Tajlandia. Ulice pełne są skuterów, tuk-tuków oraz riksz. Podróżuje się nimi wygodnie i szybko. Autobusy sprawdzają się jedynie na dłuższych dystansach. Czym i jak jeździ się w Tajlandii?

skutery w azji

1. Tajlandia, Phuket Town. Ulice Tajlandii zalane są skuterami. W niektórych małych uliczkach, można spotkać jeszcze modele sprzed lat. (fot. Paweł Olszański)

tajlandia19

2. Tajlandia, Fang. Nie ważne w ile osób. Nie ważne, że bez kasku. Nie ważne, że bez fotelika. Ważne, że do przodu. (fot. Paweł Olszański)

tajlandia20

3. Tajlandia, okolice Chiang Mai. Ile pomysłów, tyle możliwości użytkowania skuterów. (fot. Paweł Olszański)

tajlandia29

4. Tajlandia, Chiang Rai. W każdym mieście można spotkać rikszarzy, którymi często są panowie dobrze po 50. (fot. Paweł Olszański)

tajlandia24

5. Tajlandia, Chiang Rai. Alternatywą dla riksz są tuk-tuki. Kierowcy są zazwyczaj specjalistami w mijaniu aut w korkach na milimetry. Dosłownie. Lepiej nie wystawiać. (fot. Paweł Olszański)

Tajlandia100

6. Tajlandia, Bangkok. Poziom spalin w stolicy, jeden z największych na świecie sprawia, że podróżowanie tuk-tukiem w godzinach szczytu nie należy do najprzyjemniejszych. (fot. Paweł Olszański)

tajlandia33

7. Tajlandia, Chiang Rai. W mieście sprawdzają sie również Songthaew, czyli pickupy z dachem i dwoma ławeczkami, na których mieści się 10 osób, oraz trzej pasażerowie na schodku. W mniejszych miasteczkach pełnią rolę autobusu miejskiego. (fot. Paweł Olszański)

tajlandia26

8. Tajlandia, Bangkok. Znalezienie odpowiedniego autobusu dla obcokrajowca nie należy do najłatwiejszych zadań. (fot. Paweł Olszański)

DSCN6395

9. Tajlandia, okolice Surat Thani. Najpopularniejszymi markami aut w Tajlandii są: Isuzu, Toyota, Suzuki. (fot. Paweł Olszański)

Komentarze: (1)

qorek 6 grudnia 2009 o 20:32

mi zdarzyło się widzieć w Tajlandii 5 osób na jednym motorku! oczom nie wierzyłem… jak widać można…

Odpowiedz