O tym jak smakuje Łomża w Sudanie dowiecie się na pewno. (Fot. Jakub Pająk)

Halo, Lublin! Szykujcie się na trzecią edycję Kontynentów. Podróżnicze prezentacje przygotowali dla Was – Tomasz Grzywaczewski, który opowie o wyprawie Long Walk Plus Expedition i peronowy zawiadowca Grzegorz Król, z którym przejedziecie przez Sudan.

Lubelskie Kontynenty to okazja, żeby w luźnej atmosferze, przy piwku, spotkać się, obejrzeć ciekawe zdjęcia, pogadać i zaspokoić ciekawość świata. W trakcie trzeciej edycji czekają na Was dwie prezentacje:

SUDAN, ROWER I NUDA – Grzegorz Król

Grzegorz, turysta z Rzeszowa, opowie o dwóch miesiącach szalonej jazdy przez Sudan w sztafecie Afryka Nowaka. Będzie o pedałowaniu przez pustynię, sudańskich cyklistach, surowej wątróbce z wielbłąda, nudnych tygodniach na barce z paliwem i zimnym piwie Łomża w stolicy najmłodszego państwa świata.

„LONG WALK PLUS EXPEDITION” JAKUCK – KALKUTA 2010 – Tomasz Grzywaczewski

W ramach projektu Long Walk Plus Expedition Tomasz Grzywaczewski wraz z Bartoszem Malinowskim i Filipem Drożdżem, podróżując statkami, pieszo, konno oraz rowerem, powtórzyli niezwykły wyczyn Witolda Glińskiego, który w 1941 r. wraz z grupą współwięźniów uciekł z sowieckiego łagru pod Jakuckiem. Wyruszyli z Syberii i po pokonaniu tysięcy kilometrów dotarli do Kalkuty w Indiach. O tym będzie ta opowieść.

Zapraszamy we wtorek, 28 maja 2013, o godz. 19

Czarna Owca
ul. Narutowicza 9
Lublin

Wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y