Okładka książki "Dalej od Buenos"

Stefan Czerniecki - "Dalej od Buenos"

Śladem szeptu amazońskiego potoku to nazwa wyprawy, o której podczas kolejnego podróżniczego spotkania  w Południku Zero opowie Stefan Czarniecki.

Stefan Czerniecki jest geografem, kartografem, podróżnikiem, a także autorem książki Dalej od Buenos. Autor mówi o niej, jako o pewnego rodzaju misji, którą miał do wykonania. Powstała bowiem na prośbę czytelników, którzy po artykułach prasowych opisujących jego podróże, domagali się czegoś więcej

– Dlatego spróbowałem napisać coś większego. Spiąć klamrą pewną epokę w mym podróżniczym życiu. Za taką uznałem swoją pierwszą wyprawę w dalekie strony. Tak też powstała książka „Dalej od Buenos” wydana nakładem wydawnictwa Bernardinum, w serii „Poznaj Świat” Wojciecha Cejrowskiego – opowiada. – Ma ona inspirować. Budzić uśmiech na twarzy. Poprawiać humor. Przenosić oczami wyobraźni w miejsca odległe. Egzotyczne.

I tu dochodzimy do wyprawy Śladem szeptu amazońskiego potoku, o której w tej książce przeczytacie, a także usłyszycie na spotkaniu w Południku Zero. Jej celem była eksploracja dziewiczego i niedostępnego dla turystów południowowenezuelskiego stanu Amazonas.

We współpracy z lokalnymi plemionami uzyskaliśmy wojskowe pozwolenia i rozpoczęliśmy 12-dniowy spływ w górę Orinoco oraz Rio Cunucunuma. Dotarliśmy w ten sposób do serca Amazonas i weszliśmy na północno-zachodni wierzchołek tepui Duida. Według Indian byliśmy pierwszymi Polakami, jakim to się udało. Wyposażeni w hamaki, kilogramy jedzenia i wody eksplorowaliśmy dorzecze Cunucunumy. Łodzią, kajakiem oraz indiańskimi czółnami. Było warto.

Zapraszamy w środę, 1 lutego 2012, o godz. 19

Południk Zero
ul. Wilcza 25
Warszawa

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y