Czas najwyższy zaplanować długi sierpniowy weekend! Oczywiście, jeśli już go zaplanowaliście, to przypominamy, że plany można, a czasem wręcz należy zmieniać! Zapraszamy na Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka w Boruszynie. Odbędzie się on w dniach 17-19 sierpnia.

Do wielkopolskiej wsi zaprasza Stowarzyszenie Afryka Nowaka – to ci sami ludzie, którzy przez ostatnie dwa lata podążali przez Afrykę śladami polskiego podróżnika w sztafecie rowerowo-pieszo-kajakowo-konno-wielbłądziej. Tym razem znów wymyślili coś bezprecedensowego – plenerową imprezę, podczas której spotkacie podróżników, którzy tak jak Kazimierz Nowak większość swoich podróży odbyli samotnie!

Do udziału w pokazach zaprosili także dziennikarzy, razem z podróżnikami postarają się dać z siebie wszystko co najlepsze: podróżnik to co podróżnicze, a dziennikarz to co dziennikarskie!

Podczas trzydniowej imprezy odbędzie się kilkadziesiąt szkoleń, warsztatów, pokazów specjalnych i konkursów. Zorganizowane będą rajdy nocne na orientację, gry wiejskie, mistrzostwa w gry z całego świata.

Podczas pleneru nauczyć się będzie można chodzenia po linie, surwiwalu, gotowania, spania na drzewach, wymiany dętki w rowerze, obsługi palnika na paliwo ciekłe, rozbijania namiotu w deszcz (nie jest przewidywany, ale organizatorzy mają moce sprawcze i gdy trzeba to będzie i deszcz), śpiewania przy ognisku, wielu języków świata, czytania i rysowania map, rzucania nożem, i wszystkiego innego czego będziecie chcieli się tam nauczyć.

Podczas pleneru dowiedzieć się też będzie można wielu ciekawych historii z życia Kazimierza Nowaka, zobaczyć wystawę zdjęć podróżnika i uczestników sztafety Afryka Nowaka. W Boruszynie gościć będzie wielu „nowakologów”, nie tylko tych podążających jego śladem… Otwarta będzie księgarnia plenerowa – na półkach ustawione zostaną oczywiście książki o podróżach. Nie zabraknie też stoiska ze sprzętem outdoorowym – na miejscu będzie można wszystkiego dotknąć, przymierzyć i się przekonać!

Do Boruszyna zapraszamy z całymi rodzinami. Do dyspozycji oddany będzie stary park, który zostanie przekształcony w wielkie pole namiotowe. Dla dzieci zostanie przygotowany Świat Młodego Podróżnika, półkolonie, których tematem przewodnim będą podróże i inne kultury.

Plener rusza w piątek wieczorem, choć gości zapraszamy już od środy, gdyż część szkoleń i warsztatów rozpocznie się już w czwartek i piątek. Sobota to dzień pokazów i spotkań z podróżnikami, w sobotę rozgrywane też będą konkursy, zawody i mistrzostwa w gry z całego świata.

Niedziela, jak na niedzielę przystało – kto będzie chciał pójdzie do boruszyńskiego kościółka, tego samego do którego chodził Kazik z rodziną. Mszę odprawią misjonarze na co dzień pracujący w Afryce, werbiści, salezjanie, ojcowie biali i kapucyni. Niedziela będzie także dniem misyjnym i wolontariackim – odbędzie się kilka spotkań z pracującymi w Afryce księżmi, wolontariuszami i misjonarzami świeckimi.

Polecamy śledzenie strony Pleneru i plenerowego fanpage na facebooku – program jest wciąż dopracowywany. W tej chwili trwa np. wybór filmu, który wyemitowany zostanie pierwszego dnia imprezy. Do wyboru są: Prosta historia, Dzienniki motocyklowe, Exils oraz pokaz przedpremierowy filmu W drodze, na podstawie książki Jacka Kerouaca. Sami możecie zdecydować, który z nich zostanie wyświetlony >> Jaki film chcielibyście obejrzeć podczas Pleneru Podróżniczego? 

Peron 4 objął plener patronatem – nie przegapimy takiej imprezy!

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: (1)

Serafina Dudek 13 lipca 2012 o 13:36

Zapowiada się bardzo interesująco… Na szczęście jeszcze nic nie zaplanowałam z rodzina na ten okres więc spokojnie możemy się wybrać :)

Odpowiedz