Afrykańskie słonie na bezdrożach Zimbabwe

O spotkanie ze słoniem w Zimbabwe nie trudno. (Fot. Archiwum organizatorów)

Klub Podróżników Śródziemie zaprasza na kolejne poniedziałkowe slajdowisko. Tym razem przeniesiemy się do Zimbabwe i RPA. Po afrykańskich krajach oprowadzać będą Aleksandra Migo i Elżbieta Wiejaczka.

Oto co mówią o swojej podróży:

Muzyka afrykańska towarzyszyła nam non-stop, nawet tego wieczoru, kiedy wylądowaliśmy na kolacji w miejscowej wiosce. Jedni gotowali sadzę z wołowiną, inni w tym czasie grali w nogę z dziećmi albo… bujali się z miejscowymi. Welly uczył nas jak kręcić pupą, potem na środek weszła może roczna dziewczynka – jeszcze nie umiała mówić, ale już tańczyła.

Było oczywiście standardowe zwiedzanie, były zwierzęta – wielka piątka (Big Five) i brzydka (Ugly Five – słyszeliście o takiej?). Ale największą atrakcją była afrykańska przygoda. Skończyło się paliwo i trzeba go było poszukać na czarnym rynku? Dostawić w busie dodatkowe siedzenie-leżak ogrodowy? Zjeść kolację nie używając sztućców?

Szukaliśmy też diamentów, spływaliśmy rwącą Zambezi i lataliśmy helikopterem nad Wodospadami Wiktorii. No i degustowaliśmy! Zaczęło się od europejskiej kuchni w RPA, a skończyło na dziczyźnie w Zimbabwe: pieczone guźce, suszone mięso elanda, przystawka z krokodyla. I tylko dla odważnych – pieczone robaki mopane!

Polecamy >> Rowerem przez Zimbabwe i RPA. Zdjęcia Piotra Strzeżysza

Podczas slajdowiska zostaną rozlosowane afrykańskie nagrody!

Zapraszamy w poniedziałek, 24 września 2012, o godz. 19

Piwnica pod Baranami,
Rynek Główny 27
Kraków

Wstęp wolny

Komentarze: Bądź pierwsza/y