Redakcja

1241 opublikowanych artykułów

O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Jagoda Pietrzak

67 opublikowanych artykułów

Lubi ciekawe historie i zmieniający się krajobraz. Od pewnego czasu próbuje wrócić z Bliskiego Wschodu. Robi mapy i Peron4.

Ewa Serwicka

56 opublikowanych artykułów

Zamieniła korpopracę na turystykę. Lubi patrzeć na świat przez obiektyw aparatu. Bloguje na Daleko niedaleko.

Paweł Olszański

46 opublikowanych artykułów

Kiedyś kupił sobie plecak i pojechał. I nawet mu się spodobało.

Grzegorz Król

41 opublikowanych artykułów

Ostatnio jeździł motocyklem po Bałkanach, ale nic o tym nie napisał. Robi Peron4 i bardzo lubi podróże.

Bartek Borys

28 opublikowanych artykułów

Historyk, miłośnik podróży z plecakiem. Planuje kolejną wyprawę w dzień powrotu z poprzedniej, uwielbia być w drodze. Od czasu do czasu wrzuca zdjęcia na My Point of View.

Samia Grabowska

24 opublikowane artykuły

Czasem gdzieś jedzie. A jak nie jedzie to jej myśli wędrują daleko :) Dalej niż mogłyby ją zaprowadzić nogi.

Natalia Mileszyk

23 opublikowane artykuły

Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, docierania w miejsca gdzie człowiekowi dech zapiera, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc "Pocztówki ze świata", dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi na trasach rowerowych.

Jan Marković

21 opublikowanych artykułów

Człowiek, który nie zna się na podróżowaniu, ale od czasu do czasu to robi - dlatego, że lubi dni, które pamięta się w całości, a o takie łatwo w drodze. W trakcie swoich wycieczek zdobył wiele wrażeń. Niektóre spisał.

Emilia Wojciechowska

21 opublikowanych artykułów

Godzinami mogłaby siedzieć w kinie, całymi dniami jeździć na rowerze, wieczorami słuchać muzyki, nocami snuć plany, a w nieskończonej jednostce czasu - podróżować.

Andrzej Budnik

18 opublikowanych artykułów

Lubi poznawać nowe miejsca, stykać się z nowymi kulturami - to go rozwija i zabija codzienną monotonię. Od połowy 2009 roku w trasie dookoła świata - LosWiaheros.

Kasia Boni

18 opublikowanych artykułów

Z wyjazdów przywozi smaki i notesy pełne przepisów. A potem próbuje te smaki odtworzyć, żeby choć na chwilę wrócić do wspaniałej Azji (i nie tylko tam). Pisze o tym na blogu Smak Podróży

Roman Husarski

15 opublikowanych artykułów

Bob Marley kiedyś powiedział „My home is in my head, my home is always were I Am” i tego się trzymam. Zapraszam na mojego bloga.

Wojtek Ganczarek

15 opublikowanych artykułów

Wychodząc w góry, wracał po tygodniu. Wyjeżdżając autostopem, docierał po dwóch miesiącach. A jak wsiadł na rower, tak go nie ma. Pisze tu: Fizyk w podróży.

Afryka Nowaka

14 opublikowanych artykułów

Wyprawa rowerem, statkiem, konno, czółnem i pieszo przez Afrykę szlakiem Kazimierza Nowaka. 24 ekipy, 40 tys. km, 2 lata w trasie.

Kuba Fedorowicz

14 opublikowanych artykułów

Zawsze powtarzał, że trzeba iść własną drogą - i robił to konsekwentnie. Odbył samotna podróż autostopem po Ameryce Łacińskiej - swoje Grand Tour, uwielbiał sporty, ruch, działanie. Swoją ziemską wędrówkę zakończył 6 marca 2012 roku.

Norbert Skrzyński

14 opublikowanych artykułów

Niespełniony geograf, ciągle dokonujący trudnego wyboru pomiędzy tym co robić lubi, a tym co robić musi. Z zamiłowania rowerzysta, czytelnik, obserwator, wielbiciel map. Radykalny przeciwnik bezmyślności. Ekstremalny zwolennik przemieszczania się.

Marcin Michalski

13 opublikowanych artykułów

Na co dzień pedagog specjalny - zajmuje się osobami z autyzmem. Praca do łatwych nie należy, więc czasem udaje się to tu to tam i snuje przemyślenia na temat odwiedzanych miejsc.

Gosia Drewa

13 opublikowanych artykułów

Polonistka z wykształcenia, która rzuciła wszystko i całkowicie oddała się swojej podróżniczej pasji. O poznawaniu różnych kultur pisze na Swoją drogą .

Robb Maciąg

12 opublikowanych artykułów

Rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w podróżach najważniejsi są spotkani ludzie i ICH historie. Autor kilku książek podróżniczych i strony Ku Słońcu.

Ola Fasola Pająk-Gałęza

12 opublikowanych artykułów

Geografka i mama. Wsiąknięta w literaturę. Cieszy się, bo cieszyć się lubi, a ostatnio najwięcej radości odczuwa na rowerze. Woli przestrzeń niż ludzi, dlatego bliżej jej do Azji Centralnej niż Azji Południowo-Wschodniej. Obecnie korektorka na zasłużonym urlopie wychowawczym.

Piotr Strzeżysz

12 opublikowanych artykułów

Archeolog, bibliotekarz i anglista. Od lat zwiedza świat na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią. Jest autorem kilku książek.

Ania Błażejewska

10 opublikowanych artykułów

Lubi być gdzieś w drodze. Od roku dzieli swój czas pomiędzy dom w Manili a podróże po Azji. Autorka bloga wazji.pl i zdjęć, które można obejrzeć na www.aniablazejewska.com.

Anna Alboth

10 opublikowanych artykułów

Wraz z Tomem tworzą polsko-niemiecką parę dziennikarz-fotograf. Podróżują z Hanią i Milą. Prowadzą bloga, czytanego już w ponad stu pięćdziesięciu krajach: The Family WithoutBorders.

Kasia Komorek

10 opublikowanych artykułów

Żyje. Jeśli nie mruga oczami to czasem robi zdjęcia.

Michał Kitkowski i Maja Szymańczak

10 opublikowanych artykułów

Chcą pożreć świat wzrokiem, wymienić miliony uśmiechów i uścisnąć miliony rąk przy pomocy jednego kciuka. Blogują na Klapki kubota

Olga Ślepowrońska

10 opublikowanych artykułów

Od kilku lat jej pasją jest jeżdżenie po świecie (głównie Azji i Europie) i w ramach Projektu Czuj Czuj robienie w slumsach warsztatów rozwijających kreatywność. Oprócz zabaw z dziećmi kolekcjonuje bajki i przepisy kulinarne.

Luiza Poreda

9 opublikowanych artykułów

Dziennikarka, malarka i rysowniczka. Miłośniczka krajów północnych, takich jak Norwegia, Szkocja, Mongolia i Rosja. Fascynuje ją szamanizm i ludzie o umysłach otwartych i ciekawych świata.

Alicja Rapsiewicz

9 opublikowanych artykułów

Kocha góry i wszystko, co z nimi związane. Od 1 lipca 2009 roku w podróży dookoła świata - LosWiaheros.

Andrzej Juda

9 opublikowanych artykułów

Prawnik i historyk. Doktorant historii. Z zamiłowania podróżnik.

Piotr Horzela

9 opublikowanych artykułów

Leśnik z urodzenia i wykształcenia. Podróżuje, notuje, dokumentuje fotograficznie. Gdy jest w Polsce żyje opowiadaniem o podróżach. Więcej na: pH on Tour.

Dorota Kamińska

9 opublikowanych artykułów

Moja wielka, grecka przygoda zaczęła się osiem lat temu, kiedy wyjechałam na roczne stypendium na wyspę Lesbos. Zdaje się, że tak do końca jeszcze nie wróciłam… Na co dzień zajmuję się pisaniem o Elladzie, między innymi prowadząc o Grecji bloga Sałatka po grecku. Łącząc pasję do podróżowania z pracą, latem na wyspie Korfu prowadzę kameralne wycieczki, według mojego autorskiego programu salatkapogreckuwpodrozy.pl.

Paweł Szpala

9 opublikowanych artykułów

Człowiek Przygoda z 7-letnim stażem wypraw. Aktualnie wrócił do kraju i pracuje w ministerstwie wolnego czasu. Więcej na www.travelerlife.wordpress.com.

Sebastian Placzek

9 opublikowanych artykułów

Uwielbia podróże te małe i te duże. Wolne chwile dzieli pomiędzy pasje jakimi są malarstwo, góry, morze i muzyka. Podróżuje od lat po malowniczych rejonach, poznając historie z przeszłości dawnych kultur, jak i dzisiejsze życie.

Karolina Sypniewska-Wida

8 opublikowanych artykułów

Bydgoszczanka mieszkająca z rodziną w Australii. Razem z mężem prowadzą firmę Albion House - edukacja za granicą. Odwiedziła ponad 70 krajów wyznając zasadę "kto się waha, traci wiele". Jako pierwsza Europejka zamieszkała na małej wyspie w Papui Nowej Gwinei oraz wspięła się na Everest Base Camp w jeansach i adidasach. Szalone podróże, fotografia, poznawanie innych kultur, języki obce, a obecnie bycie full-time mamą, to jej największe pasje.

