Lubicie góry? Jeśli tak to koniecznie zajrzyjcie na lutową odsłonę wrocławskiej Tramposfery. Będzie o biegnącym przez Korsykę szlaku GR20, śnieżnych lawinach i eksploracjach jaskiń. Zapraszamy!

Jak na Tramposferę przystało w programie znajdą się trzy pokazy.

Pierwszy z nich to przygotowany przez Krzysztofa Rąglewskiegio – Korsyka – GR20. Będzie to opowieść o jednym z najtrudniejszych szlaków trekingowych w Europie. Liczy on 195 kilometrów, a jego przejście dostarcza wspomnień na całe życie.

Druga część lutowej Tramposfery to Lawiny, o których opowie Sebastian Fijak – międzynarodowy przewodnika górski UIMLA. Będziecie mogli się dowiedzieć jak przeżyć śnieżną lawinę i jak poruszać się po górach zimą. Będzie to tez doskonała okazja do zapoznania się ze sprzętem lawinowym (detektory, sondy, łopaty), także tym mniej popularnym – będzie istniała możliwość zmierzenia się z plecakiem ABS czy detektorem RECCO.

Trzecia z prezentacji to Eksploracja jaskiń w masywie Arabika na Kaukazie, którą przygotował Marek Markowski z Wrocławskiej Sekcji Grotołazów. Pokaże on filmy z eksploracji najgłębszej jaskini na świecie, znajdującej się na terenie Abchazji jaskini Woroniej-Kubera.

Zapraszamy w środę, 22 lutego 2012, o godz. 18.30

Klubokawiarnia Mleczarnia
ul. P. Włodkowica 5
Wrocław

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y