Festiwal Święto Herbaty to prawdziwa uczta nie tylko dla miłośników herbaty (Fot. Mieszko Stanisławski)

Festiwal Święto Herbaty to prawdziwa uczta nie tylko dla miłośników herbaty (Fot. Mieszko Stanisławski)

W Cieszynie i Czeskim Cieszynie ponownie spotkają się miłośnicy herbaty i podróżowania. W parku cieszyńskiego zamku odbędzie się trzecia edycja festiwalu Święto Herbaty.

Festiwal Święto Herbaty organizowany przez Stowarzyszenie Instytut Herbaty jest wydarzeniem szczególnym. Poza tym, że jest jedną z niewielu imprez na terenie Polski i Czech, na których nie podaje się i nie spożywa alkoholu, oferuje także różnorodny program oraz możliwość zapoznania się z kulturami wielu krajów i narodów. Znaczna część festiwalu poświęcona jest branżowej konferencji o herbacie, skierowanej do właścicieli herbaciarni i handlarzy herbatą.

Na uczestników festiwalu czeka mnóstwo atrakcji – w tegorocznej edycji udział wezmą między innymi Karpaty Magiczne, Radio Samsara i czołowy czeski muzyk i muzykolog Vlastislav Matoušek grający na japońskim flecie shakuhachi.

Publiczność będzie mogła wziąć udział także w wykładach podróżników, różnorodnych warsztatach oraz obejrzeć pokaz tradycyjnej japońskiej fraszki w wykonaniu czeskiego Małego Teatru Kyogen.

Festiwal będzie nie tylko ucztą dla oka i ucha, ale przede wszystkim dla podniebienia – uczestnicy będą mogli bowiem skosztować niezliczonych gatunków herbat!

Zapraszamy w piątek, 10 czerwca

Wzgórze Zamkowe
Cieszyn

Bilety w przedsprzedaży: 23 zł/dwa dni, 13 zł/jeden dzień. W dniu festiwalu: 30 zł/dwa dni, 16 zł/jeden dzień.

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y