Edyta Kijewska

8 opublikowanych artykułów

Tak bardzo pragnęła Afryki, że dostała jej z nawiązką. Stacjonuje w Sudanie, zahaczając o inne kąty Afryki Wschodniej i nie tylko.

Rafał Żurkowski

8 opublikowanych artykułów

Geograf i niedoszły arabista, prowadzi sieć szkół językowych. Od lat uzależniony od podróżowania. Jego strona: www.rightnow.pl/trips.htm

Za horyzont

8 opublikowanych artykułów

Rowerowa wyprawa łącząca Kirgistan, Chiny i Pakistan. W ekipa 6 przyjaciół - Michał, Ola, Maciek, Kasia, Mikołaj, Miłka - zamierza pokonać kirgiski szlak oraz Karakorum Highway.

Marcin Kruczyk

8 opublikowanych artykułów

Z wykształcenia elektronik, obecnie bioinformatyk na Uniwersytecie w Uppsali. Od wielu lat usiłuje odpowiedzieć sobie na pytanie czy kocha bardziej góry czy podróże.

Jakub Rybicki

8 opublikowanych artykułów

Fotograf, dziennikarz, podróżnik, kolekcjoner dziwnych czapek. Jeździ po świecie w poszukiwaniu prawdy, dobra i piękna. Więcej zdjęć na jakubrybicki.pl.

Katarzyna Nizinkiewicz

8 opublikowanych artykułów

Autorka Wędrówek Pirenejskich oraz bloga Kocham Góry. Współwłaścicielka firmy Kwark, projektant mody i ubrań sportowych.

Paweł Piwowar

7 opublikowanych artykułów

Magister inżynier do spraw yerba mate, z zamiłowania capoeirista, a po godzinach bębniarz. Wszystko czego pragną siorbacze dostarcza na dobreziele.pl.

Joanna Mrówka

7 opublikowanych artykułów

Pasjonatka fotografii oraz podróży. Ostatnie wyjazdy to podróże całą rodziną (2+3) o czym przeczytać można na blogu mrowisko.wordpress.com.

Tomasz Siniew

7 opublikowanych artykułów

Student dziennikarstwa podróżujący z dobrą książką pod pachą głównie po Polsce, głównie pociągiem. Nie bez powodu zwą go zatem „kolejofilem”.

Patryk Szymański

7 opublikowanych artykułów

Kulturoznawca z wykształcenia i pasji. W podstawówce dostał 5 za wypracowanie, w którym wykorzystać należało przynajmniej trzy związki frazeologiczne. Rozmiar buta 44, stosunek do służby wojskowej uregulowany. Prowadzi bloga.

Magdalena Bodnari

7 opublikowanych artykułów

Archeolog, muzealnik, pasjonatka ludzi i świata. Zawodowo koordynuje projektami kulturalnymi w Polsce, a czasem w Europie. Z pasji robi zdjęcia, nie tylko podczas podróży. Prowadzi bloga: magdalenabodnari.blogspot.com.

Anna Krukowska

6 opublikowanych artykułów

Podróżuje od dziecka i tak jej zostało. Obecnie mieszka w Krainie Faraonów, gdzie przeżyła Egipską Rewolucję. Wciąż nie może nacieszyć się egzotyką Egiptu. Prowadzi bloga Kroniki egipskie.

Paweł Stężycki

6 opublikowanych artykułów

Dużo podróżuje - zwykle dwa razy dziennie tramwajem. Lubi obserwować ludzi i opowiadać historie. Ceni podróże prywatnym odrzutowcem, ale one też się cenią wiec jeździ z dziećmi PKP. Mało czyta - wystarczy mu własnych problemów. Tratatata przez pół świata

Kasia Wachowska i Krzysiek Benedykciński

6 opublikowanych artykułów

Podczas 10-cio miesięcznego stypendium językowego w Chinach, uczyli się języka, tego, jak przetrwać w dalekiej Azji oraz blogowali na Gap year in Kunming.

Aga Szczepaniuk i Adam Kmieciak

6 opublikowanych artykułów

Pataty i Pomarańcze, to ona i on. On chciał łowić ryby, a ona nie. Nie mogli się dogadać, no to pojechali na rowery. Aga Szczepaniuk i Adam Kmieciak o swoich przygodach w Afryce opowiadają na blogu Pataty i pomarancze.

Łukasz Czubak

6 opublikowanych artykułów

Nieustannie nie potrafi usiedzieć w miejscu. Nieustannie ucieka od briefów i reklamy, w których grzebie na co dzień. Zwykle jak najwyżej i najdalej się da. A potem siada i pisze. Na przykład tu: Moutain Travel Bike.

Katarzyna Kucharczyk

6 opublikowanych artykułów

Miłośniczka dwóch kółek uzależniona od czytania książek, ale ze swoimi nałogami nie ma zamiaru walczyć. Prowadzi blog Hominem Quaero.

Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński

6 opublikowanych artykułów

W życiu i w podróżach oboje przede wszystkim nie chcą żałować, że czegoś nie spróbowali. Dlatego ciągle szukają okazji do poznania i przeżycia czegoś nowego. Prowadzą bloga Świat z bliska.

Tomasz Grzywaczewski

6 opublikowanych artykułów

Podróżnik i reporter. W 2010 r. zainspirowany książką Długi marsz i historią Witolda Glińskiego współorganizował Long Walk Plus Expedition. Autor książek Przez Dziki Wschód, Długi marsz do wolności i Życie i śmierć na Drodze Umarłych, współautor filmu Długi marsz 70 lat później. Hobbistycznie zajmuje się prawem międzynarodowym publicznym i stosunkami międzynarodowymi jako doktorant na Uniwersytecie Łódzkim.

Jakub Pająk

5 opublikowanych artykułów

Przemierzył Saharę z karawaną, podążał śladami Kazimierza Nowaka przez Sudan i Ugandę, aktualnie pracuje w Jordanii.

Jadzia i Krzysiek Miszkiewiczowie

5 opublikowanych artykułów

Włóczykije z zamiłowania. Podróżnicy z pasji. Powsinogi z sympatii do świata. wloczykijje.blogspot.com

Rafal Sigiel

5 opublikowanych artykułów

A gdyby tak wszystko zostawić, choćby na chwilę, dajmy na to na rok i ruszyć przed siebie w poszukiwaniu przygody? Sprawdźcie: vagabundos.pl.

Mariusz Jajesniak

5 opublikowanych artykułów

Zawodowo pracownik wielkiej korporacji, prywatnie KAOwiec wyprawy W Pogoni Za Szczęściem. Przez niektórych dość dawno uznany za niepoczytalnego.

Mateusz Waligóra

5 opublikowanych artykułów

Pośród wydeptanych w świecie ścieżek próbuje wytyczyć własną. Ciągle w drodze. Cały czas Na Krańcach Świata.

Dorota Muszyńska i Przemek Złotkowski

5 opublikowanych artykułów

Małżeństwo z Bydgoszczy. Na tandemie przemierzają Amerykę Południową.

Krzysztof Dopierała

5 opublikowanych artykułów

Logistyk z wykształcenia, podróżnik z zamiłowania. Mapa świata w pokoju daje mu kopa do ciągłego planowania. Może kiedyś objedzie glob rowerem? Albo opłynie łódkostopem?

Magda i Tomek Bogusz

5 opublikowanych artykułów

Pracowali w Gdańsku, ona w HRach, on zajmował się architekturą. Teraz jadą dookoła świata i opisują to na blogu Magda i Tomek.

Monika Sternik

5 opublikowanych artykułów

Pierwszy raz wsiadła do pociągu mając 21 lat. I to od razu na miesiąc. Od tamtej pory kocha być w drodze. Wkrótce w rocznej podróży po Azji, o której można przeczytać na Off the track.

Tomasz Sulich

5 opublikowanych artykułów

Od jakiegoś czasu ma ewidentne problemy z zaplanowaniem podróży. Dlatego odpuścił... planowanie. A podróże najlepsze wychodzą wówczas, gdy nie ograniczają nas żadne założenia. O tym co z tego wychodzi pisze na Pocket full of sand.

Łukasz Supergan

5 opublikowanych artykułów

Podróżuje, by zrozumieć świat i spojrzeć na niego nowymi oczami. Idzie w góry, gdy szuka ciszy i skupienia. Autor bloga lukaszsupergan.com.

Justyna Kucharska

5 opublikowanych artykułów

Psycholożka i afrykanistka, która ostatnio podróżuje głównie po Azji. Pracuje jako trenerka freelancerka, bo dzięki temu może co roku spędzać dużo czasu w podróży. Od niedawna prowadzi blog www.justynakucharska.com.

Anna Kucharska

4 opublikowane artykuły

Autostopowiczka. Backpacker. Couchsurfer. Miłośniczka gór. Wciela w życie marzenia z pozoru trudne do realizacji. Ciekawa świata oraz szukająca przygód.

