Plakat KubaGdyby zorganizować sondę uliczną na temat Kuby to dla przeciętnego przechodnia Kuba to Fidel Castro. Mimo że w takim stwierdzeniu jest przecież cząstka prawdy, to jednak warto pojechać na wyspy, żeby samemu przekonać się o sile stereotypów.

Już 7 kwietnia w warszawskim Klubie Podróżnik (ul. Chłodna 39/9, godz. 19:00) rozpocznie się nowy cykl spotkań „7 kontynentów z MK Tramping…”. Raz w miesiącu, w każdą pierwszą środę, będzie prezentowany inny kawałek Świata… Na pierwszym spotkaniu „na tapetę” pójdzie Kuba oczami Barbary Radwańskiej, która jest pilotką MK Tramping.
Naszą przygodę rozpoczniemy i skończymy w romantycznej i urokliwej Hawanie, gdzie powłóczymy się po uliczkach starego miasta, będziemy mieć okazję, żeby zobaczyć już trochę rozklekotane, stare amerykańskie „krążowniki”, melancholijnych starców z cygarami oraz uśmiechnięte kobiety w niezwykle kolorowych sukienkach. W czasie naszej podróży odwiedzimy także miejsca związane ze słynnymi postaciami: pisarzem Ernestem Hemingway`em i rewolucjonistą Che Geuvarą.

Będziemy też poznawać zwykłe życie tubylców, które jednak dla nas będzie wyjątkowe, gdyż zobaczymy dwie twarze wyspiarzy: te skupione w czasie trwania mrocznych obrzędów santerii oraz zrelaksowane w słońcu na karaibskich plażach. Wyjazd na Kubę to prawdziwie emocjonująca przygoda!

O kubańskich cygarach, rumie i rewolucji opowiadać będzie Barbara Radwańska – podróżnik, filmoznawca, znawca kultury latynoskiej. „Polaca Latina” – jak sama siebie określa – z urodzenia jest Polką, z serca – Latynoską. Na co dzień pilotka biura podróży Mk Tramping i Martyna Adventure. Współorganizuje i prowadzi wyprawy po całym regionie Ameryki Łacińskiej od Meksyku poprzez Nikaraguę, Kubę, Peru, Brazylię, aż do Patagonii i najbardziej na południe wysuniętego miasta świata – Ushuaia na Ziemi Ognistej w Argentynie.

Fascynuje ją kultura latynoska, jej niesamowita żywiołowość oraz bogactwo muzyki i literatury. Swoimi odczuciami na ten temat dzieli się z czytelnikami na łamach „National Geographic Traveler” i na blogu „Tierra Latina”. Co roku spędza święta Bożego Narodzenia w swojej ukochanej Argentynie. Podczas prywatnej podróży na Kubę wraz z przyjaciółmi nakręciła autorski film o santerii – religii afrykańskich niewolników. Brała udział w powstaniu programu „Kobieta na krańcu świata”.

Zapraszamy – 7 kwietnia o godzinie 19:00

Klub Podróżnik

Warszawa, ul. Chłodna 39/9

Komentarze: Bądź pierwsza/y