Islandia. Zdjęcia z podróży

Islandia to wyspa zrodzona w ogniu i wyrzeźbiona lodem. (Fot. Piotr Beym)

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu Za horyzont domu. O Islandii opowie Piotr Beym, który spędził tam 6 lat swojego życia. Tam też zainteresował się fotografią.

Swój pokaz zdjęć z Islandii Piotr zatytułował Islandia – królestwo lodu i ognia. Sam nazywa ją wyspą kontrastów i magicznych miejsc, zrodzoną w ogniu i wyrzeźbioną lodem.

– Islandia to wyspa marzeń dla pasjonatów natury, którzy znajdą tu krystalicznie czyste powietrze, tysiące dudniących wodospadów, lodowce, rzeki, jeziora, fiordy, wulkany i niebiańskie gejzery. Pokażę Islandię w całym kolorycie: feerię barw, jej piękno oraz delikatność, a z drugiej strony dzikość i surowość – mówi.

Zdjęcia Piotra Beyma prezentują żywioły, które Islandczycy wybrali na swoją flagę: wodę, ogień i lód. Będzie można podziwiać m.in. zdjęcie wulkanu po wybuchu, lodowiec, florę i faunę. Islandię w czterech porach roku.

Ciekawostką jest, że ponad połowa współczesnych mieszkańców Islandii wciąż wierzy w elfy… mimo że 30% społeczeństwa ma wyższe wykształcenie. Zaś Polacy są największą po Islandczykach grupą etniczną na wyspie.

Spotkanie będzie zarazem wernisażem zdjęć. Wystawę zdjęć Piotra Beyma oglądać będzie można do 15 marca.

Zapraszamy w piątek, 24 lutego 2012, o godz. 18

Centrum Sztuki Mościce
Ul. Traugutta 1
Tarnów

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y