Piotr Sudoł

4 opublikowane artykuły

Zapalony rowerzysta, zafascynowany romantyczną poetyką postaci Kazimierza Nowaka. Uczestnik ekspedycji na Madagaskar wyróżnionej na Kolosach w kategorii Podróż Roku 2008.

Piotr Tomza

4 opublikowane artykuły

Dziennikarz, redaktor serwisu Kolosy.pl, mieszka w Krakowie. Był założycielem i zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Globtroter”. Podróżował po Europie, Afryce, Bliskim Wschodzie i Kubie. W 2014 roku ukazały się dwie jego książki: Pokolenie Kolosów oraz Afryka Nowaka.

Jacob Adamiec

4 opublikowane artykuły

Wspinacz, fotograf, podróżnik, zafascynowany górami, bieganiem i aktywnym stylem życia.

Marcin S. Sadurski

4 opublikowane artykuły

Jego pasją jest outdoor – żagle, nury, góry, narty, rower etc. Czyta wszystko, całkiem jak Joe Turner w filmie "Trzy dni Kondora". Czasem pisze. I podróżuje… najczęściej palcem po mapie.

Marcin Klimkiewicz

4 opublikowane artykuły

Droga jest celem sama w sobie. Lubi nią podążać gdzieś w kierunku końca świata, spotykać ludzi i poznawać historię ich życia.

Wojciech Pietrzak

4 opublikowane artykuły

Z zawodu dtpowiec, z natury indywidualista. Militarysta, koneser napojów alkoholowych i jak wykazał KIEP - turysta.

Gocha Pokutycka i Roman Formalczyk

4 opublikowane artykuły

W marcu 2011 roku wyruszyli w podróż dookoła świata. Na swoim blogu opisują zakątki, które udało im się zobaczyć Na Własne Oczy.

Adrian Krajewski

4 opublikowane artykuły

Anglista, socjolog a z zawodu korespondent ekonomiczny Agencji Reutera. Podróżuje, uprawia teatr, gra w piłkę dla Gramy Czasami.

Agnieszka Waligóra

4 opublikowane artykuły

Podróżniczka od niedawna, marzycielka od zawsze. Przerwała obiecującą karierę w audycie, żeby wyruszyć z mężem na rowerze w podróż Na Krańcach Świata

Łukasz Łepecki i Jan Horzela

4 opublikowane artykuły

Łączą ich zainteresowania i miejsce urodzenia – dzielą charaktery i 300km krajową siódemką. Wkrótce w Azji Centralnej na trasie PamirBikeway2012.

Dominika Lis

4 opublikowane artykuły

Obserwatorka zjawisk społecznych, psycholog, prawnik. Z ciągotami do fotografii, podróży i muzyki. Lubi być w akcji, ale z radością też leży i nic nie robi.

Wojciech Kostyk i Daria Urban

4 opublikowane artykuły

Sumując wspólnie przebyte kroki dziś byliby w Johannesburgu. W podróży stawiają na siłę własnych mięśni. Swoimi przygodami dzielą się na facebooku.

Leszek Szałapak

4 opublikowane artykuły

Inżynier z Krakowa. Podróżuje kiedy może, zbiera lotnicze torby chorobowe (jest drugi w Polsce, a 26 na świecie) >> Torby na Pawia.

Szymon Kowalczyk

4 opublikowane artykuły

Laureat II edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego.

Ania Ostrowska

4 opublikowane artykuły

Odkąd z mężem Rafałem rzucili wszystko by tylko podróżować stali się prezesami własnego życia, którzy w korporacji zwanej światem pną się coraz wyżej i dalej. Autorzy bloga Złap trop.

Ola Karmowska

4 opublikowane artykuły

Kocha ciekawych ludzi i rozmowy. Kocha podróże – zwłaszcza na Wschód. Potrafi liczyć na palcach „po chińsku”. Robi w książkach i literach. Zasypia przy opowieściach.

Anna Nowotna

4 opublikowane artykuły

Nomadka - od wielu lat albo w drodze, albo w trakcie przeprowadzki do kolejnego kraju. Uwielbia wyruszać w samotne wyprawy z plecakiem, języki obce i rozmowy z pozytywnie zakręconymi ludźmi. Ulubione słowa: wolność, marzenia i przygoda. O obecnej podróży, tym razem pod żaglami opowiada na Bliski Jacht.

Robert Gondek

4 opublikowane artykuły

Podróżuje po Afryce i nie tylko. Gdy wraca - biega, jeździ na rowerze, opowiada o podróżach, pisze artykuły, pokazuje zdjęcia i planuje kolejną podróż. Jego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Prowadzi stronę Szczyty Afryki.

Evgeny Basov

4 opublikowane artykuły

Urodził się i wyrósł na Czukotce. Podróżnik, autor dwóch książek o Czukotce. Historyk z wykształcenia. Szef klubu podróżników Czukotki i młodzieżowego ruchu Strażnicy Czukotki. Żonaty, dwoje dzieci.

Natalia Tokarczyk

4 opublikowane artykuły

Pedagog z lekkim zacięciem dziennikarskim, która wraz z mężem i synem z premedytacją opuściła bogatą Szwajcarię, by w ciągu roku szkolnego objechać Amerykę Środkową i Południową, a później pojechać jeszcze dalej. Prowadzi bloga The Traveling Three.

Wiktor Rozmus

3 opublikowane artykuły

Podróżnik, pilot i przewodnik wycieczek. Absolwent kursu wspinaczki skalnej oraz taternictwa jaskiniowego. Członek Klubu Wysokogórskiego Kraków. Na co dzień informatyk pracujący za biurkiem.

Marcin Czajka

3 opublikowane artykuły

Fotografia i podróżowanie to dla niego idealnie uzupełniające się rzeczy. W swoim najczęstszym koszmarze zapomina na wyjazd aparatu. Jego blog: www.czajek.net/blog

Magda Biskup

3 opublikowane artykuły

Zakochana w podróżach. Od kilku lat systematycznie zmienia zawody i szuka swojego miejsca na ziemi. Aktualnie mieszka w Australii, o której pisze na Career Break.

Maja Kawiecka i Kuba Puchalski

3 opublikowane artykuły

Na przełomie 2009-2010 wyruszyli w półroczną podróż dookoła świata. W 2014-2015 powtórzyli ją razem ze swoim trzyletnim synkiem. Swoje przygody opisują na blogu Rodzina z plecakiem. Kuba prowadzi również blog fotograficzny.

Natalia Rożniewska

3 opublikowane artykuły

Studentka weterynarii, miłośniczka dzikich zwierząt i pasjonatka podróży. Najbardziej lubi podziwiać świat z końskiego grzbietu, a odwiedzane kraje poznaje pracując jako wolontariuszka.

Michał Popławski

3 opublikowane artykuły

Chciałby zwiedzić wszystkie kraje świata, które mają góry wysokie, przy okazji wszystko fotografując. Zdjęcia nie tylko o podróżach wrzuca na blog

Sylwia Pankowska

3 opublikowane artykuły

Otwarta na świat i nowe wyzwania, amatorka salsy i kultury kubańskiej.

Anna Kiełtyka

3 opublikowane artykuły

Uwielbia być w drodze. Najchętniej nigdy by się nie zatrzymywała. Chociaż zawsze wyjeżdża sama, to w podróży najbardziej lubi poznawać nowych ludzi. Bloguje na annakieltyka.wordpress.com.

Katarzyna Łukasiewicz

3 opublikowane artykuły

Studiowała pedagogikę i kulturoznawstwo na UW. Animatorka z wykształcenia i z powołania. Ostatnie pół roku spędziła podróżując motorcyklem po Indonezji.Twórczo pracowała prowadząc zajęcia dla dzieci. Obecnie zajmuje się sztukami wszelkimi w duńskiej hojskole.

Dominik Szmajda

3 opublikowane artykuły

Fotograf, rowerowy podróżnik, fascynat postaci Kazimierza Nowaka. Wraz z rodzicami wydawca książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd". Współzałożyciel Fundacji im. Kazimierza Nowaka, jeden z liderów Sztafety Afryka Nowaka. Podczas swoich podróży coraz chętniej sięga po kamerę.

Agata Fedczyszyn

3 opublikowane artykuły

Studentka filologii polskiej i dziennikarstwa z dozą zamiłowania do występku. Chorująca na syndrom nadmiernej egzaltacji życiem. Zakotwiczona w małomiasteczkowych realiach, obserwuje mikroscenki i klimaty z życia zobaczonego przymrużonymi oczami. Konkwistadorzy jej umysłu to Tony Gatlif i Emir Kusturica.

Bartek Szaro

3 opublikowane artykuły

Podróżuje, bo uważa, że poznawanie nowych miejsc i ludzi to najbardziej wartościowa rzecz, jaką można robić w wolnym czasie. Jego ulubionymi środkami transportu są stary, rozklekotany autobus oraz koń. Działa na www.paragonzpodrozy.pl.

