Bartłomiej Kiraga - podróżnik

Bartek Kiraga na Czarnym Lądzie. (Fot. Bartłomiej Kiraga)

Samotne podróże, oczywiście pełne przygód, będą tematem szóstej edycji lubelskich Kontynentów. O swoich wyjazdach opowiedzą Kamila Kielar i Bartłomiej Kiraga.

Kamila i Bartek przedstawią swoje podróże przez pryzmat przygód i dziwnych przypadków, które mogą spotkać samotnie podróżującą osobę. Nie zabraknie elementów krajoznawczych i fantastycznych zdjęć.

Bartek zabierze Was w autostopową podróż przez Afrykę. Opowie m.in. o tym jak nie zostać porwanym przez kobiety z Burkina Faso i wrócić znad Zatoki Gwinejskiej do domu z dwoma dolarami w kieszeni. Będzie tez o malarii, biegunce i innych ciekawych przygodach.

Podróżniczka Kamila Kielar

Kamila Kielar na Kamczatce.

Kamila zaprasza w nieco chłodniejsze rejony naszej planety – na rowerową wycieczkę po mroźnej Kamczatce. Z jej opowieści dowiecie się m.in. tego, że połączenie roweru, jako środka transportu, razem z podróżowaniem w pojedynkę oraz znajomością rosyjskiego umożliwia znacznie więcej, niż można przed wyjazdem zaplanować.

Kamila mówi tak: – Przez miesiąc wyprawy łowiłam z rybakami nad Morzem Ochockim, wjechałam rowerem do base campu pod wulkanem, stałam się częścią społeczności Ewenków, prawie wyszłam za kamczackiego myśliwego, dotarłam do samego końca półwyspu, jadłam oczy ryby i to, co znalazłam w lesie, weszłam do wnętrza czynnego wulkanu, fotografowałam cmentarzysko bezimiennych statków i zamieszkałam w letniej rezydencji mafijnej.

Zapraszamy we wtorek, 17 grudnia 2013, o godz. 18

ACK UMCS „Chatka Żaka”
ul. Radziszewskiego 16
Lublin

Wstęp – 5 zł

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y