kolumbijskie torby

Plecaczki kolumbijskie wyplatane przez indian z plemienia Wayuu. (Fot. Agata Kurek)

Jeśli podróżujesz, masz głowę pełną pomysłów i słabość do oryginalnych produktów z dalekich krajów, weź udział w konkursie i stań się ambasadorem butiku KOKO design.

Pamiętacie Agatę, która łączy pasję i pracę prowadząc butik KOKOdesign? Wraz z załogą KOKO przygotowaliśmy dla Was konkurs.

Do tej pory w asortymencie KOKO znalazły się m.in. multikolorowe torby afrykańskie z Mali i Senegalu, torebki skórzane oraz z włókna kaktusowego z Maroka wytwarzane przez kobiety z gór Atlasu Wysokiego, biżuteria z pestek melona z Kolumbii, szarawary i sukienki z Indii i Nepalu, czapki i rękawiczki z Peru – wszystko przywiezione przez założycielkę sklepu Agatę.

Teraz kolej na Was – potrzebujemy pomysłów na ciekawe, nietuzinkowe rzeczy z całego świata, które chcielibyście móc kupić w Polsce.

Jak wziąć udział w konkursie?

Jeśli w jakimś zakątku świata widzieliście coś pięknego, wytwarzanego ręcznie, niespotykanego w innych krajach, posiadacie zdjęcia, znacie historię, a może tylko wiecie gdzie to znaleźć… opiszcie to i wyślijcie do nas. Aktualnie KOKO poszukuje produktów, które wejdą w skład kolekcji jesienno – zimowej.

Najciekawsza, a zarazem możliwa do zrealizowania propozycja, która sprawi, że ekipa KOKO bez namysłu chwyci plecaki i uda się po nią na koniec świata – wygrywa!

Uwaga: konkurs przedłużony do 3 września!

Zwycięzca otrzyma jedyny w swoim rodzaju komplet kosmetyczka+portfelik wyplatany ręcznie przez kobiety z Filipin, które wspiera Fundcja Rise Above.

nagroda glowna recy-bags

Główną nagrodą są ręcznie wyplatane Recy-Bags z Filipin. Na zdjęciu Zestaw wszystkich dostepnych modeli torebek filipińskich. (Fot. Archiwum KOKO design)

Fundacja Rise Above tworzona jest przez grupę ochotników ze wszystkich stron świata. Wspiera najbiedniejsze szkoły w Cebu, zapewniając dzieciom edukację, wyżywienie, opiekę zdrowotną, ich matkom zaś zajęcie zarobkowe. Kobiety wyplatają unikatowe torby ze zużytych worków do przechowywania ryżu i suchej karmy dla zwierząt. Wolontariuszki same zbierają materiały przeczesując miasto. Worki są czyszczone, cięte i laminowane. Sprawne ręce kobiet nadają im kształty i dusze – na całym świecie nie ma dwóch takich samych toreb, a zakup każdej z nich pomaga godnie żyć najbiedniejszym filipińskim rodzinom.

Podopieczne Fundacji Rise Above

Podopieczne Fundacji Rise Above - wykonawczynie toreb wraz z jedną z wolontariuszek. (Fot. Z archiwum KOKO design)

 

Przewidziana jest też nagroda za drugie miejsce – para pięknych kolczyków z Kolumbii z pestek melona.

kolczyki z pestek melona

Kolczyki z pestek melona. (Fot. Z archiwum KOKO design)

Regulamin konkursu:

  1. Prace konkursowe należy nadsyłać na adres agata@kokodesign.pl z tematem „Konkurs” do 14 sierpnia 2012 roku. (Przedłużony do 3 września 2012)
  2. Uczestnik konkursu może przesłać więcej niż jedną pracę.
  3. Jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę.
  4. Jury konkursowe, które wyłoni zwycięzców, stanowi załoga KOKO design.
  5. Nagrodą zostanie przekazane zwycięzcy w przez sklep KOKO design.
  6. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w ciągu maksymalnie 4 dni od zakończenia konkursu na facebooku KOKO design i portalu Peron4. Zwycięzcy zostaną także poinformowani o wygranej poprzez email.
  7. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na opublikowanie przesłanej pracy na portalu peron4.pl oraz facebooku Peron4 i KOKO design.

Komentarze: Bądź pierwsza/y