Zapraszamy do kina Alchemia na projekcję filmu 180 stopni na południe oraz slajdowisko poświęcone pamięci Kuby Fedorowicza, jego dokonaniom i wyprawom przygotowane przez jego przyjaciół.

180 Stopni na południe, reż. Chris Malloy, USA, 2010, 85 min.

Dokumentalny film drogi, odtworzenie epokowej podróży Yvona Chouinarda, założyciela Patagoni i Douga Tompkinsa, twórcy North Face’a w 1968 , której celem był wulkaniczny szczyt Cerro Corcovado w Ameryce Południowej. Tym razem obaj nestorzy są dobrymi duchami wyprawy, a jej właściwym bohaterem jest dwudziestokilkuletni współczesny hippis Jeff Johnson, alpinista, surfer, który wraz z napotkaną na Wyspie Wielkanocnej Makohe wyrusza śladami swoich idoli. Wyprawa do Corcovado szybko przeradza się w poemat dygresyjny; wymuszony postój na Wyspie Wielkanocnej jest pretekstem do spojrzenia na los i historię małych społeczności w zderzeniu z cywilizacją, a napotkani Chouinard i Tompkins pokazują ja godzić potrzeby tejże cywilizacji z ochroną środowiska.

Po projekcji filmu odbędzie się slajdowisko poświęcone pamięci Kuby Fedorowicza, który 9.03.2012 zginął w tragicznych okolicznościach.
Kuba był człowiekiem pełnym zapału do wszystkiego: wyjazdów, spotkań i rozmów z ludźmi. Imponował konsekwencją, z jaką dążył do realizacji swoich pomysłów i marzeń. Wiele Jego życiowych planów wiązało się z Ameryką Łacińską

Zapraszamy w sobotę, 31 marca, o godz. 17:00

Kino Alchemia
Jezuicka 4, Warszawa

Bilety:
Film (godz. 17:00): 15zł
Slajdowisko (godz. 19:00): wstęp wolny

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y