Siódma edycja Pięciu Smaków będzie drugą, podczas której sekcja Nowe Kino Azji oceniana będzie przez People’s Jury. 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i wyłonić wśród nich zwycięzcę. 

Uczestnicy People’s Jury najpierw wezmą udział w cyklu warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, które pomogą im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne. Jurorzy będą przygotowywać krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz portalu Stopklatka.pl. Opiekę merytoryczną nad pracą People’s Jury już po raz drugi obejmie filmoznawczyni Edyta Jarząb.

Peoples’s Jury przeznaczone jest dla koneserów kina azjatyckiego, amatorsko lub półprofesjonalnie eksplorujących twórczość pochodzącą z tych rejonów i pragnących rozwijać swoją pasję i zostanie wyłonione w ramach konkursu zgłoszeńKonkurs jest skierowany wyłącznie do amatorów i półprofesjonalistów – w tym blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych.

Jak zostać jurorem People’s Jury? Wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, dostępnych na stronie www.piecsmakow.pl, przyjmowane są do 9 września na adres: jury@piecsmakow.pl.

Więcej o siódmej edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków

 

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y