Warszawski Klub Podróży Jarema zaprasza na kolejną porcję slajdów podróżniczych na ekranie kina Wisła. O hinduskim święcie Kumbh Mela opowiedzą Żaneta i Jacek Govenlockowie.

Kumbha Mela to największe zgromadzenie religijne na świecie. Hindusi obchodzą je raz na 12 lat. Ostatnie święto odbywało się w Haridwarze nad brzegiem Gangesu.W ciągu kilku tygodni obchodów oczyszczającą kąpiel w świętej rzece odbyło ponad 40 milinów wiernych.

– Kiedy tam przybyliśmy, w kulminacyjnym dniu obchodów, 28 kwietnia, w Haridwarze przebywało 16 milionów pielgrzymów – opowiadają Żaneta i Jacek Govenlockowie. – Problemem było wszystko: wysiąść z pociągu, przejść ulicą, znaleźć nocleg, nie oberwać pałką od policjantów, starających się zapanować nad tłumem. Ale atmosfera tego święta była hipnotyczna, obserwowaliśmy procesje tysięcy nagich sadhu, kapiące się rzesze wiernych, różnokolorowe grupy pielgrzymów z całych Indii. Po drodze do Haridwaru, świętego miasta hinduistów, odwiedziliśmy także najświętsze miejsce sikhów, złotą świątynię w Amritsarze. Zapraszamy, bo następna Kumha Mela dopiero za 12 lat.

Zapraszamy 23 stycznia o godz. 12.15
Kino Wisła
pl. Wilsona 2, Warszawa

Redakcja

Redakcja

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/y