Orangutan z Sumatry. (Fot. Gosia i Marcin Złomscy)

Jak wygląda podróżowanie po Indonezji? Opowiedzą o tym Gosia i Marcin Złomscy na pokazie organizowanym przez Klub Turystyczny Ekonomistów Tramp.

Ich pokaz zatytułowany jest „Indonezja – w cieniu wulkanów”. Autorzy zabiorą widzów do kraju, który rozłozył się na ponad siedemnastu tysiącach wysp rozdzielających wody Pacyfiku od Oceanu Indyjskiego.

– Podczas pokazu odwiedzimy pokrytą gęstą dżunglą Sumatrę, w której żyją orangutany i ludy praktykujące niegdyś kanibalizm. Na Jawie przywitamy dzień stając na szczycie buddyjskiej świątyni Borobudur, którą przez wieki skrywał wulkaniczny pył. Bali oprócz pięknych plaż zachwyci nas zielenią tarasowych pól ryżowych i bogactwem hinduistycznych obrzędów – opowiada Gosia.

– Na Lomboku zdobędziemy szczyt imponującego wulkanu Rinjani i odpoczniemy na rajskich wysepkach Gili położonych u jego wybrzeży. Odwiedzimy też kolorowe Flores, a na wyspie Timor dotrzemy do tradycyjnych wiosek, w których do dziś władzę sprawują królowie – mówi Marcin

– W wędrówce towarzyszyć nam będą unoszące się nad kraterami białe pióropusze pyłów i oparów – czasem potężne i groźne, a czasem tylko leniwie płynące po bezchmurnym niebie. Nigdzie indziej na świecie tak wielu ludzi nie żyje w cieniu czynnych wulkanów – dodaje Gosia.

Zapraszamy we wtorek, 12 kwietnia, o godzinie 19:30

Szkoła Główna Handlowa
al. Niepodległości 162 (metro Pole Mokotowskie)
Warszawa

Wstęp wolny!

Komentarze: Bądź pierwsza/y