Gabriela Gałecka

3 opublikowane artykuły

Podróżniczka i studentka socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonatka obu form studiowania świata. Obecnie przebywa w Paragwaju i prowadzi badania dotyczące tamtejszej Polonii.

Jagoda Pietrzak i Norbert Skrzyński

3 opublikowane artykuły

Pojechali do Iranu trochę się rozejrzeć. Bez większych przygotowań, ani też fanfarów. Zabrali nieco map i nie mniej książek. Piszą, że Wczasy w Iranie są fajne.

Wojtek Grela

3 opublikowane artykuły

Prawie inżynier mechanik, magister sztuk pięknych. Spędza życie na polskiej prowincji, czyli w Koszalinie. Aktywnie promuje dwa kółka. Ma duży aparat fotograficzny. Czasem zrobi zdjęcie, ale zwykle go nosi w torbie. Gdy zmęczy się 'koszem', rusza w świat.

Dawid Gudel

3 opublikowane artykuły

Absolwent kulturoznawstwa, fotograf, raper i podróżnik. Najlepszy kelner w Breslau. Żyje w drodze nawet kiedy jest w domu.

Zosia Smoła i Marcin Ochmian

3 opublikowane artykuły

Odwiedzili już raz Iran, ale ta wizyta im nie wystarczyła. Ich plan powrotu do tego pięknego kraju w 2013 r. zainspirował grupę ich przyjaciół do odbycia podróży naokoło Morza Czarnego starym Mercedesem W 124: do Iranu, Kurdystanu, Turcji i Gruzji. Przygotowania oraz notatki z trasy na Friends in Benz.

Ola i Paweł Wysoccy

3 opublikowane artykuły

Rodzice Maćka i Kaliny. Wywołali rewolucję w Libii, zesłali huragan na Dominikanę, rzucili w cholerę robotę i przejechali 40 tysięcy z przyczepą po Stanach Zjednoczonych po czym postanowili otworzyć kawiarnię przyjazną dzieciom i podróżnikom niedaleko warszawskiego zoo. Działają pod kryptonimem Osiem Stóp.

Piotr Wancerz

3 opublikowane artykuły

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania fotograf, właściciel studia filmowego Timelapse Media, ale przede wszystkim nałogowy podróżnik.

Arek Rataj

3 opublikowane artykuły

Dziennikarz, fotograf uliczny, nauczyciel. Studiował socjologię oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Uczył języków w Europie, Ameryce Śr. i Azji. Laureat głównej nagrody na festiwalu NA SZAGE w kategorii reportaż (2014). Kurator międzynarodowego projektu książkowego WeStreet, promującego światową fotografię uliczną (2015, 2016). Uczestnik grupowych wystaw fotograficznych w Ekwadorze (2015), Polsce (2016) oraz Rumunii (2016). Laureat projektu DEBUTS, promującego wschodzących polskich fotografów (2016). Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu 6. Leica Street Photo (2016).

Ania Dąbrowska

3 opublikowane artykuły

Trochę tłumaczka, trochę dziennikarka, trochę włóczykij. Z plecakiem w ponad 40 krajach na 4 kontynentach. Kolekcjonuje noce w niezwykłych miejscach i baśnie z całego świata, szczególnie te wschodnie. Matka Polka wszystkich kotów. Motocyklistka. Autorka książeczki dla dzieci "Podobno koty żyją dziewięć razy".

Anna Krypa

3 opublikowane artykuły

Uzależniona od fotografii podróżniczka, na co dzień artdyrektorka w agencji reklamowej. Kocha Afrykę i góry – na pierwszej dalekiej wyprawie zdobyła najwyższy szczyt Etiopii. Autorka bloga ComeAnn.

Ewa Klewar

3 opublikowane artykuły

Studentka psychologii i iberystyki. Zafascynowana Hiszpanią i kinem Almodovara. Najbardziej lubi być w drodze, lub właśnie ją planować, namiętnie kupuje kolejne przewodniki.

Michał "Pasikonik" Szymczak

3 opublikowane artykuły

Mistyk, poeta, przyjaciel szamanów, nomada życia, mieszkający głównie pod namiotem. W drodze niezmiennie od 11 lat, przejechał autostopem 45 krajów świata. Twórca „pasikonizmu”, filozofii umykającej schematowi, wynikającej z wieloletniego studiowania Życia, Energii i Tajemnej Wiedzy o Wszechświecie. Autor bloga Pasikonizm, czyli jak przebimbać sobie życie.

Piotr Pazoła

3 opublikowane artykuły

Programista. Natchniony Bukowskim, wie, że nie ma innej drogi. I nigdy nie było. W podróży stara się chłonąć i tworzyć. Bez bloga. Szewc bez butów. Chciałby to zmienić na W podróży.

Ania i Marcin Sowińscy

3 opublikowane artykuły

Fotografia, tango, rower, chór – wspólnie lub osobno, próbują wielu rzeczy w celu poznania świata i odnalezienia własnej drogi. W świat pcha ich chęć unikania monotonii i możliwość zobaczenia własnego odbicia w innym otoczeniu. Można ich śledzić na Naszymi Drogami.

Tomasz Ostrowski

3 opublikowane artykuły

Odwiedził 65 krajów na 3 kontynentach (stan: październik 2014 r.). Lubi schodzić z utartych szlaków, po Europie zwykł podróżować koleją. Przez rok w Słowenii, obecnie mieszka i podróżuje po Afryce. Więcej na www.gotardus.net.

Hanka Kurczyna

3 opublikowane artykuły

Marzycielka, włóczykij, kolekcjonerka ludzi i opowieści. Dużo czyta i robi dużo zdjęć. Nałogowo gubi rzeczy i siebie. Ostatnio zgubiła się na trzy lata na Sumatrze. www.swiatloczula.com / www.savetitanarum.wixsite.com

Piotr Bejrowski

3 opublikowane artykuły

Gdańszczanin. Uzależniony od podróży, sportu, książek i historii. Odwiedził kilkadziesiąt krajów na kilku kontynentach. W zeszłym roku pojechał na Wschód śladami pomorskich zesłańców (projekt Kaszëbë-Sybir 2013), w 2016 roku wyruszy na rajd charytatywny "Budapeszt-Bamako" z metą w stolicy Mali.

Iza Fifielska

3 opublikowane artykuły

Za jedną ze szczególnych chwil uznaje moment, kiedy samolot odrywa się od pasa startowego. Dosięga ją wtedy euforyczne poczucie oszałamiającej wolności i świadomość, że tylko kilka godzin dzieli ją od fascynującego świata. Przemierzyła wiele krętych azjatyckich, środkowo i południowo-amerykańskich dróg, ale serce podpowiada, że to dopiero początek.

Temp User

3 opublikowane artykuły

Justyna Maserak

3 opublikowane artykuły

Uważa, że jesteśmy wypadkową wszystkich osób, które poznamy - stąd warto poznawać ludzi i nawiązywać przyjaźnie. W tym całym kolażu tego, co nazywa swoim "Ja" podróże są tym, co jest prawdziwie jej, czego nie dostała od nikogo w spadku. Kocha podróżowanie i wciąż się przemieszcza, choć przyznaje, że rajcuje ją także wizja budowania swoich czterech kątów na polskiej wsi oraz hodowla owiec, pszczół i trzmieli. Prowadzi bloga: admiring-diversity.pl.

Barbara Drążek

2 opublikowane artykuły

Mariusz Guzek

2 opublikowane artykuły

Robi zdjęcia. Nie jest podróżnikiem. Bliżej mu do plażowicza, a jeszcze bliżej do dobrej paszy :)

Michał Braun

2 opublikowane artykuły

Zwiedza świat uczestnicząc w życiu krajów, które odwiedza. Pracował z dziećmi w Indiach, młodzieżą w USA oraz studentami i dorosłymi w Boliwii. Więcej: www.michalbraun.pl

Magdalena Kostyszyn i Paweł Bielecki

2 opublikowane artykuły

Ekipa 27trip - projektu, w trakcie którego w dwa miesiące postanowili okrążyć świat.

Ilona Wiśniewska

2 opublikowane artykuły

Od 2010 roku żyje na norweskiej Północy. Pięć lat spędziła na Spitsbergenie, teraz mieszka w Tromsø. Autorka dwóch książek Białe. Zimna wyspa Spitsbergen (2014) i Hen. Na północy Norwegii (2016).

Kamil Kaczmarek

2 opublikowane artykuły

Niezależny filmowiec i zapalony globtroter. Zafascynowany krajami iberoamerykańskimi, terenami pustynnymi i dżunglą. Obecnie realizuje projekt Transandino.

Łukasz Obuchowicz

2 opublikowane artykuły

Skromny ełczanin. Z wykształcenia rekin finansjery, z zamiłowania fizyk. Obecnie w podroży przez Amerykę Południową - www.obuszki.wordpress.com.

Agnieszka Zakrzewska

2 opublikowane artykuły

Podróżować, odkrywać, fotografować i pisać - to nie tylko jej pasja, ale i recepta na szczęście. Poznaje nowe kraje nie tylko podczas podróży, ale również mieszkając w nich.

