Ziemia Ognista leży na południowym krańcu Ameryki Południowej. Kraina ta jest najbardziej znana żeglarzom opływającym Przylądek Horn i backpackerom zaliczającym „Koniec Świata”. Mało kto wie o znajdującej się tam perełce, jaką jest Kordyliera Darwin.

Kordyliera Darwin to najdziksze pasmo górskie na kontynencie południowoamerykańskim. Leży w Patagonii, na południowym skrawku Chile. Jej szczyty osiągają wysokość 2500 m n.p.m., a olbrzymie lodowce wpadają wprost do oceanu.

Ziemia Ognista - Kordyliera Darwin

Gdzieś na Końcu Świata, czyli Kordyliera Darwin w Chile. (Fot. Michał Brzozowski)

Po czterech latach marzeń i planów stanąłem na brzegu Kanału Beagle’a, po południowej stronie gór. Na sobie miałem plecak wypełniony zapasami na dwa tygodnie, a przed sobą trasę prowadzącą przez serce Kordyliery Darwin. Na północ, gdzie powoli dochodzi cywilizacja.

W krótkim filmie postarałem się oddać trudności, jakie napotyka podróżnik w tych rejonach oraz przede wszystkim ich niesamowite piękno.

Michał Brzozowski

Uzależniony od komputera informatyk, który czasem wymyka się cywilizacji, żeby rowerem lub pieszo pozwiedzać jakieś dzikie rejony.

Komentarze: 5

Mateusz 7 października 2013 o 8:11

Szacuneczek! Góry nawet z odległości robią wrażenie :)

Odpowiedz

Henryk 25 marca 2015 o 10:25

Zerknąłem na Twój filmik, ponieważ niedawno na Planete+ oglądałem wyprawę prześcia 6 Francuzów granią tych gór. Wyprawa trwała 30 dni. Moim zdaniem to jeden z najlepszych filmów górkich pokazujący niedostępność tego terenu. Szacuneczek, ża tam Cię poniosło. Gratuluję.

Odpowiedz

Malgosia 25 czerwca 2015 o 9:39

Szacun!!!
Jak to miło oglądać na ekranie cudze wyczyny (takie wyczyny!) na drugim końcu świata. Człowiek jest zdany tylko na siebie – nie ma to-tamto.
I w dodatku Słońce zasuwa w drugą stronę.
(Też oglądałam na Planete+ to przejście 6 Francuzów.)
Jesteście wielcy!!!
Pozdrawiam

Odpowiedz

Michał 26 czerwca 2015 o 13:24

Cześć! Też widziałem film Francuzów, widoki niesamowite. Mieli chyba dużo szczęścia do pogody. Fajnie było zobaczyć kilka znajomych miejsc.

Pozdrawiam :)

Odpowiedz

Alexandra 27 listopada 2015 o 20:43

Witam,szacunek!
nic tylko podziwiac.Gratuluje.Tylko tak dalej.
Pozdrawiam Alexandra

Odpowiedz