W drugiej połowie października w Rzędkowicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbędzie się kolejna edycja szkolenia z pierwszej pomocy w warunkach ekstremalnych – OFA Jura. Byliśmy na jednym z poprzednich obozów, wiemy więc, że warto skorzystać z tej propozycji.

OFA to jedyny kurs w Polsce, podczas którego uczestnicy muszą radzić sobie z realistycznymi sytuacjami kryzysowymi, pod presją czasu i w niezgranym zespole. Wyciągają rannych z zawalonych budynków, ratują ofiary wypadków samochodowych czy porażenia prądem. Scenariusze symulacji opracowują psycholog oraz zawodowi ratownicy medyczni z doświadczeniem wyprawowym i wysokogórskim. Przez cały czas oceniają postępy uczestników oraz uczą ich odpowiednich technik i procedur. Szkolenia OFA przygotowywane są według jednej zasady: minimum teorii, maksimum działania.

Najbliższa, październikowa edycja poświęcona będzie tematyce pierwszej pomocy na ternie skałek i jaskiń.

Organizatorem OFA jest Centrum Szkoleniowo-Usługowe Medaid specjalizujące się w szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy: www.kursyRatownictwa.pl.

Nasza relacja z poprzedniej edycji OFA Jura >> Jak uratować Beara Gryllsa?

Kilka przydatnych informacji

Kiedy: 19-21.102012

Gdzie: Rzędkowice, Jura Krakowsko-Częstochowska

Wymagania: uczestnicy nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji ani sprzętu. Wymagane jest ubezpieczenie NNW.

Zakres kursu: Trzy dni szkolenia wypełniają przede wszystkich realistyczne działania przez całą dobę, ćwiczenia w małych 4-6 osobowych grupach zadaniowych i minimum teorii. Oprócz zagadnień podstawowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, defibrylacja, czy ewakuacja poszkodowanego, pojawią się również rzadko spotykane ćwiczenia z zakresu stomatologii terenowej i wkłuć domięśniowych w sytuacjach zagrożenia życia.

Koszt: 450 PLN/os. (dla osób wpłacających wpisowe przed 10 października). Wyżywienie i namioty we własnym zakresie, organizator zapewnia butle, naczynia do gotowania i wodę. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie OFA – www.kursyRatownictwa.pl

 

Komentarze: Bądź pierwsza/y