Anna Grebieniow

Poznański Klub Podróżnika  zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze. Tym razem gościem będzie Anna Grebieniow, która opowie o niesamowitej wyprawie żaglowozami przez pustynię Gobi.

Po 30 latach załoga GOBI 2008 powtórzyła wyczyn polskich pionierów żaglowozowych, pokonując pod żaglami 1500 km gobijskich szlaków i bezdroży. Zapraszamy w podróż trójkołowymi pojazdami napędzanymi wyłącznie siłami natury. Uczestnicy wyprawy przemieszczali się z zachodnim wiatrem szlakami i bezdrożami południowej Mongolii. Wśród kamienistych gór, żwirowych bezkresów, piaszczystych wydm, przyjaznych pasterzy, trudnych wyzwań i nieprzewidywalnych przygód

Ania Grebieniow – przyrodniczka, żyje od podróży do podróży, przemieszcza się po świecie wszelkimi możliwymi sposobami: autostopem, konno, na wielbłądach, pod żaglami, rowerem, pieszo… w zależności od sytuacji i lokalnych możliwości:) Organizowała kilka wypraw do Mongolii, Chin i Laosu, uczestniczyła w sztafecie rowerowej śladami Kazimierza Nowaka (Sahara). Z zamiłowania zajmuje się również fotografią stereoskopową. Na co dzień zajmuje się projektami dotyczącymi ochrony przyrody.

Zapraszamy – 9 czerwca

Klub Zak

ul. Szyperska 2, Poznań

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y