Slajdowisko Wagabundy: Laos i Kambodża

W trakcie slajdowiska przeniesiemy się do Laosu i Kambodży. (Fot. Marta Kubicz)

Marta wykorzystała przerwę międzysemestralną i wyruszyła na podbój Azji Południowo-Wschodniej. Na slajdowisku organizowanym przez Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda opowie o Laosie i Kambodży.

– Laos i Kambodża w trakcie tej podróży zafascynowały mnie najbardziej. Kraje te, umęczone historią bardziej niż ich słynny sąsiad Wietnam, nadal pozostają państwami trzeciego świata. Jednak dzięki temu, iż jeszcze nie znajdują się na głównych szlakach turystycznych, skrywają w sobie niezwykłe piękno, tajemniczość i przygodę – mówi Marta Kubicz.

W Kambodży urzekli ją przede wszystkim ludzie, którzy chociaż przeszli przez prawdziwe piekło, dzięki niezłomnemu duchowi i z zaraźliwym optymizmem potrafią ugościć podróżników z uśmiechem i życzliwością.

– Laos to natomiast perełka Orientu. Można tu podziwiać nietkniętą naturę, przepiękne wodospady, bogate w świątynie i mnichów senne miasteczka oraz doświadczyć niezwykłej gościnności mieszkańców – opowiada.

Marta Kubicz – raz zaznając życia „na exchange’u” postanowiła studiować na 3 kontynentach. Ostatni rok spędziła kształcąc się na Tajwanie i podróżując samej (ale nigdy samotnie) po Azji Południowo-Wschodniej jako backpacker. Obecnie studentka ostatniego roku Handlu Zagranicznego na UEKu, którą nadal ciągnie na Daleki Wschód.

Zapraszamy we wtorek, 24 stycznia 2012, o godz. 19

Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego (Pawilon Sportowo-Dydaktyczny, sala nr 9)
ul. Rakowicka 27
Kraków

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y