Bartolomeo Koczenasz

2 opublikowane artykuły

Ten radosny człowiek to działacz na rzecz uśmiechu w Polsce. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie studiuje, tworzy i prowadzi zajęcia z Jogi Śmiechu.

Tomek Biskup

2 opublikowane artykuły

Chory na przygodę i czerpie energie z ruchu. Lubi jaskinie, nurkowanie, motocykle, snowboard... czyli wszelako pojęty outdoor. Próbuje blogować na Jazda ku wolności.

Wyprawy z reporterem

2 opublikowane artykuły

Autorsko, po swojemu, czasem alternatywnie. Ludzie, którzy nie lubią bezmyślnych rajdów przez kraje. W pestki, trzeba iść w pestki - wyprawyzreporterem.pl.

Aleksander Adamus

2 opublikowane artykuły

Drapieżnik uwielbiający samotność i nurkowanie w wartkim nurcie życia. Nie znosi podróżować i poznawać nowych kultur. Celem samoumartwienia robi jedno i drugie, w praktyce i w teorii.

Krzysztof Pawlik

2 opublikowane artykuły

Pilot wycieczek i rezydent grup turystycznych w basenie Morza Śródziemnego. Miłośnik gór, fotograf - amator, zafascynowany orientem. Entuzjasta fajki wodnej i kawy tureckiej.

Radek Okieńczuk

2 opublikowane artykuły

Fascynat sportów zimowych i miłośnik przyrody. Uważa, że poznawanie świata to sposób na codzienność, a nie oderwanie się od niej. O swoich przygodach pisze na QuestForMore

Maciej Klimowicz

2 opublikowane artykuły

Blogger, dziennikarz, a od niedawna – nauczyciel angielskiego. Mieszka i pracuje w stolicy Tajlandii, Bangkoku. O życiu w Azji pisze na www.skokwbokblog.com.

Jarek Czakański

2 opublikowane artykuły

Poszukuje ludzi, ich prawdziwych twarzy i świata, jaki tworzą. Próbuje odnaleźć swoje miejsce na Ziemi, na szczęście bezskutecznie, więc póki co, delekuje się samym szukaniem.

Wojtek Rygielski

2 opublikowane artykuły

Górołaz i pasjonat pichcenia na ognisku. Nie lubi imprez, hałasu, turystów i kotów. Prowadzi bloga pod adresem rygielski.blogspot.com/

Kasia Adamczyk-Tomiak i Piotrek Tomiak

2 opublikowane artykuły

Ona fizyk, on informatyk. Zgłębili materię do najmniejszej cząstki, a teraz jadą Zygzakiem Przez Świat.

Filip Choma

2 opublikowane artykuły

Entuzjasta sztuki i muzyki, pasjonat fotografii i bębnów. Jest znakomitym obserwatorem, ma też nosa do ludzi. Uwielbia podróże, dlatego wraz ze swoją „połówką” wyruszyli przed siebie...

Korona Jezior Ziemi

2 opublikowane artykuły

Korona Jezior Ziemi to cykl 7 wypraw na 7 kontynentów celem dokonania nurkowań w najwyżej położonych akwenach na globie. Kolejna ekspedycja wyrusza do Nepalu już wkrótce.

Paweł Graczyk

2 opublikowane artykuły

Paweł Graczyk z zamiłowania podróżnik i fotograf, z fachu prawie medyk. Od niedawna pisze także tutaj: www.pawelgraczyk.pl.

Marta Owczarek

2 opublikowane artykuły

Piękniejsza połowa duetu Byle Dalej... Razem z Bartkiem Skowrońskim objechali świat dookoła i napisali o tym książkę.

Magdalena i Marcin Magiera

2 opublikowane artykuły

M&M'sy. Ponoć jak Coca-Colę można je kupić wszędzie. Zdecydowali się sprawdzić to sami empirycznie. Zaczęli od Azji. Blogują na M&M's Let Loose.

Michal Przybylski

2 opublikowane artykuły

Kichał w Iranie, strzelał z kałasza w Pakistanie, uczył w Chinach, a w Kambodży próbował zmienić kolor.

Igor Ruminski

2 opublikowane artykuły

Kierowca Dyskoteki, aktywny turysta, ostatnio pochłonięty turystyką offroad połączoną z krajoznawstwem. Instruktor imprez na orientację, przewodnik Nordic Walking, organizator turystyki PTTK, pilot wycieczek.

Roksana Gawinowska

2 opublikowane artykuły

Z zawodu analityk, z pasji trochę podróżniczka, trochę fotograf. Uwielbia spędzać czas na łonie przyrody wędrując po górach, żeglując lub też włócząc się po świecie. Fotorelacja z dwóch podróży po Azji dostępna nagawinowscy.pl, a dzienniki z podróży szlakiem transsyberyjskim na szlakiemtranssyberyjskim.blogspot.com.

Anna i Asia Goluchowskie

2 opublikowane artykuły

Anna Gołuchowska - etnolog z przypadku, podróżnik i fotograf z wyboru. Asia Gołuchowska - tegoroczna maturzystka właśnie rozpoczynająca swój gap year.

Aleksandra Luksza

2 opublikowane artykuły

Aleksandra Łuksza. Z pochodzenia Białostoczanka, z wykształcenia SGHowiec, z zamiłowania świata obywatel. Od 2010 roku w Ekwadorze, o którym pisze w blogu: www.polkanarowniku.blogspot.com

Chaaria 2012

2 opublikowane artykuły

Trójka absolwentów Wydziału lekarskiego w wyprawie do Afryki, której celem jest niesienie pomocy medycznej w jednym z Kenijskich szpitali. Blogują na Projekt Chaaria2012.

Marcin Stencel

2 opublikowane artykuły

Marcin Stencel - razem z żoną Kariną w ramach podróży poślubnej przez 14 miesięcy przemierzyli Amerykę Południową. Prowadzą bloga www.karinaimarcin.pl.

Jaroslaw Wydrych

2 opublikowane artykuły

Absolwent kulturoznawstwa, podróżnik, fotograf, autor tekstów o tematyce podróżniczej. Pasjonują go głównie daleki, długie podróże, na które nie rusza się bez aparatu. Więcej zdjęć można obejrzeć na www.wydrych.manifo.com

Tomasz Pakula

2 opublikowane artykuły

Podróżnik z pasji, muzyk i publicysta z zamiłowania. Niepoprawny optymista, dla którego nie ma rzeczy niewykonalnych. Aktualnie przygotowuje męską wyprawę pod hasłem "Awantura w kraju kangurów".

Joanna Makola

2 opublikowane artykuły

Podczas studiów podróżowała z Prawniczym Akademickim Klubem Turystycznym, a potem te podróże opisywała. Marzy o przemierzeniu pewnego fascynującego kraju w Ameryce Południowej… oczywiście konno.

Zuzanna Gmitrzuk

2 opublikowane artykuły

Zakochana w ciszy pustyni i dźwiękach wzburzonego oceanu, miłośniczka mocnej kawy, zafascynowana zgiełkiem arabskich bazarów i zapachem cynamonu. Uzależniona od "gęsiej skórki" podróżniczej wolności.

Aleksandra Świstow

2 opublikowane artykuły

Dziennikarka zakochana w Azji, nadekspresyjna ruchowo i werbalnie optymistka. Nie lubi jeść nożem i widelcem ani zimy w mieście. Bloguje na Pojechana.

Karolina Kania

2 opublikowane artykuły

Cieszynianka, etnolożka i antropolożka kultury, trenerka edukacji międzykulturowej. Prowadziła badania terenowe w Maroku, na Ukrainie, Białorusi, Reunionie i na wyspach Południowego Pacyfiku. Interesuje się relacjami społeczno-politycznymi oraz strategiami społeczności lokalnych wobec turystyki na Nowej Kaledonii. Tej tematyce chce poœświęcić swoją rozprawę doktorską. Pisze bloga Ethno-passion.

Ola Radzio

2 opublikowane artykuły

Studentka filologii hiszpańskiej UJ, z pasją poznawania innych kultur. Przez jakiś czas mieszkała w Limie, prowadzi bloga o Peru: ¡Hola Perú! - Ola w Peru.

Katarzyna Jadaluk

2 opublikowane artykuły

Temperament niepohamowany. Kiedyś obejrzała ’Persepolis’ i zamarzyła o wyjeździe do Iranu. Dlatego najpierw pojechała rowerem za koło podbiegunowe - co dało początek Rowerowej Rosji. Grafik,upadły architekt, fanka Iwana Wyrypajewa. Pasja jest dla niej najważniejsza.

Ala Leszyńska

2 opublikowane artykuły

Nazywam się Nunu. Robię obrazki i jeżdżę rowerem. Znajdziecie mnie tu: Obrazki Nunu.

Arek Ziemba

2 opublikowane artykuły

Jest jedną nogą w Polsce, jedną na Madagaskarze. Prowadzi tam m.in. wyprawy autorskie, fotografuje, patrzy, rozmawia z ludźmi, szuka klimatów, sytuacji... www.ziembazmadagaskaru.pl

Filip Winiewicz

2 opublikowane artykuły

Architekt od ponad dwóch lat mieszkający w Chinach, autor bloga www.iloveyourmici.pl. W maju planuje wyruszyć na Chiński Zwiad, motocyklową podróż wokół Chin.

