Rowerem przez Syrię

Robb Maciąg i jego rower. (Fot. Archiwum Robba Maciąga)

Rowerowy podróżnik Robert Robb Maciąg będzie gościem spotkania organizowanego we Wrocławiu przez Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej.

Jeśli znacie peron4 powinniście znać też rowerzystę Robba. Chociażby z książek, o których pisaliśmy. Tu znajdziecie ich recenzje: Rowerem przez Wietnam, Laos i Kambodżę, Rowerem w stronę Indii czy Tysiąc szklanek herbaty.

Dodajmy, że Robb uwielbia fotografować spotkanych w drodze ludzi, a za swoje osiągnięcia został  laureatem Podróżnika Roku miesięcznika Podróże (kategoria „Świat”) i dwóch TRAVELER-ów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku).

Na spotkaniu we Wrocławiu Robb opowie o Syrii z rowerem w tle. Od dwóch lat, każdy wie gdzie leży Syria i co się tam dzieje. Kto jednak wie, kim są Ci najbardziej gościnni ludzie na świecie? Jak wyglądał ten kraj zanim wybuchła tam wojna?

Robb pisze tak:

Ledwo pojawiły się pierwsze domy, a już rozbrzmiewały zaproszenia na kawę z kardamonem lub herbatę. Byle tylko z nimi przysiąść, choćby na chwilę i pozwolić im udowodnić ich gościnność. Nie było ważne, że między nami była bariera językowa i możemy rozmawiać tylko oczami i gestami.
Za nami były Allepo, Hame i Damaszek. Przed nami ta ogromna pustynia, spotkanie z Eufratem i kolejne filiżanki herbaty.
Liczyła się tylko ta chwila i nasza wspólna dobra wola. 10 minutowa przyjaźń.
W sercu Syrii, u obcych ludzi, w namiocie z niebieskiej płachty…

Zapraszamy we wtorek, 15 października 2013 r., o godz. 18.30

Bike Cafe
ul. Św. Antoniego 8
Wrocław

Wstęp bezpłatny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y