Uczestnicy Long Walk Plus Expedition (Fot. Z archiwum Long Walk Plus Expedition)

Uczestnicy Long Walk Plus Expedition (Fot. Z archiwum Long Walk Plus Expedition)


Niedawno poznaliście uczestników wyprawy Long Walk Plus Expedition, podążających szlakiem najsłynniejszej ucieczki z Syberii, opisanej w książce „Długi Marsz” Sławomira Rawicza. Na festiwalu Off Plus Camera będzie miała miejsce premiera filmu „Długi Marsz 70 lat później”, który jest dziennikiem z tej wyprawy.

Bohaterowie dokumentu – Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż (operator kamery) -po kilkudziesięciu latach przemierzają szlak, z którym uciekinierzy zmierzyli się w 1941 roku. Pieszo, konno i na rowerze pokonuję prawie 8 tys. kilometrów z północnej Syberii aż do Kalkuty w Indiach. Poza powieścią Sławomira Rawicza, przewodnikiem dla nich jest relacją Witolda Glińskiego – uciekiniera z łagru w Jakucji, którego bohaterowie filmu odnaleźli w małym miasteczku w Kornwalii.

Półroczna wyprawa miała jasny cel – przypomnieć historii niezwykłej ucieczki z sowieckiego łagru grupy więźniów pod dowództwem polskiego oficera, a tym samym także los wszystkich tych, którym nie dane było wrócić. Przemierzane kilometry to także zebrane relacje z mijanych krajów, by pokazać jak zmienił się ten region świata na przestrzeni ostatnich 70 lat. Jedną z form przedstawienia tego materiału jest film.

Premiera filmu dokumentalnego z wyprawy Long Walk Plus Expedition „Długi marsz 70 lat później” odbędzie się na krakowskim festiwalu Off Plus Camera. Na chętnych czeka 40 zaproszeń na projekcję dokumentu. Jeżeli jesteście zainteresowani obejrzeniem filmu na wielkim ekranie to  przyślijcie maila z imieniem i nazwiskiem na adres t.grzywaczewski@longwalk.pl

Zaproszenia będą do odbioru w kasie Festiwalu.

Zapraszamy w sobotę, 9 kwietnia, o godz. 18.00
Kino Ars, Sala Reduta
ul. Św. Jana 6, Kraków

Komentarze: 3

Kwiatkowa1981 3 kwietnia 2011 o 19:58

Ciągle jestem pod wrażeniem książki S. Rawicza, przeczytałam ją z zapartym tchem. Podziwiam wytrwałość i upór bohaterów w walce o wolność. Ciekawa też jestem dokumentu.Kiedy go będzie można zobaczyć w Poznaniu?

Odpowiedz

Mariusz Wloch 11 kwietnia 2011 o 5:57

a kiedy telewizja wyemituje dokument „Długi Marsz 70 lat później”?może ktoś ma te ściśle tajne informacje:)

Odpowiedz

Hmmgfzsd 11 kwietnia 2011 o 7:24

Panowie, połóżcie dokument na torrenty, zeby wszyscy mogli zobaczyć.

Odpowiedz