Stare miasto w Katmandu ma wiele przeuroczych uliczek, zakamarków i ukrytych skarbów, takich jak małe hinduskie kapliczki czy buddyjskie stupy. Warto się tam zgubić, zatrzymać na chwilę na przypadkowym podwórku, zagrać z dzieciakami w klasy lub zaprzyjaźnić ze sprzedawcą owoców.

Kilkusetletnie nepalskie świątynie poprzetykane wąskimi ulicami.

1. NEPAL, Katmandu. Zgiełk wąskich ulic i poupychane tu i tam kilkusetletnie świątynie, pomniki, stupy. Bogata historia miasta liczy prawie 2000 lat. (Fot. Jakub Puchalski)

Zakład fryzjerski w Katmandu.

2. NEPAL, Katmandu. Zakład fryzjerski w jednej z wąskich ulic starego miasta. (Fot. Jakub Puchalski)

W Katmandu i pozostałej części Nepalu dominują hinduizm, oraz buddyzm.

3. NEPAL, Katmandu. Buddyjscy mniszkowie podczas ceremonii w Boudhanath. Dominującymi religiami w Katmandu, podobnie jak w pozostałej części Nepalu, są hinduizm i buddyzm. (Fot. Jakub Puchalski)

Asceta Sadhu, oraz indyjski sprzedawca owoców.

4. NEPAL, Katmandu. Po lewej: wędrowny asceta Sadhu (prawdopodobnie przebieraniec). Po prawej: indyjski sprzedawca owoców. (Fot. Jakub Puchalski)

Podwórko w Katmandu.

5. NEPAL, Katmandu. Jedno z ukrytych podwórek, tutaj rzadko docierają turyści. (Fot. Jakub Puchalski)

Śmieci na ulicy Katmandu.

6. NEPAL, Katmandu. Niestety zdarzają się i takie widoki. Śmieci wyrzucane na ulicę przez cały dzień, są nad ranem zamiatane w kąt i podpalane. (Fot. Jakub Puchalski)

Nepalskie miasto.

7. NEPAL, Katmandu. Mniej turystyczna część starego miasta. (Fot. Jakub Puchalski)

Durbar Square w stolicy Nepalu Katmandu.

8. NEPAL, Katmandu. W sercu Starego Miasta mieści się Durbar Square, historyczny kompleks świątynno-pałacowy, gdzie w przeszłości koronowano lokalnych królów. (Fot. Jakub Puchalski)

W nepalskim Katmandu czas się zatrzymał.

9. NEPAL, Katmandu. Czasem ma się wrażenie, że małe sklepiki i warsztaty nie zmieniły się zbytnio od czasów średniowiecza. (Fot. Jakub Puchalski)

Pomnik jednej z form Shivy.

10. NEPAL, Katmandu. Durbar Square. Pomnik Bhairavy, jednej z form Shivy, oblegany przez wyznawców hinduizmu. (Fot. Jakub Puchalski)

Indyjski emigrant w Katmandu.

11. NEPAL, Katmandu. Sprzedawca owoców okazał się indyjskim imigrantem. Zgodził się pozować do zdjęć dopiero, jak kupiłem kilka pomarańczy. (Fot. Jakub Puchalski)

Magazyn napojów w stolicy Nepalu

12. NEPAL, Katmandu. Magazyn napojów gazowanych w podwórku Starego Miasta. (Fot. Jakub Puchalski)

Pokhara - ośrodek turystyczny w Nepalu.

13. NEPAL, Pokhara. Na koniec lekka odmiana – widok na Pokharę i jezioro Phewa Tal. Położone około 200 km na zachód od Katmandu miasto, to drugi najważniejszy ośrodek turystyczny w kraju. (Fot. Jakub Puchalski)

Maja Kawiecka i Kuba Puchalski

Na przełomie 2009-2010 wyruszyli w półroczną podróż dookoła świata. W 2014-2015 powtórzyli ją razem ze swoim trzyletnim synkiem. Swoje przygody opisują na blogu Rodzina z plecakiem. Kuba prowadzi również blog fotograficzny.

Komentarze: (1)

turysta 15 grudnia 2011 o 9:54

niesamowite zdjęcia, pierwsza klasa, najbardziej poda mi się to z paralotnią

Odpowiedz