W dniach 9-15 stycznia portal naszanowazelandia.pl zaprasza do odwiedzania Galerii Azjatyckiej i obejrzenia wystawy fotograficznej ‚Koniec Świata w obiektywie” o Nowej Zelandii.

Wystawa prezentuje prace kilku autorów niezwiązanych zawodowo z fotografią, a zafascynowanych niepowtarzalną urodą Nowej Zelandii. Poza popularyzacją Nowej Zelandii i czysto estetycznymi zaletami pokazywanych zdjęć, wystawa ma też zadanie edukacyjne. W epoce fotografii cyfrowej wielu podróżujących zapomina, że inwestycja w markowy sprzęt nie wystarczy, aby zrobić dobre zdjęcia w podróży. Często brakuje im przygotowania z zakresu elementarnej wiedzy fotograficznej, a bez tego nie da się robić dobrych fotografii. Przeciwieństwem tego dość ponurego – a rozpowszechnionego – stanu rzeczy są prace prezentowane na wystawie. Amatorskie, ale wykonane w oparciu o solidną wiedzę i z pełnym zaangażowaniem autorów, mogą być teraz prezentowane jako wzór do naśladowania dla wszystkich fotoamatorów. Miejsca tak odległe jak – z naszej perspektywy – Nowa Zelandia odwiedza się zwykle tylko raz w życiu. Szkoda wtedy marnować szansę na piękne fotografie.

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Rafał Żurmanowicz, twórca serwisu NaszaNowaZelandia.pl, przy współpracy Ambasady Nowej Zelandii w Polsce oraz Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Inauguracja wystawy: wernisaż 9 styczeń 2011, niedziela, godz. 16.oo, Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y