Szymon Springer

2 opublikowane artykuły

Ma na swoim koncie roczną podróż wzdłuż ukochanej Australii. Obecnie organizator i uczestnik wyprawy „Za horyzont, Motocyklem do Australii, sobą dla świata”. Pasjonuje się tym co ekstremalne, uwielbia spanie pod gołym niebem oraz poznawanie nowych kultur. Więcej na www.zahoryzont.net.

Ania Bunikowska

2 opublikowane artykuły

Lekarz weterynarii uwielbiająca swoją pracę, zwłaszcza za stołem operacyjnym. Prywatnie bezgranicznie zakochana w tango i ornitologii; skrycie marząca o byciu fotoreporterem National Geographic. Uwielbia góry, ptaki, rock, dobre książki i oczywiście podróżowanie. Aktualnie okrąża świat wraz z Tomkiem, co relacjonują na blogu Weterynarze bez granic

Anna Rudy, Agata Roszczka i Małgosia Duszyńska

2 opublikowane artykuły

Jedna podróż na dwóch kółkach trzech kobiet do więcej niż czterech państw Azji. Chcą sprawdzić jak żyje się kobietom na tamtym kontynencie. W końcu, gdzie diabeł nie może, tam babę na rowerze pośle… Kobiety na rowery!

Karolina Wudniak

2 opublikowane artykuły

Pisze, tłumaczy, pilotuje, fotografuje. Z aparatem i notatnikiem w dłoni przemierza świat w poszukiwaniu nowych słów, kadrów, emocji. Zaczynała w studenckich rozgłośniach radiowych, ale słowo pisane wygrało. Kiedy nie jeździ, piecze pyszne tarty i ciasta marchewkowe. Bloguje na Tropimy Przygody.

Anna Wolsztajn

2 opublikowane artykuły

Razem z mężem Arkiem wyjechali w podróż poślubną i nie wracają :) Od roku w drodze, na projektach w Azji wymieniają swój czas na ciekawe doświadczenia. Blogują na hapakuna.com.

Monika Radzikowska

2 opublikowane artykuły

Studentka czwartego roku archeologii. Przygodę z tym kierunkiem zaczynała od opracowania wczesnośredniowiecznych zabawek (łódek z kory) obecnie poszerza swą wiedzę na temat koczowników syberyjskich. Jej podejście do podróży najlepiej charakteryzuje hasło: „Ja chcę wszędzie!”. Autorka większości wpisów na Archelodzy w podróży.

Joanna i Jakub Kandulscy

2 opublikowane artykuły

Ciągle wracają do Chin. Chcieliby pojechać w inne miejsca, ale Chiny kuszą najbardziej. By to nieco zrównoważyć wybrali się w podróż do Państwa Środka rowerami, więc zanim dotarli pod Wielki Mur przejechali Europę i Azję Środkową. Od teraz będą wracać i tam. Blogują jako Bicycles' couple.

Paweł Nowakowski

2 opublikowane artykuły

Kilka lat temu zaczął jeździć stopem, a niedawno wrócił z rocznej wypadu do Azji Płd-Wsch. Lubi pstrykać fotki, które mało kto ogląda i opowiadać sprośne kawały po indonezyjsku. Prowadzi bloga www.swiatapenetracja.pl.

Grzegorz Wąsik

2 opublikowane artykuły

Inspirację do fotografowania odnalazł na Kaukazie, gdzie od jakiegoś czasu mieszka i pracuje.

Anita Demianowicz

2 opublikowane artykuły

Ukończyła kilka kierunków studiów, długo szukała własnej drogi. Od 2012 roku, wydaje się, że jest w końcu na tej właściwej. Wyjechała po raz pierwszy sama, na pięć miesięcy do Ameryki Środkowej, co uświadomiło jej, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pracuje jako dziennikarz – freelancer. Prowadzi bloga Banita – podążam swoją drogą.

Magda i Michał Mochoń

2 opublikowane artykuły

Kiedyś we dwójkę motocyklem, teraz w trójkę samochodem, z półrocznym Ignasiem, jadą przed siebie i piszą o tym na www.pelikanochomik.com.

Arek Braniewski

2 opublikowane artykuły

Dziennikarz, freelancer i autor ebooka "Rok z Kiwi. Podróż do Nowej Zelandii".

Anna Lewicka

2 opublikowane artykuły

Podróżuje z nieustannej potrzeby zaskakiwania światem. Oczarowana ludźmi i miejscami, których jeszcze nie poznała. Lubi zatrzymywać się na dłużej. Miłośniczka dobrej kawy i tańca. Pisze, fotografuje, obserwuje. Obecnie w Salwadorze da Bahia, gdzie mieszka i pracuje.

Krzysztof Tuz

2 opublikowane artykuły

Żagle, wędrówki i podróże, więcej mógłby nie robić nic :) W tym celu chciałby wygrać w lotto co jest trudne jak się nie gra. Prowadzi więc biuro podróży Masz Wakacje, a w wolnych chwilach pływa na łodziach polinezyjskich, aktualizuje bloga Wakacje i Podróże i podróżuje. Gdzie i ile się da.

Marta Olempska

2 opublikowane artykuły

Do wagabundy jej daleko ale podróżuje kiedy może. Póki co, ciągnie ją do Azji. Uwielbia tamtejszą kuchnię i środki transportu. Wspomnienia z podróży czasem zamieszcza tu: Shevagabond.

Karolina Markocka

2 opublikowane artykuły

Krakowianka, absolwentka filozofii (UP) i kulturoznawstwa bliskowschodniego (UJ). Pasjonatka podróży, języków obcych, ciągle głodna nowych wyzwań oraz ‘kadrów chwil’ do sfotografowania i opisania. Z zawodu pilot wycieczek, organizator przedsięwzięć promujących kulturę.

Luiza i Bartek Turek

2 opublikowane artykuły

Lubią czasem gdzieś wyjechać. Prowadzą bloga www.tuitam.net.

Łukasz Tulej

2 opublikowane artykuły

Niespokojny duch, przyrodnik, instruktor surwiwalu, płetwonurek. Podróżuje, badając naszą strefę klimatyczną, w poszukiwaniu odpowiedzi na to, jak zaadaptować się do jej warunków, nie posiadając żadnego sprzętu i wyposażenia.

Edyta Siedlecki

2 opublikowane artykuły

W podróżowaniu na etacie wyrabia 200 % normy. Zaczynała od wycieczek po jabłka do dziadkowej spiżarni i wpadła w podróżowanie jak śliwka w kompot. Lubi patrzeć na świat przez obiektyw, najlepiej różowy. Bloguje jako TRAVELERKA.

Tomasz Kik

2 opublikowane artykuły

Geograf z wykształcenia, z pasji obieżyświat. Zafascynowany Azją, której oddał znaczną część własnego życia. Odwiedził ponadto większość krajów Europy Środkowo – Wschodniej, zatrzymując się „na dłużej” w Rumunii i na Słowacji. W wolnych chwilach oddaje się bez reszty lekturze podróżniczej, co sprawia, że jego życie to nieustanna podróż, a podróże są jego życiem.

Marcin Gabruk

2 opublikowane artykuły

Fotograf czasem podróżujący po świecie w poszukiwaniu fotograficznych inspiracji. Czasem coś napisze. Ma bloga: www.kusiewbusie.pl.

Adam Chałupski

2 opublikowane artykuły

Rocznik 1980, architekt, autor książek i tekstów o tematyce związanej z podróżami i kulturą niezależną. Pod wpływem fascynacji przyrodą, kulturą i naukami ścisłymi eksploruje niepoznane zakątki, prowadząc nieustanny dialog z otaczającym go światem, wykraczając w swoich poszukiwaniach i eksperymentach daleko poza klamry literatury mainstreamowej.

Paulina Imiołek

2 opublikowane artykuły

W podróżach najbardziej lubi nieprzewidywalność dnia następnego.

Piotr Porayski-Pomsta

2 opublikowane artykuły

Tłumacz, prozaik, podróżnik. Autor powieści Oblężenie (2010) i zbioru opowiadań Wycieczka (2015), przekładu eseju Raffaele Simone pt. Łagodny potwór – dlaczego Zachód odchodzi od lewicy, a także zbioru reportaży z kilku podróży do Etiopii pt. Dziennik Habasza (obie książki w trakcie publikacji). Współpracuje z Res Publiką Nową, belgijskim la Revue Nouvelle i Krytyką Polityczną.

Beata Kolodziej

1 opublikowany artykuł

Żaneta Kaszta

1 opublikowany artykuł

Studentka geografii, cyklistka z przypadku, miłośniczka latynoskiej energii i podejścia do życia. Uwielbia być zadziwiana odmiennością kultur i pięknem przyrody.

Maciek Tumulec

1 opublikowany artykuł

Od lat zafascynowany podróżami i muzyką etniczną, amator piwa i gruzińskiej czaczy oraz literatury Kapuścińskiego.

