Festiwal Podróżnicy Bydgoszcz 2015Pod koniec kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się piąta edycja Bydgoskiego Festiwalu Podróżnicy. W jej trakcie przyznane zostaną podróżnicze nagrody im. Tony’ego Halika.

Haliki zostaną przyznane w Bydgoszczy po raz czwarty. Do konkursu może się zgłosić każdy kto odbył jakąś ciekawą podróż. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca, a ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się w Bydgoszczy 25 kwietnia, w trakcie festiwalu Podróżnicy.

Dotychczas nagrody im. Tony’ego Halika otrzymali m.in. człowiek, o którym ostatnio było głośno, czyli samotny pływak Aleksander Doba, Kamila Kielar, która również lubi podróżować samotnie, szczególnie rowerem, gdzieś po północnych zakamarkach planety oraz ekipa Long Walk Expedition za wyprawę śladem uciekinierów z rosyjskich łagrów z Syberii do Indii (tu przeczytacie jedną z relacji Tomka Grzywaczewskiego: Pośród lodów Leny).

Szczegółowe informacje na temat tego, jak wysłać swoje zgłoszenie na festiwal, znajdziecie na stronie: www.podroznicy.byd.pl.

Komentarze: Bądź pierwsza/y