Dla wielu postawienie stopy na Siódmym Kontynencie to największe podróżnicze marzenie.  Wciąż  jednak tylko nieliczni mają szczęście ujrzeć go na własne oczy.

Są jednak tacy, dla których kilka dni spędzonych na fotografowaniu pingwinów i gór lodowych to za mało. Zostają na dłużej. Dlaczego? Jak długo człowiek tam wytrzyma? Co tam robić? Jak nie zwariować, gdy opadnie pierwsza fascynacja białą krainą? O tym wszystkim w kolejnych Pocztówkach ze świata opowiadają Michał Adamczyk i Piotr Horzela z załogi Stacji Polskiej Akademii Nauk Arctowski na Wyspie Króla Jerzego.

13. ANTARKTYKA, Wyspa Króla Jerzego. Płetwal karłowaty – raptem 7m długości. (Fot. Piotr Horzela)

 ANTARKTYKA, Wyspa Króla Jerzego. Płetwal karłowaty – raptem 7m długości. (Fot. Piotr Horzela)

3. ANTARKTYDA, Paradise Cove. Rzadko spotykana na tych szerokościach geograficznych flauta. (Fot. Piotr Horzela)

ANTARKTYDA, Paradise Cove. Rzadko spotykana na tych szerokościach geograficznych flauta. (Fot. Piotr Horzela)

 

Posłuchaj: [podcast]http://www.radiownet.pl/system/post/media_posts/attachments/107461/original/20120904-pocztowki-cut.mp3[/podcast]

 

Audycję Pocztówki ze świata możecie słuchać również na żywo w co drugi wtorek na antenie Radia Wnet.

 

Natalia Mileszyk

Natalia Mileszyk

Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, docierania w miejsca gdzie człowiekowi dech zapiera, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc "Pocztówki ze świata", dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi na trasach rowerowych.

Komentarze: (1)

Waldi 19 września 2012 o 10:14

Może to dziwne, ale naprawdę chciałbym kiedyś odwiedzić Antarktykę :) Może nie ma długo, ale taki kilku- tygodniowy pobyt w odseparowanym miejscu dobrze by mi zrobił ..

Odpowiedz