Anna Grebieniow

1 opublikowany artykuł

Nie lubi presji i musu. W 2008 roku zorganizowała wyprawę Żaglowozem przez Pustynię Gobi. Na co dzień pracuje w organizacji pozarządowej zajmującej się ochroną przyrody.

Karol Werner

1 opublikowany artykuł

Po świecie jeździ czym się da, zawsze z aparatem, na własną rękę, jak najbliżej natury, ludzi i ich historii. A wszystko (no prawie!) pokazuje i opisuje na blogu Kołem Się Toczy.

Paweł Cywiński

1 opublikowany artykuł

Orientalista, kulturoznawca, geograf. Redaktor działu Poza Europą w Magazynie Kontakt i współtwórca portalu post-turysta.pl.

Aga Wolańska

1 opublikowany artykuł

Zwariowana Aga, co podróżuje, biega i po świecie świruje. Szuka tej wymarzonej pracy, nie jako Lady Gaga, ale jako podróżnik Obiezyswiataga!

Justyna Rybak

1 opublikowany artykuł

Dr biologii. Jej wielką miłością jest Afryka. W podróżach najbardziej kręci ją wolność, ryzyko, dziewicza przyroda i poznawanie ludzi, zwłaszcza naciągaczy!

Maja Sontag

1 opublikowany artykuł

Jeździ po świecie, bo tam przygoda goni przygodę. Spisuje je, bo to wszystko w głowie się nie mieści!

Piotr Ryniec

1 opublikowany artykuł

Grafik z zawodu, backpacker z wyboru... Prowadzi bloga www.petergadabout.blogspot.com.

Wioletta Kubiczek

1 opublikowany artykuł

Polonistka i etnolog w jednej osobie. Zwolenniczka podróży dokądkolwiek i gór - w każdej postaci.

Jarek Noga

1 opublikowany artykuł

Uzależniony od niskobudżetowych podróży, wspinaczki skalnej i fotografii.

Piotr Samolewicz

1 opublikowany artykuł

Dziennikarz i recenzent filmowy Nowin. Uważa, że podróże filmowe i literackie są nie mniej pasjonujące od rzeczywistych.

Anna Janik

1 opublikowany artykuł

Dziennikarka Nowin i tygodnika Teraz Rzeszów. Podróże? Tylko do miejsc, w których są stadiony żużlowe ;) Ale lubi słuchać ludzi. Zwłaszcza ciekawych. Dzięki temu się tu znalazła :)

Kasper Piasecki

1 opublikowany artykuł

Niezależny filmowiec, podróżnik, znawca komiksów. Aktualnie w trakcie realizacji projektu Transandino.

Joanna Borgieł

1 opublikowany artykuł

Fotografka, podróżniczka i spadochroniarka. Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zafascynowała się kulturą indyjską. Spadochroniarka z zamiłowania i zawodu – jest żołnierzem 6 Brygady Powietrznodesantowej (ma na koncie ponad 1200 skoków). Największą pasją są podróże i fotografia. Jej zdjęcia możecie zobaczyć na: Fly Photography.

Tomek Mazur

1 opublikowany artykuł

Po 14 miesiącach studiowania turkologii w Turcji jest nią przesiąknięty i „s-turczony”. Kolekcjonuje komiksy Marvela i książki Clive Cussler’a. Mówi NIE biurom podróży…

Joanna M. Chrzanowska

1 opublikowany artykuł

Uczy studentów. Robi zdjęcia. Uwielbia kawę.

Ewa Dudzińska

1 opublikowany artykuł

Pracująca na etacie humanistka z wykształcenia, która co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. W podróży lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni bloga: www.poprostupodroz.com

Marta Markowska

1 opublikowany artykuł

Podróże są dla niej jak narkotyk - nie umie i nie chce przestać. Na co dzień dentystka, capoeirista i melomanka w jednym.

Krzysztof Grabowski

1 opublikowany artykuł

Miłośnik spędzania wolnego czasu na rowerze i w górach z aparatem w plecaku. Upodobał sobie Bałkany i wschodnie klimaty. Prowadzi blog fotowyprawy.blogspot.com.

Kasia Rokicka

1 opublikowany artykuł

Wykładowca i podróżnik. Fascynatka języków i spotkań z ludźmi mającymi coś interesującego do przekazania. Uważa, że najlepsza podróż to taka, w której nic nie idzie po twojej myśli.

Multiversity Tour

1 opublikowany artykuł

Multiuniwersytecka Wyprawa do Republiki Południowej Afryki ośmiu studentek UAM w Poznaniu w styczniu i lutym 2011 roku będzie odkrywać ten wielokulturowy kraj.

Ania i Paweł Manczykowie

1 opublikowany artykuł

Poznali się w czasach studenckich podczas swoich podróży do Chin i do Polski wrócili już razem. Od tamtej pory jeżdżą głównie do Azji. Prowadzą bloga www.nusatenggara.blox.pl

Justyna Bojarowska

1 opublikowany artykuł

Studentka dziennikarstwa na UKSW, zawodniczka klubu Taekwon-Do Viking, członek załogi wyprawy Spartański Wiking.

Agata Kurek

1 opublikowany artykuł

Trudno usiedzieć jej dłuższą chwilę w miejscu, bo energia bierze się z ruchu – z trzęsienia autobusów, z warkotu samolotów, z kołysania promów i pociągów.

Mateusz Widuch

1 opublikowany artykuł

Podróżnik, motocyklista, człowiek, za którym bardzo trudno nadążyć nawet słowami, pomysłodawca i uczestnik projektu At The Ends Of The World

Vicente Palacios

1 opublikowany artykuł

Maniak podróżowania i narciarstwa alpejskiego. Cel życia? Postawić stopę w każdym kraju świata. Obecnie? Ucieka z Hiszpanii, bo boi się, że się zakorzeni.

Magda Świder

1 opublikowany artykuł

Jest najszczęśliwsza, kiedy może ruszyć w nieznane. Statystycznie więcej czasu spędza wodząc palcem po mapie niż podróżując ale pracuje nad zmianą tych proporcji.

Sławek Szwaj

1 opublikowany artykuł

Przykładny mąż, nie pije, nie pali, w przeszłości wzorowy uczeń, przeszedł szczepienia ochronne, skromny, koleżeński, stały w uczuciach, sprawny fizycznie i umysłowo.

Ania Czapek i Piotr Mojżyszek

1 opublikowany artykuł

Wyjeżdżają, rozmawiają, smakują, słuchają i oczywiście fotografują – „Opowiadamy o świecie” to ich sposób na życie i podróżowanie.

Dominika Markiel i Szymon Kaminski

1 opublikowany artykuł

Jako Nikamon od ponad roku w podróży po Azji, wielbiciele pikantnej kuchni i czerwonego wina. Ich celem jest przede wszystkim droga...

Marcin Jóźwiak

1 opublikowany artykuł

Marcin pracuje w Warszawie w dużym banku, jako Administrator RACF. Jego hobby to modelarstwo kartonowe i fotografia.

Mariusz Jachimczuk

1 opublikowany artykuł

Preferuje miejsca dalekie od masowej turystyki, jest miłośnikiem trekkingów, zarówno tych w Beskidach, jak i w Afryce, czy w Himalajach. Sprawdźcie www.fotopodroze.pl.

Radek Grabowski

1 opublikowany artykuł

Specjalista w opanowywaniu powodzi, zaklinaniu węży i jednoczesnym czytaniu książek.

Anna i Przemek Galant

1 opublikowany artykuł

Jedna z pierwszych w Polsce rodzin edukujących domowo. Swoje podejście do nauki nazwali edukowaniem przez podróżowanie

Kamila Solarska

1 opublikowany artykuł

Podmiot nomadyczny. Raz na jakiś czas jest snobką zaprzeczającą wszystkim backpackerskim zasadom. Uzależniona od adrenaliny, czekolady i kilku innych rzeczy. Gotuje, nurkuje, bloguje.

Michał Brezdeń

1 opublikowany artykuł

Ciągnie go w góry, do ludzi i na Wschód. Cały czas poszukuje swojej drogi. Ma super żonę! Blogują jako W sandałach para.

Monika Masaj

1 opublikowany artykuł

Jeździ po świecie autostopem, czasami wrzuca zdjęcia lub artykuły na swojego bloga Zepsuty Kompas. Większość czasu spędza jednak na poszukiwaniu interesujących ludzi, smacznego jedzenia i dobrego piwa. Obecnie w podróży z Kairu do Kapsztadu autostopem.

Piotr Kloczkowski

1 opublikowany artykuł

Od lat dokumentuje życie i zwyczaje mieszkańców odległych krajów. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach oraz publikowane w wydawnictwach polskich i zagranicznych.

Kazimierz Pichlak

1 opublikowany artykuł

Dr. n. medycznych, chirurg, fotograf, poeta, mąż, ojciec i dziadek. W przerwach między pracą a obowiązkami rodzinnymi wędruje po Himalajach, gdzie od wielu lat jest częstym gościem.

