Kolejna para opowie o swojej podróży w warszawskim kinie Wisła. Będą to Sylwia i Marek Kulczykowie. Zabiorą widzów do Afryki, a dokładniej – do Nigru.

Oto jak pokaz Niger – żandarm z Abalak, zapowiada głowa rodziny:

My, prawdziwi mężczyźni, świadomi ciążącej na nas odpowiedzialności, podejmujemy jedynie słuszne decyzje. Dlatego, jak już wykłócimy się o swoje, i przekonamy do naszych racji nasze kobiety, łapiemy je za spódnice i targając toboły z ich stanikami i pudernicami, zabieramy nasze dzieci tam, gdzie rodzina spędzi wakacje najmilej i najbardziej komfortowo. Jak wiadomo, każdy marzy o Francji, ale Francja jest przereklamowana. Na szczęście są jeszcze inne ceniące francuską kulturę kraje, cieszące się wielką estymą i dobrą sławą. Wybraliśmy Niger, podobnie jak tysiące uchodźców z ogarniętej wojną Libii i dzierżący walizki złota syn pewnego gwałtownie tracącego popularność dyktatora (…)

Wybraliśmy Niger bo moja kobieta kocha kurz, wertepy i cudowne pustynne krajobrazy, kolor targowisk i nieodparty urok policyjnych posterunków w kraju, gdzie prawdziwi mężczyźni chodzą z mieczami.

Afrykańskie opowieści na peronie >> Relacje z podróży do Afryki

Zapraszamy w niedzielę, 16 grudnia 2012 r., o godz. 12.30

Kino Wisła
pl. Wilsona 2
Warszawa

Wstęp – 15 zł

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y