Okładka ksiązki Południe

"Południe" - debiutancka książka Andrzeja Muszyńskiego

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu Za horyzont domu. Gościem będzie Andrzej Muszyński. Spotkanie będzie promowało wydaną niedawno, debiutancką książkę Południe.

A dlaczego południe?

– W zasadzie nie miało dla mnie znaczenia, czy ląduję w Ameryce Łacińskiej, Afryce, czy Azji Południowej – mówi Andrzej – Południe to mozaika, ale tworząca jedną pewną całość. Prowincja świata. Z jej problemami i duchem, którego można kochać albo nienawidzić. Południe to szkoła życia i naiwności. Afirmacja rzeczywistości. Miejsce, gdzie zwykle nie trzeba nikogo, ani niczego udawać. Serce świata.

Andrzej Muszyński jest pierwszym stypendystą Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i laureatem konkursu na najlepsze opowiadanie na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Publikuje w prasie i pismach literackich. Podróżuje, ale to tylko pretekst do powrotu do prowincjonalnych korzeni, o których pisze w swojej prozie. Laureat prestiżowego Kolosa za wyprawę w Himalaje Birmańskie oraz Nagrody im. Andrzeja Zawady. Wyróżniony również ogólnopolskimi nagrodami podróżniczymi za pierwszy na świecie trawers puszczy Minkebe w Gabonie. Kiedyś samotnie przeszedł pieszo pustynię Atakama.

Zapraszamy w piątek, 26 kwietnia 2013, godz. 19.00

Centrum Sztuki Mościce
Ul. Traugutta 1
Tarnów

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y