Romek Husarski, jeden z naszych ulubionych autorów, zaprasza do Przylądka Dobrej Nadziei na wystawę zdjęć i opowieści o Afganistanie. Informacje będą z pierwszej ręki, nie tak dawno wrócił on z podróży po tym ciekawym kraju.

Na spotkaniu Dredy pod turbanem, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy na temat podróżowania po Afganistanie, bezpieczeństwa i współczesnych problemów kraju.

Romek mówi tak: – Mój pobyt w Afganistanie trwał niewiele ponad dwa tygodnie, a pamiętam każdy dzień. Przekroczenie granicy irańsko – afgańskiej wrzuciło mnie w świat o jakim dużo czytałem, ale nie miałem pojęcia jak wygląda naprawdę. W Heracie miałem szczęście mieszkać z wspaniałą rodziną, a mój poznany przez internet gospodarz przybliżył mi realia afgańskiej rzeczywistości. W Mazar a Sharif przebrany już w lokalny strój, błąkałem się po centrum kosztując lokalnych specjałów i obserwując życie ulicy. Udało mi się też wyskoczyć do starożytnego Balkh. Ostatnim przystankiem był Kabul, gdzie mieszkałem wśród polskich ekspatów. Serdecznie wszystkich zapraszam!

Roman Husarski jest studentem filmoznawstwa i kulturoznawstwa dalekowschodniego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest przewodniczącym Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ. Uwielbia fotografię i podróże. Należy do niezależnej grupy filmowej True Fiction, jest autorem dokumentu Somaliland is safe!

Na peronie znajdziecie m.in. jego zdjęcia z podróży przez Somaliland i fotogalerię z Heratu.

Zapraszamy w czwartek, 21 listopada 2013, o godz. 20.30

Przylądek Dobrej Nadziei
Berka Joselewicza 2
Kraków

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y