Na początku grudnia zapraszamy na podróżniczy weekend w warszawskim kinie Wisła. Odbędzie się tu 13. już edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA. Odwiedzić będzie można m.in. Afganistan, Meksyk, Tanzanię i Nową Zelandię.

Program 13. edycji Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA:

Sobota, 7 grudnia 2013

godz. 11 – 12.30
OD ŚNIEGÓW KILIMANDŻARO DO PLAŻ ZANZIBARU
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
Festiwal rozpocznie niezwykła podróż po Tanzanii. Zobaczycie imponujące wulkany Meru i Kilimandżaro, pełne dzikich zwierząt afrykańskie parki narodowe, a na koniec wielokulturową, pełną rajskich plaż wyspę Zanzibar.

godz. 13.30 – 15.00
ZA WIELKIM MUREM – CZYLI CHINY OD PODSZEWKI
Marek Pindral
Autor pokazu spędził w Chinach ponad dwa lata. Postara się więc przybliżyć ten fascynujący kraj, schodząc z utartych szlaków, zaglądając do prywatnych domów i poznając często zaskakujące dla nas zwyczaje.

Afgańska kobieta

Afganistan. (Fot. Marzena Hmielewicz)

godz. 16.00 – 17.30
AFGANISTAN – LIFE IS GOOD
Marzena Hmielewicz i Ludwika Włodek
Na pewno może to być jeden z ciekawszych pokazów tegorocznego festiwalu TERRA. Jego autorki same chodziły po ulicach Kabulu, podróżowały do doliny Pandższir, włóczyły się po parkach i bazarach i zaglądały do prywatnych domów. Dzięki nim dowiecie się jak wygląda Afganistan z perspektywy dwóch podróżujących po nim kobiet. I jak w życiu codziennym radzą sobie kobiety afgańskie.

godz. 18.30 – 20.00
MEKSYK – O DUCHACH JASKIŃ I CZARNYM ZŁOCIE
Kasia Biernacka
Pierwszą podróż do Meksyku odbyła w 1994 roku i od tego czasu wraca tam nieustannie. Kasia Biernacka pokaże Wam niezwykłe jaskinie w głębi dżungli, zabierze do górskich wiosek i postara się odpowiedzieć na dziwne pytania, w stylu jak wypędzić zło z duszy nastolatka? albo dlaczego żmije trzyma się w słoikach?

Niedziela, 8 grudnia 2013

godz. 11.00 – 12.30
NOWA ZELANDIA – MIĘDZY KIWI A OPOSAMI
Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas
Wiedzieliście, że reklamowe hasło Nowej Zelandii brzmi New Zeland. 100% Pure Nature? O tym jak wiele ma to wspólnego z prawdą, będzie się można przekonać na tym pokazie. Będą malownicze klifowe wybrzeża, niesamowite lodowce, turkusowe górskie jeziora, oraz delfiny, kolonie pingwinów, uchatki oglądane z kajaków i niezwykła papuga Kea.

godz. 13.30 – 15.00
RYTMY NATURY W DOLINIE BARYCZY
Artur Homan
Przyrodnik, filmowiec i fotograf Artur Homan zaprezentuje swój film Rytmy Natury o dolinie rzeki Baryczy w Polsce zdradzając również kulisy jego przygotowania. Autor kiedyś chciał filmować lwy i żyrafy, jednak gdy przekonał się jak fascynujące jest życie naszych zwierząt, chęć pokazania tego innym pochłonęła go zupełnie.

Zdjęcie z Syberii

Syberia. (Fot. Magdalena Skopek)

godz. 16.00 – 17.30
OPOWIEŚCI TUNDROWE
Magdalena Skopek
Magdalena Skopek odwiedziła syberyjską tundrę, mieszkała z Nieńcami, napisała o tym książkę Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi, a żeby było jeszcze ciekawiej – za tę podróż otrzymała nagrodę Kolosa 2010. I o tym wszystkim właśnie będzie starała się opowiedzieć.

godz. 18.30 – 20.00
SMOKIEM W POPRZEK AMERYKI
Marzena Hmielewicz i Marcin Jamkowski oraz Kajetan Jamkowski
Podróż przez Kanadę i USA z dwójką fotografów i ich siedmioletnim synem. Po drodze parki narodowe, wspaniałe przestrzenie, nieokiełznana przyroda i pionowe ściany wspinaczkowe Ameryki Północnej, A także spotkania z otwartymi i przyjaznymi mieszkańcami.

Zapraszamy w dniach 7-8 grudnia 2013

Kino Wisła
Plac Wilsona 2
Warszawa

Bilet na jeden pokaz – 17 zł, karnet na jeden dzień – 50 zł

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalterra.pl

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y