Najnowsze wieści z Kirgistanu, który na rowerach przemierzają Kasia, Maciek, Ola i Michał z ekipy Za Horyzont.

 

Cześć, w końcu udało nam się spotkać całą czwórka i zaraz po zrobieniu zapasów na dwa tygodnie wyruszamy w góry. Naszym celem jest Kara – Say, a później Enlichek.

Mnie i Kasi udało się w pięć dni pokonać trasę Bishkek – Naryn. Nie obyło się bez przygód. Pośród ogromnej gościnności miejscowych zdarzyła się jedna kradzież – straciliśmy nasze klucze rowerowe. Na szczęście Michał wciąż swoje ma, a zestaw latek rowerowych był w innej torbie.

Łatki bardzo się przydają – po przejeździe przez kolczaste zarośla naliczyliśmy pięć przebić. Raz spotkaliśmy chłopca na koniu, który niestety nie mówił po rosyjsku, a widać było, że bardzo chce przekazać nam jakąś ważną wiadomość – mówił o Chińczykach i strzelaninie na przełęczy, którą mieliśmy zdobyć.

Chłopka zabrał nas na nocleg w bezpieczne według niego miejsce – rozbiliśmy się nieopodal jego jurty w pięknej dolinie. Uczył nas zabawy kośćmi barana – jedną nawet dostałem na pamiątkę. Nocowaliśmy ze świstakami, pasącymi się końmi, jakiem i krowami :)

Niestety tej nocy straciliśmy wszystkie narzędzia. A zdobycie przełęczy okazało się nie lada wyzwaniem – 5 kilometrów drogi udało nam się pokonać po dwóch godzinach nie tylko pedałowania, ale też pchania rowerów.

Poza tym jednym incydentem z kradzieżą, ludzie w Kirgistanie są bardzo mili – wszyscy nas pozdrawiają, przygarniają na noc, karmią lepioszką i poją ogromną ilością czaju. Dzieci ścigają się z nami na swoich rowerkach, czasami też na koniach, bardzo się cieszą na dźwięk dzwonka rowerowego.

Ola z Michałem także nie próżnowali. Oczekując na nasz przyjazd odwiedzili Tash Rabat i odpoczęli od pedałowania podczas konnej wycieczki nad Chatr – Kol.

Pozdrawiamy serdeczne,
Kasia, Maciek, Ola, Michał

Za horyzont

Rowerowa wyprawa łącząca Kirgistan, Chiny i Pakistan. W ekipa 6 przyjaciół - Michał, Ola, Maciek, Kasia, Mikołaj, Miłka - zamierza pokonać kirgiski szlak oraz Karakorum Highway.

Komentarze: Bądź pierwsza/y