Codzienne życie mieszkańców starej medyny w Fezie. (Fot. Jarek Noga)

Codzienne życie mieszkańców starej medyny w Fezie. (Fot. Jarek Noga)

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na kolejne slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”. Przeniesiemy się do egzotycznego Maroka, które w podróży poślubnej przemierzali Magda i Marcin Musiałowie.

– Jedyne co wiedzieliśmy o wyprawie do Maroka, to daty i miejsca wylotu i powrotu – mówią Magda i Marcin. – To co działo się w trakcie było dla nas całkowitą niespodzianką.

Podczas miesiąca spędzonego w Maroku świeżo poślubieni podróżnicy pokonali blisko 4000 kilometrów. Jechali w karawanie na Saharze, zdobywali najwyższy szczyt Afryki Północnej – Jabal Toubkal. Poznali wstydliwe tajemnice marokańskich łazienek, zaprzyjaźnili się z mówiącym po polsku Arabem szukającym polskiej żony, nauczyli się robić berberską whisky, i wiązać turban kilkoma sposobami. Stali się też właścicielami białego dromadera.

Magdalena i Marcin Musiałowie – dwójka ludzi, których łączą wspólne pasje, odwaga spełniania marzeń, odrobina szaleństwa i wiele miłości. Obecnie przygotowują się do podroży, która ma dać odpowiedź głodowi przygód, zaspokoić eksplorerską dociekliwość, ugruntować ich fascynację tańcem oraz pogłębić wiedzę o Skarbie, który czeka aby Go odkryli.

Zapraszamy we wtorek, 24 maja o godz. 19

Pawilon Sportowo-Dydaktyczny na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego
ul. Rakowicka 27, Kraków

Wstęp wolny!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y