Jarek Sępek na ulicach Londynu.

Spotkanie z Jarkiem Sępkiem we wrocławskiej Mediatece. Jarek opowie o swoich przygodach w stolicy Wielkiej Brytanii, książce „W 80 dni dookoła świata (nie wyjeżdżając z Londynu)” i wcześniejszych podróżach po Afryce, Australii i USA.

Autor jest podróżnikiem i dziennikarzem, który w Londynie spędził ponad dwa lata, pracując w polskiej gazecie i przygotowując się do okrążenia świata w 80 dni.

Londyn to nie tylko Big Ben i Tower Bridge. To także przybysze ze wszystkich stron świata. Miasto ich przyciąga, tworząc wielokulturową mozaikę. Czy zatem Fileas Fogg, bohater powieści „W 80 dni dookoła świata”, mógłby odbyć swoją podróż bez opuszczania Londynu?

Jarek Sępek zwrócił się z tym pytaniem do Geordiego Torra, redaktora naczelnego „Geographical”, oficjalnego magazynu Królewskiego Towarzystwa Geograficznego (członkowie tego nobliwego grona wątpili w powodzenie misji Fogga).

– Kiedy Jarek zaproponował mi zakład, mówiąc, że chce znaleźć w Londynie 80 różnych języków w 80 dni, zgodziłem się, będąc pewnym, że mu się nie uda – przyznał redaktor. – Byłem zaskoczony, ale muszę powiedzieć, że także uradowany, gdy oznajmił, iż przegrałem zakład… To niesamowite osiągnięcie i fantastyczna ilustracja tego, jak bardzo wielokulturowa jest stolica Wielkiej Brytanii.

Czy wyruszając w Londynie na spotkanie z francuskimi dziennikarzami, detektywami ze Scotland Yardu, bollywoodzkimi aktorami, hinduskimi politykami, polskimi szlachcicami, afrykańskimi poliglotami i setką innych osób, można się poczuć, jakby się zaczynało podróż dookoła świata?

Przekonajmy się!

Strona Jarka Sępka: www.sepekswiata.pl

Zapraszamy – 18 czerwca 2010, godz. 19.00

Mediateka

pl. Teatralny 5

Wrocław

Komentarze: Bądź pierwsza/y