Dżungla w Gwatemali

W trakcie Wieczoru Podróżnika przeniesiemy się do gwatemalskiej dżungli. (Fot. Anna Moszko)

Na kolejnym Wieczorze Podróżnika w Rzeszowie przeniesiemy się do gwatemalskiej dżungli. O szamanach, przemytnikach i skarbach Majów opowie Anna Moszko.

Ania jest podróżniczką, tłumaczką i pilotem wycieczek. Razem z Andrzejem Muszyńskim prowadzi nietypowe biura podróży wyprawyzreporterem.pl i wildpolandtours.com. Na spotkaniu w Rzeszowie opowie nam o Gwatemali i tamtejszej dżungli.

– W gwatemalskiej dżungli toczy się cicha wojna archeologów z łupieżcami. Ci pierwsi, nakładem własnego zdrowia i katorżniczej pracy, starają się o zachowanie dla przyszłych pokoleń wiedzy o dawnej cywilizacji. Ci drudzy, przyciśnięci biedą i bezrobociem, plądrują stanowiska, pozostawiając milczące cmentarze kamieni, pełne pytań bez odpowiedzi – opowiada Anna Moszko.

Autorka wyruszyła do selwy, by przyjrzeć się z bliska niedostępnym ruinom starożytnych miast. Niespodziewanie podczas tej wyprawy została gościem szamana Itza, poznała tajniki eksploracji majańskich skarbów z punktu widzenia miejscowych rabusiów, otarła się o przemyt kokainy z Kolumbii i spotkała jaguara nocą. W trakcie spotkania opowie przede wszystkim przejmujące historie ludzi, których spotkała na swojej drodze.

Zapraszamy w piątek, 16 marca 2012, o godz. 20

Remont Pub
ul. Mochnackiego 23
Rzeszów

Wstęp – 5 zł

Komentarze: Bądź pierwsza/y