Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie zatytułowane „Żar. Oddech Afryki”. O podróży po Czarnym Lądzie opowie Dariusz Rosiak.

Słońce, deszcz, spiekota, chłód – wszystko w Afryce się miesza. (…) Lubimy myśleć o tym kontynencie jak o Czarnym Lądzie, sferze ciemności i śmierci, które dominują nad ludźmi. Ale to nieprawda. Afryka to życie w najpełniejszym wydaniu.

Co w Angoli robią Chińczycy? Jak to możliwe, że na stadionie narodowym w Dakarze mecze rozgrywają drużyny dzielnicowe? Ile godzin trwa układanie najmodniejszej fryzury w Ghanie?

Dlaczego nasze wyobrażenia o Afryce tak bardzo mijają się z rzeczywistością?

Zobacz kontynent pełen kontrastów widziany okiem reportera. Poznaj kilkanaście różnorodnych krajów i fascynujących ludzi, ich codzienność i marzenia. Weź głęboki oddech. Poczuj żar.

„Żar. Oddech Afryki” nie jest zwykłą książką podróżniczą. Dariusz Rosiak, dziennikarz radiowej Trójki, schodzi z wydeptanych ścieżek i pokazuje świat, na który nie ma miejsca w mediach. Krok po kroku odkrywa przed Tobą to, co w Afryce najciekawsze i najważniejsze.

Dariusz Rosiak – dziennikarz radiowy i prasowy. Wieloletni pracownik francuskiej stacji RFI i sekcji polskiej BBC. W latach dziewięćdziesiątych był korespondentem polskich mediów w Londynie. W 2001 roku opublikował książkę „Oblicza Wielkiej Brytanii”. Pisze do „Plus Minus”, dodatku „Rzeczpospolitej”. W Programie III Polskiego Radia prowadzi program „Raport o stanie świata”. W ramach projektu „Trójka przekracza granice” podróżował między innymi po Afryce i USA. Mieszka w Warszawie.

Podczas spotkania możliwość zakupu książki z rabatem i autografem.

Zapraszamy 1 grudnia o godz. 19

Klub Zak,

ul. Szyperska 2, Poznań

Komentarze: Bądź pierwsza/y