O swoich podróżach do Andaluzji opowie Wojciech Kowalewski. (Fot. Wojciech Kowalewski)

Jedno spotkanie – dwie prezentacje zdjęć z podróży. Na wieczór hiszpański zaprasza Poznański Klub Podróżnika.

W środowy wieczór przeniesiemy się do Boliwii i Andaluzji. O leżącym w Ameryce Południowej kraju opowiedzą Aleksandra Żychowska i Laura Więch-Przerwa. Ich opowieści przeniową Was w świat koki, kapeluszy i warkoczy, do kraju, którego 80 procent mieszkańców posługuje się hiszpańskim jako językiem ojczystym.

Druga podróż w trakcie wieczoru hiszpańskiego to wyprawa do Andaluzji. Wojciech Kowalewski, który o niej opowie, to pasjonat klimatów iberoamerykańskich od niemal 10 lat. W życiu miłośnik odkrywania świata poprzez podróże, taniec, muzykę i grę na instrumentach etnicznych. Na co dzień również związany z turystyką – prowadzi biuro podróży. Obecnie gorący pasjonat tańca i kultury afrokubańskiej. Swego czasu  jednak  miał też bliski kontakt z kulturą  andaluzyjską. Jako tancerz flamenco miał okazję odwiedzić trzykrotnie południową Hiszpanię.

Jego prezentacja zawiera ponad 400 zdjęć z kilkunastu różnych miejsc Andaluzji. Od małych białych wiosek, po duże miasta obrazujące wpływ świata współczesnego, jak i tradycji hiszpańskich, ale też mauretańskich czy cygańskich. Podróże odbyły się w latach 2007-2009.

Zapraszamy w środę, 30 marca, o godz. 19

Klub ZAK
ul. Szyperska 2
Poznań

Wstęp wolny!

Komentarze: Bądź pierwsza/y