Muzeum Miejskie Sztygarka zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Wyprawy na krańce Ziemi… O podróży do Ekwadoru opowie Michał Słowioczek.

Michał jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ameryka Południowa to jeden z jego ulubionych podróżniczych kontynentów. Na spotkaniu opowie o Ekwadorze – kraju wielkich kontrastów i multikulturowości. Pokaz zapowiada tak:

Opowiem Wam historię, która z planowanej alpinistycznej wyprawy na najwyższe wulkany Ekwadoru stała się moją wyprawą życia. Kontrast jest najlepszym słowem mogącym opisać Ekwador. Ten kraj przeplatany jest kontrastami w każdym możliwym wymiarze – krajobrazowym, gospodarczym,kulturalnym, społecznym. Podczas mojej opowieści poznacie wszystkie kontrasty Ekwadoru, ze szczególnym uwzględnieniem czynnika czysto ludzkiego. Poznacie pucybutów z Quito i siedzących na ich fotelach biznesmenów, usłyszycie historie ludzi żyjących wysoko w Andach, którzy często są wyzyskiwani przez lokalnych „namiestników”. Udamy się na ekwadorską corridę w El Chaopi, gdzie spotykają się mieszkańcy kilkunastu wsi, co nieraz kończy się niezłą rozróbą. Zobaczycie jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywają dzieci, które pasą lamy, łowią w dżungli ryby za pomocą granatów oraz handlują wszystkim co tylko można.

Polecamy >> Mama Negra. Czarna Matka Boska z Ekwadoru

Zapraszamy we wtorek, 26 listopada 2013, o godz. 18

Muzeum Miejskie Sztygarka
ul. Legionów Polskich 69
Dąbrowa Górnicza

Wstęp – 2,50 zł

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y