Ekipa z Lublina zaprasza na ósma edycję Kontynentów. O podróżowaniu po Ameryce Południowej rowerem opowie Wojtek Grela, a o przemierzaniu Irackiego Kurdystanu autostopem – Bartek Szaro.

Zacznijmy od Wojtka i jego prezentacji o doskonałym tytule, który brzmi następująco: 10 powodów, dla których Ameryka Południowa to miejsce dla rowerowych masochistów. Dowiecie się z niej m.in. dlaczego przez Amerykę Południową jedzie się głównie „na mordęgę”. Będzie bardzo dużo narzekania na piękne okoliczności przyrody, wspaniałych ludzi i inną pogodę – co godzinę.

Próbkę tego co Wojtek przeżył w trakcie swojej podróży znajdziecie tutaj: Rowerem przez Chile

Druga część spotkania należeć będzie do Bartka Szaro i opowieści Iracki Kurdystan – tania podróż z sensem. Usłyszycie o krainie, do której niezbyt często zaglądają turyści, dzięki czemu jest ona dobrym miejscem do spojrzenia na świat z zupełnie innej strony. Iracki Kurdystan jest wolny od natarczywości, mocno dziewiczy w swoim krajobrazie, pełen niepojętych dla Europejczyka zachowań. Pozbawiony zabytków mogących stanowić dobre tło pod najnowsze zdjęcie z wakacji na Facebooka, ale doskonały do przeżycia historii zmieniających podejście do życia i stosunek do codziennych trosk.

Zapraszamy w poniedziałek, 24 lutego 2014, o godz. 18

ACK UMCS Chatka Żaka
ul. Radziszewskiego 16
Lublin

Bilety – 5 zł

Komentarze: Bądź pierwsza/y