Zakończył się styczeń, czas w końcu na noworoczne podsumowania. Trochę jesteśmy maruderami, ale całkiem nam z tym dobrze. Grunt, że w końcu udało nam się znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie: co najchętniej czytaliście na Peronie w 2013 roku?

Z czasem może okazać się, że yerba mate to nieodłączny towarzysz także w podróży. (Fot. Justyna Piwowar)

Zdjęcie o tym, że yerbę można wypić na peronie czwartym z przyjemnością. (Fot. Paweł Piwowar)

1. 8 rzeczy, których możesz się spodziewać po yerba mate

Yerba mate rządzi w czołówce peronowych tekstów niepodzielnie. Oznacza to albo że Polska pije więcej trunku z Ameryki Południowej, albo że jesteśmy w redakcji mistrzami SEO.

(„yerba mate właściwości” „pij yerbę na zdrowie” „odchudzanie w Paragwaju” „#yerbamate”)
:))

2. USA. Kraj drogi

Zdjęcia z drogi to jest to. Jeśli do tego dochodzą zdjęcia z drogi przez Stany Zjednoczone, to nawet na Wykop można trafić. Nam, a właściwie to Patrykowi, się udało.

Route 66 - jedna z najsłynniejszych dróg Ameryki Północnej - foto

USA. Route 66. Kalifornia. (Fot. Patryk Szymański)

3. Bajkał zimą. Na rowerze

Lepsza od jazdy cadillakiem po Route 66 może być tylko rowerowa jazda po zamarzniętym Bajkale. Wyśmienite zdjęcia, epickie podpisy i zasłużone trzecie miejsce!

Przejazd przez Bajkał

ROSJA, Jezioro Bajkał. Czasem biegały za nami psy i tak się śmiesznie wywracały na lodzie. Trzeba było zrobić ostry zakręt i bęc! pies leży. Niestety czasem nie wychodziło i my też leżeliśmy. (Fot. Jakub Rybicki)

4. 7 atrakcji Bangkoku, których nie poznasz w trakcie wycieczki objazdowej

Uwierzycie, że jest to jeden z pierwszych tekstów na Peronie Czwartym? Grudzień 2009. Ewka Serwicka nie jest jeszcze znaną blogerką podróżniczą od Daleko Niedaleko i z wielką pasją wspomina swoje wczasy w Tajlandii.

Tajlandia, Bangkok - Ladyboy Show

Tajlandia, Bangkok. Kathoey potrafią podchodzić do siebie z dystansem. (Fot. Ewa Serwicka)

5. Albania – jeden z najmniej europejskich krajów Europy

Kolejna galeria zdjęć. Tym razem z Albanii, która wygląda na nich, tak jak w tytule. Może i jest mało europejsko, ale za to jak uroczo. Spójrzcie chociażby na zdjęcie nr 10.

Albańskie Sarande

ALBANIA, Sarande. Dość charakterystycznym elementem w tamtych regionach, są zbiorniki wodne umieszczone na dachach domów. (Fot. Kamil Kozłowski)

6. Co warto zobaczyć w Los Angeles

Z Los Angeles jest jak z yerbą. Chociaż nie, yerbę to pół redakcji pije w miarę regularnie, a w Los Angeles to z nas jeszcze nikt nie był. Czyli jednak SEO. Gorzej, że nigdy nie dowiedzieliśmy jak się ta historia 27trip skończyła.

Co warto zobaczyć w Los Angeles? Na pewno plaże… (Fot. Paweł Bielecki)

7. 7 typów osób, które nie podróżują po świecie

„przepraszam bardzo ale tekst był bardzo tendencyjny, nic mnie nie zaskoczyło w tym tekscie, nie skończyłem go czytać do końca bo jego tendencyjność mnie zwaliła z nóg. Nie jestem hejterem czy kimś takim, poprostu pisanie takich tekstów jak 10 typów podróżnika, 5 powodów dla ktorych pociąg jest lepszy niż samochód, są idiotyzmem”

Przepraszamy bardzo, ale my kochamy takie komentarze :D

Turyści zorganizowani przemieszczaja się za przewodnikiem stada. (Fot. Ewa Serwicka)

Turyści zorganizowani przemieszczaja się za przewodnikiem stada. (Fot. Ewa Serwicka)

8. Maroko pełne rozczarowań i zaskoczeń

Jeden z takich tekstów, które nie wszystkim przypadną do gustu. Bo przecież w Maroku musi być pięknie, fajnie i miło, co nie?

święto zabijania owieczek

Święto zabijania owieczek dostarczyło nam wiele niezapomnianych widoków, takich jak te pozostałości po świątecznym posiłku. (Fot. Krzysiek Cylkowski)

9. Transylwania dla początkujących

Cieszymy się. Zawsze będziemy się cieszyć z Rumunii w Top 10. W dodatku Łukasz pisze, że stereotypy to bzdura. I ma rację.

Schronisko Cabana Podragu w rumuńskich Fogaraszach

Fogarasze: Cabana Podragu, 2136 m n.p.m. (Fot. Łukasz Czubak)

10. Dlaczego NIE WARTO jechać do Iranu?

Przydałoby się coś napisać, bo redakcja współpisała ten tekst. Ale co tu pisać? Dlaczego nie warto jechać do Iranu już napisane, a jak jest gdy już się pojedzie to napisane też – na Wczasy w Iranie. I wcale nie pozycjonowaliśmy tego na „oś zła” i „bomba atomowa”.

targ irański

Kurze łapki i kurze główki przechowywane są w plastikowej skrzynce stojącej na ziemi. (Fot. Norbert Skrzyński)

Bonus od nas, czyli o tym, że jesteśmy jak piękna dziewczyna, która wchodzi do knajpy, a bardziej szczegółowo to o tym, że każdy może napisać coś na peron4: Bierzcie i piszcie!

Komentarze: 5

Patryk 11 lutego 2014 o 9:57

Wow! Drugie miejsce! :D Dziękuję Peronie! A na Wykopie dowiedziałem się, że jestem baranem :D Ale też, że ludzie używają moich zdjęć jako tapet na komputerze. Bardzo mi miło. Dzięki!

Odpowiedz

Ewa 11 lutego 2014 o 13:41

Dwa teksty w zestawieniu i miano „znanej blogerki”. Rozpiera mnie duma. Dziękuję, Drodzy Czytelnicy i Szanowna Redakcjo!

Odpowiedz

Janyugo 12 lutego 2014 o 14:30

@Patryk: „Baran” to jest żaden hejt. Musisz się dorobić czegoś atrakcyjniejszego. My Ci możemy przesłać parę tropów.

@Ewka: Jesteś już znana, teraz popracuj nad tym żeby być wpływowa ;)

Jasiek / P4

Odpowiedz

Ewa 12 lutego 2014 o 21:20

@Janyugo jeśli powiem, że mam zły wpływ na naczelnego, bo nie umie mi odmówić, jak go rakiją częstuję – czy to już zaczątek takiego bycia wpływowym? :D

Odpowiedz

Grzegorz Król 13 lutego 2014 o 9:03

jak mnie ktoś częstuje rakiją, to nazwałbym to dobrym wpływem. dziękuję.

Odpowiedz