W Lublinie ruszają cykliczne spotkania podróżnicze. Gośćmi pierwszych Kontynentów będą Norbert Skrzyński i Łukasz Supergan. Pierwszy opowie o tym, że Iran to bardzo dobry kraj na wczasy, drugi – przedstawi swój wyczyn – zdobycie 13 czterotysięcznych szczytów w Alpach w ciągu miesiąca.

Spotkania o nazwie Kontynenty odbywać się będą raz w miesiącu. Organizatorzy, Bartek z Paragonu z Podróży i Daniel Karnas, zapowiadają po dwie prezentacje na każdym ze spotkań.

– W luźnej atmosferze, przy piwku dyskutujemy i zaspokajamy naszą ciekawość świata. Po spotkaniu bawimy się do rana na afterze – Muzyce Świata! – mówią.

Pierwsi goście lubelskich spotkań podróżniczych to:

  1. Łukasz Spergan z opowieścią Podniebny maraton – Alpy 13 x 4000. Będzie to historia zdobycia trzynastu alpejskich czterotysięczników w ekspresowym tempie czterech tygodni. Cała akcja odbyła się w lipcu 2009 roku, a dzielny podróżnik wrócił do domu z sukcesem. Opowie Wam o samotnej drodze na najwyższe szczyty Europy, potędze gór, zmaganiu ze słabościami i ludziach spotkanych na wierzchołkach Alp.
  2. Norbert Skrzyński i Wczasy w Iranie – czyli podróżowanie to normalna sprawa. Dowiecie się, że Iran to wspaniałe miejsce na wczasy, bo nie da się tam nudzić. Można leżeć pod palmą, można wspiąć się na czterotysięcznik, można iść na grzyby albo na solnisko. Można postrzelać w górach ze strzelby albo wczasować się z koczownikami w zagubionej dolinie. Czasem można być porwanym, na
    wesele, albo na gotowanie tradycyjnego ashu.

Zapraszamy w sobotę, 23 marca 2013 r., o godz. 18

Dom Kultury
ul. Krakowskie Przedmieście 18
Lublin

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y