Zapraszamy na kolejne slajdowisko organizowane przez TKN Wagabunda. Gośćmi specjalnymi będą członkowie Ekspedycji Zew Północy.

Główny cel projektu było zatoczenie jachtem pełnej pętli wokół Półwyspu Skandynawskiego z wykorzystaniem akwenów morskich, jak i wód śródlądowych Federacji Rosyjskiej bez demontowania masztu. Stała załoga projektu to Marta Sziłajtis – Obiegło i Michał Dylon – oboje z patentem kapitańskim, olbrzymim doświadczeniem i wielką pasją do żeglowania.

Liczącą ponad dziewięć tysięcy mil morskich udało się im przepłynąć w nieco ponad pół roku. Odwiedzili łącznie 60 portów i kotwicowisk w 11 krajach. Żeglowali przez pięć mórz, dwa oceany i trzy kanały. Spotkali się z masą gościnności zarówno wśród lokalnych społeczności jak i licznych rodaków napotykanych po drodze. Zachwycali się białymi nocami i piękną, słoneczną pogodą w dzikich pustkowiach północno-zachodniej Rosji. Dokonali trawersu dwóch największych jezior Europy – Ładogi i Onegi. Obserwowali morsy, wieloryby, lisy polarne, foki i renifery.

Zapraszamy we wtorek, 9 kwietnia 2013, o godz. 19.00

Pawilon Sportowo-Dydaktyczny, sala nr 9
Uniwersytet Ekonomiczny
ul. Rakowicka 27
Kraków

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y