Zdjęcia z podróży Kazimierza Nowaka - wystawa

Wystawa Afryki Nowaka na rzeszowskim dworcu. (Fot. Wojciech Zatwarnicki)

Od kilku dni na rzeszowskim dworcu PKP oglądać można wystawę zdjęć Kazimierza Nowaka i uczestników sztafety Afryka Nowaka. Przygotowaliśmy dla Was w związku z tym niespodziankę. Do wygrania jest komplet sakw rowerowych i prenumerata miesięcznika Rowertour.

Na wystawę składają się archiwalne zdjęcia zrobione przez Kazimierza Nowaka, w trakcie jego samotnej podróży przez Afrykę, oraz te współczesne, które podczas zakończonego niedawno projektu, pstrykali jego uczestnicy. Objazdowa ekspozycja przemieszcza się po Polsce. Rzeszów jest czwartym miastem na jej trasie. Dzięki współpracy z Dworcami Polskim, zdjęcia można oglądać na dworcach kolejowych.

Dziewczyny z Afryki Nowaka

Do wygrania sakwy rowerowe. Dokładnie takie, jakie przez dwa lata Afryki Nowaka testowali jej uczestnicy. (Archiwum)

Jak wygrać nagrody? Zasady konkursu są proste. Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania, które publikujemy poniżej, wysłać prawidłowe odpowiedzi i stawić się na organizowaną przez Rowerowy Rzeszów, pierwszą w tym roku Rzeszowską Masę Krytyczną.

Jej start, w piątek 30 kwietnia, o godz. 18, z rzeszowskiego Rynku. Do przejechania będzie 11 kilometrów, a meta znajdzie się na dworcu PKP, gdzie nastąpi oficjalne zamknięcie wystawy zdjęć Kazimierza Nowaka i uczestników sztafety. Przy tej okazji rozlosujemy komplet rowerowych sakw ufundowanych przez firmę Crosso (takich jak na zdjęciu) i roczną prenumeratę miesięcznika Rowertour.

A oto pytania konkursowe:

  1. Gdzie w trakcie sztafety zawisła jedyna ruchoma tabliczka upamiętniająca trasę Kazimierza Nowaka?
  2. Ilu uczestników wzięło udział w sztafecie?
  3. O jaką podróżniczą nagrodę do 27 marca walczy projekt Afryka Nowaka?

Odpowiedzi na pewno znajdziecie na prezentowanych na wystawie zdjęciach, naszym portalu i sztafetowej stronie afrykanowaka.pl. Wysyłajcie je do Jarka z Rowerowego Rzeszowa, na adres: j.dylag@rowery.rzeszow.pl.

Szczęścia życzymy!

Sponsorem nagród jest:

Crosso

 

 

 

Z Rzeszowa wystawa pojedzie do Krakowa. A później do kolejnych miast w Polsce. Będziemy o tym informować na bieżąco.

 

Komentarze: Bądź pierwsza/y