Dziecko z Rwandy

Jeden z podopiecznych domu dziecka w Kigarama. (Fot. Beata i Janek Frączak)

Rwanda to kraj tysiąca wzgórz i miliona uśmiechów z trudną przeszłością. Sieroty, których rodzice zginęli w trakcie krwawego konfliktu pomiędzy plemionami Hutu i Tutsi w latach dziewięćdziesiątych, znalazły schronienie w wiosce Kigarama. Dom dziecka funkcjonuje do dziś. Beata i Janek Frączak, albo „Bejata” i „Dżanek”, bo tak wołali na nich podopieczni, spędzili w nim pół roku ucząc małolaty… obsługi komputera.

Jak stworzyć pracownię informatyczną w baraku w środku Afryki? Czy ma to sens? Jak odnaleźć się w „czarnej” rzeczywistości? Zapraszamy na relację z pierwszej ręki!

 

Posłuchaj:

[podcast]http://www.radiownet.pl/system/post/media_posts/attachments/104937/original/20120807-wireless-rwanda.mp3[/podcast]

Audycję Pocztówki ze świata możecie słuchać również na żywo w co drugi wtorek na antenie Radia Wnet.

 

Pewnie wszyscy i tak zauważyli, ale dla pewności napiszemy jeszcze raz – zmienili się prowadzący „Pocztówek ze świata” – od teraz spotykać się z Wami co dwa tygodnie będą Marta Owczarek i Bartek Skowroński, czyli duet Byledalej.

Natalia Mileszyk

Natalia Mileszyk

Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, docierania w miejsca gdzie człowiekowi dech zapiera, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc "Pocztówki ze świata", dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi na trasach rowerowych.

Komentarze: (1)

Andrzej 7 września 2012 o 17:15

Bardzo ciekawi ludzie. Spodziewałem się jakichś podjaranych afrykańską biedą młodzików, a tu nie. Miło! :)

Odpowiedz