Stare zdjęcie z Tybetu

Wśród nagród dla wspierających wydanie książki są stare zdjęcia z Tybetu. (Fot. archiwum organizatorów akcji)

Duchowy przywódca Tybetu XIV Dalajlama, obchodzi w tym roku osiemdziesiąte urodziny. Z tej okazji powstaje książka, która ma być prezentem i wyrazem poparcia Polaków dla jego działań. Projekt można wspomóc.

Książkę postanowili wydać pasjonaci od lat zaangażowani w upowszechnianie wiedzy o Tybecie. Do projektu zaprosili orientalistów, aktywistów, podróżników i dziennikarzy. Wśród autorów są m.in. prof. Stanisław Godziński, dr Agata Bareja-Starzyńska, dr Thupten Kunga Chashab, Marek Kalmus, Iwona Bartoszcze, Radosław „Chopin” Siuda, Joanna Mostowska i reporter Robert Stefanicki, autor książki Czerwony Tybet.

Do ukończenia książki inicjatorom akcji zabrakło 5,5 tys. złotych. Dlatego pomysł pojawił się na portalu Polak Potrafi. Zbiórka potrwa do 6 czerwca, na dzień dzisiejszy niewiele już brakuje. Tu link do akcji: Książka na 80. urodziny Dalajlamy.

Dalajlama urodził się 6 lipca. Premiera wydawnictwa ma odbyć się dzień przed rocznicą, 5 lipca 2015, w warszawskim Południku Zero . Towarzyszyć jej będzie wystawa zdjęć oraz spotkania podróżnicze poświęcone Tybetowi.

Komentarze: Bądź pierwsza/y