Według europejskiego rozkładu jazdy mamy pewne opóźnienie. Całe szczęście bliżej nam i, jak mniemamy, Wam również do podejścia afrykańskiego czy może bliskowschodniego, a może po trosze latynoskiego albo azjatyckiego. Pociąg przyjechał, więc jest, wszystko w porządku, panie i panowie – oto wyniki Stałocyklicznego Konkursu na Publikację Miesiąca.

Tym razem przyjazna i budująca rywalizacja trwała dwa miesiące. Przed imionami szczęśliwców, małe przypomnienie jakie nagrody przypadną im w udziale – od Wydawnictwa Muza książki Izrael oswojony oraz artefakty z Etnobazar.pl: do wyboru fajka z Marokapodstawka pod świecę (tudzież coś innego) z Indonezji lub mały tagine np. na przyprawy, oczywiście rodem z Maroka.

Czołówka z września i października prezentuje się następująco:

Tekst

  1. Anna Wolsztajn – Nie jesteśmy milionerami, czyli hapakunowe przygody z helpX – 62 lajki
  2. Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz ŚliwińskiAmeryka Południowa: nie taki diabeł straszny –  37 lajków
  3. Karolina AnglartPodróż pamiątką z podróży – 26 lajków

Galeria

  1. Patryk SzymańskiUSA. Kraj drogi – 49 lajków
  2. Roman HusarskiKilka zdjęć z Heratu (kilka lat później) – 31 lajków
  3. Anna KrypaOdcienie Namibii – 22 lajki

Podobał Wam się też film Michała Brzozowskiego Kordyliera Darwin. Najdziksze góry Ameryki Południowej, który zdobył 30 lajków oraz galeria Anny Gaworowskiej z budowy szkoły w Ghanie.

Gratulujemy zwycięzcom, a także tym którzy już po raz kolejny są w czołówce!

O wynikach jak zwykle zadecydowaliście Wy, lecz tym razem i redakcja ma swój wkład. Zgodnie z zapowiedziami, a pomiędzy porodówką (Jan), spotkaniami ze sławnymi podróżnikami (Grzegorz), pustyniami i namiotami (Jagoda) zgodnie postanowiliśmy wyróżnić tekst mało klikany, za to mądry, wrażliwy i o przyjemnym języku. Taki jakich chcielibyśmy więcej – Wschód łamie stereotypy a Ania, Agata i Gosia dostają indyjską fajkę wodną od Etnobazar.pl i kilka książek od nas.

Nie zapominajcie: listopadowy Stałocykliczny już leci! Głosujcie na artykuły, które Wam się podobają, a my postaramy się by takich było więcej! Oraz oczywiście nagrodzimy ich autorów. Odsyłamy też na stronę z przyjaznym użytkownikowi regulaminem konkursu.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y