Uczestnicy wyprawy zostawiają po sobie ślad w postaci pamiątkowej tabliczki. (Fot. www.afrykanowaka.pl)

4 listopada 2009 roku wyruszyła sztafeta drogą wytyczoną przez Kazimierza Nowaka. Z Trypolisu w północnej Afryce do Przylądka Igielnego na jej południowym krańcu i ponownie na północ do Algieru nad Morzem Śródziemnym. To jest trasa rowerowej wyprawy. 40 tys. kilometrów przez afrykańskie bezdroża. 18 państw. Test wytrzymałości ludzi i sprzętu.

W latach 1931-1936, jako pierwszy człowiek na świecie trasę tą pokonał w samotnej wyprawie Kazimierz Nowak- „tytan stalowego hartu i potentat niezłomnej woli” jak pisał o nim przyjaciel. Jego niezwykły wyczyn nigdy nie został należycie doceniony.

Ponad 100 ludzi, znanych i mniej znanych podróżników weźmie w tym przedsięwzięciu udział.
Swoją wyprawą chcą przypomnieć o tym niezwykłym człowieku i jego podróży. Chcą propagować postać i dokonania Kazimierza Nowaka w kraju i zagranicą. Liczą, że swą wyjątkową wyprawą zwrócą uwagę na jego osiągnięcia i zapewnią należne miejsce wśród najwybitniejszych podróżników i odkrywców.

Teraz, po stu dniach od rozpoczęcia, pierwsi uczestnicy trzech etapów gościć będą w Klubie Podróżnik opowiadając o dotychczasowych dokonaniach.

Spotkanie pełne opowieści, zdjęć i wrażeń. Obecność potwierdzili: inspirator całej akcji Łukasz Wierzbicki, Piotr Sudoł, Piotr Tomza, Piotr Romejko, Dominik Szmajda. Będzie się dużo działo.

Zapraszamy – 15 lutego o godzinie 19:00

Klub Podróżnik

Warszawa, ul. Chłodna 39/9

Komentarze: Bądź pierwsza/y