Michał Zieliński i Tomasz Zakrzewski, uczestnicy ekspedycji do Strefy Darien 2012, opowiedzą o swojej wyprawie podczas spotkania z cyklu Z Pragi na koniec świata.

Liczne wzniesienia pokryte gęstą dżunglą, której ulegają maczety, co tam maczety! Tej dżungli uległa nawet Panamericana – trasa która miała łączyć Alaskę z Ziemią Ognistą. Darien to także śmierć kryjąca się w zaroślach, która jest zakamuflowana i bardziej skuteczna niż najlepiej wyszkoleni komandosi.

Pośród gąszczu zielonego labiryntu. który czasem działa klaustrofobicznie i sprawia, że charaktery pękają dostrzec można falującego nad głowami motyla Morpho. Głód, niebezpieczeństwo, ale także przygoda są to tylko jedne z wielu wspomnień z Darien. Darien nadal nas kusi i sprawia, że nie możemy o tym zapomnieć.

Jeśli chcecie posłuchać wspomnień oraz ciekawostek ze Strefy Darien to koniecznie zajrzyjcie na prelekcję przygotowaną przez Dom Kultury Praga. Na peronie możecie też wcześniej przeczytać relację z ekspedycji Darien, którą napisał Tomasz Zakszewski >> Ekspedycja Darien dotarła do jądra ciemności.

Zapraszamy w środę, 12 grudnia 2012, o godz. 18

Dom Kultury Praga
ul. Dąbrowszczaków 2
Warszawa

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y