Torell Expedition

1 opublikowany artykuł

Wyprawa fotograficzno-filmowa na Ziemię Torella - śladami pierwszych polskich wypraw arktycznych na Spitsbergen, którą możecie śledzić na stronie Torell Expedition.

Kamil Kozłowski

1 opublikowany artykuł

Chętnie zwiedziłby cały świat, ale póki studiuje skupia się na stacjonarnych rozrywkach: dużo czyta, jeszcze więcej słucha, ale jeszcze ruszy w drogę i dużo zobaczy.

Łukasz Kędzierski

1 opublikowany artykuł

W podróżach najważniejsze są: plecak, aparat i niski budżet. Wystarczy mu zwykły kąt do spania, lokalna knajpa i otoczenie miejscowych ludzi. Pisze na www.lkedzierski.com.

Dominika Kustosz

1 opublikowany artykuł

Biolog z zamiłowania fotograf, dziennikarz i podróżnik. Zakochana w Azji południowo-wschodniej. Moje widzenie świata można obejrzeć na stronie www.dkustosz.com.

Mateusz Stachniuk

1 opublikowany artykuł

Były student arabistyki i absolwent religioznawstwa UJ. Uważa, że należy spalić wszystkie przewodniki świata, które bardziej szkodzą, niż pomagają i są strasznie ciężkie.

Szymon Jasieński

1 opublikowany artykuł

Uczestnik wyprawy fotograficzno-filmowej na Ziemię Torella - śladami pierwszych polskich wypraw arktycznych na Spitsbergen: Torell Expedition.

Magdalena i Marcin Musialowie

1 opublikowany artykuł

Ona - żona swojego męża Marcina, którego kocha od pierwszego wejrzenia. On - miłośnik żony, wina i śpiewu.

Karol Fryta

1 opublikowany artykuł

Pasjonat przemieszczania się zainteresowany byłymi republikami ZSRR w szczególności tymi w Azji Środkowej.

Maria Kordalewska

1 opublikowany artykuł

Studentka dziennikarstwa i pilot wycieczek. Pragnie zwiedzać świat i dzielić się nim z innymi. Zawsze z uśmiechem. mariakordalewska.com

Agnieszka Szwajgier

1 opublikowany artykuł

Najchętniej angażowałaby się wszędzie i we wszystko. W dzień obserwuje i zapisuje, w nocy dręczy sąsiadów grą na skrzypcach. Marzy o kolejnej serii dr. House’a i pokoju na świecie.

Asia Chudzian

1 opublikowany artykuł

Uwielbia zmieniający się widok za oknem. Wrażenia chętnie przegaduje z ludźmi spotkanymi w drodze. Relacje i fotografie publikuje na wedrowni.ufale.pl

Jakub Czajkowski

1 opublikowany artykuł

Geograf, który połączył pracę z pasją odkrywania świata. Lubi wędrować samotnie po górach i odkrywać nowe miejsca w Azji, fascynuje go dzika przyroda > www.jakubczajkowski.com

Krzysiek Cylkowski i Natalia Prusik

1 opublikowany artykuł

On zakochany w Dalekim Wschodzie, ona - lubi zbaczać z kursu w poszukiwaniu ciekawych scenerii. Oprócz podróży łączy ich zamiłowanie do fotografii.

Ewa Wiśniewska

1 opublikowany artykuł

Absolwentka lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, pochodzi z Puław. Jest fanką couchsurfingu i wolontariatów międzynarodowych, uwielbia książki, języki obce i aktywne spędzanie czasu.

Tomasz Zakrzewski

1 opublikowany artykuł

Kocha góry, uwielbia podróże, pociągają go jaskinie, marzy o lataniu. Jest współzałożycielem Klubu Przygody Darien, pod którego banderą pomaga innym odkrywać dzikie i nieznane zakątki świata.

Ala Wantuła i Paweł Zdancewicz

1 opublikowany artykuł

Ona pisze, on fotografuje. Podróżowanie to ich sposób na szczęście. Zapaleni stopowicze, wielbiciele gór, gruzińskiego wina i siebie nawzajem.

Monika Ryszka i Marcin Giemza

1 opublikowany artykuł

Para polskich eksploratorów w Azji, którzy pożyteczne za wszelką cenę chcą łączyć z przyjemnym. Blogują na proszejaciebie.

Olga Nowacka

1 opublikowany artykuł

Studentka etnografii, a z doskoku również kulturoznawstwa dalekowschodniego; prywatnie miłośniczka folku i dalekich podróży na dwóch kołach. Od tego roku stała bywalczynią gorajeckiego Folkowiska.

Arkadiusz Koperski

1 opublikowany artykuł

Podróżuje, filmuje, nurkuje, szuka przodków, varsavianista-amator. Dba by chciało mu się chcieć.

Łukasz Koperski

1 opublikowany artykuł

Zapalony żeglarz i instruktor z wodą morską zamiast krwi, choć czasem wraca do przygód z lat młodzieńczych i drapie się tam, gdzie go nie swędzi oraz zwiedza lądem Europę wzdłuż i wszerz.

Marta Lipińska

1 opublikowany artykuł

Z wykształcenia filolog, z zamiłowania podróżnik. Od wielu lat zwiedza Europę jeżdżąc autostopem. Interesuje się fotografią. Obecnie mieszka w Macedonii, gdzie przebywa na wolontariacie.

Maria Pajek

1 opublikowany artykuł

Studentka grafiki. Fotografuje od trzech lat, specjalizuje się w portretach. Kocha podróże i dobrą muzykę. Więcej zdjęć można znaleźć na jej stronie

Aśka Kowalkowska

1 opublikowany artykuł

W jej głowie ciągle kiełkują myśli o podróżach, atakując obszary mózgu odpowiedzialne za stabilizację i spokój życia codziennego. Czasem coś skrobnie na Zagubieni na Ziemi.

Kamila Kunda

1 opublikowany artykuł

Zafascynowana kulturami Azji, miłośniczka literatury i filmu. Otwarta na świat, wrażliwa na drugiego człowieka i szanująca inny punkt widzenia. Z uśmiechem witająca każdy dzień.

Kasia i Marcin Paczek

1 opublikowany artykuł

Architekt i konstruktor. Postanowili zrobić sobie przerwę od codzienności i wyruszyć dookoła świata. Swoimi wrażeniami dzielą się na blogu www.paczkiwpodrozy.pl

Kornel Kondzielnik

1 opublikowany artykuł

Przyszły bohemista. Czyta, podróżuje, a najchętniej czyta w podróży i o podróży.

Anna Jezierska

1 opublikowany artykuł

Zwolenniczka poruszania się po mieście na pieszo. Niestety natura nie obdarzyła jej zbyt dobrą orientacją w terenie, dlatego woli opisywać podróże innych ludzi.

Aleksandra Skorek

1 opublikowany artykuł

Absolwentka mongolistyki i tybetologii UW, studentka Asia Pacific Studies, NDHU-Tajwan. Podróżniczka z niedużym stażem za to na dalekich dystansach. Postanowiła przyjrzeć się Tajwańskiej edukacji od kuchni.

Jakub Jurkowski

1 opublikowany artykuł

Inżynier z wykształcenia, cykloturysta solista z zamiłowania. Leniwy oglądacz świata, który nie cierpi zwiedzać.

Joanna Jurga

1 opublikowany artykuł

Dziewczyna z tatuażem, z wykształcenia architekt wnętrz, z pasji podróżniczka, a zawodu przedstawicielka sztuk różnych. Pasjonatka kultury dalekiego wschodu. Miłośniczka samotnych podróży na krańce świata i świadomości.

Monika Łukowska

1 opublikowany artykuł

Absolwentka Grafiki wrocławskiej ASP. Obecnie studiuje w Stanach, każdą wolną chwilę spędza na głębsze poznanie tego niezwykłego kraju.

Marek Lenarcik

1 opublikowany artykuł

autor “Tajskiego epizodu z dreszczykiem” i blogów www.lifeinthetropics.org i www.zyciewtropikach.com. Ekspat z wyboru od ponad ośmiu lat. Obecnie pracuje dla dużego lokalnego tour operatora w Birmie.

Piotr Ryczek

1 opublikowany artykuł

Pierwszy raz przekroczył granicę w wieku 16 lat, potem już wszystko potoczyło się szybko. Po krótkiej emigracji wrócił do ojczyzny i kilka razy w roku stara się włóczyć po świecie. Ma za sobą autostopowy równik, uwielbia historię. W te wakacje wraz z Kasią wyrusza w podróż na Syberię, do Mongolii i Azji Środkowej: www.thumbingthestans.com.

Maciej Czapliński

1 opublikowany artykuł

Uczestnik rowerowej wyprawy Dakar-Dżibuti.

Maria Januś

1 opublikowany artykuł

Geograf z zamiłowania, wędruje się od zawsze, jak nie w realu, to palcem po mapie.

Karolina Juroszek i Tomasz Szopa

1 opublikowany artykuł

Jesteśmy miłośnikami gór i podróży, szczególnie po południowej i wschodniej części Europy, więc prędzej czy później musieliśmy trafić do Albanii. A ona jak żadne inne miejsce, w którym byliśmy, od razu zainspirowała nas do tworzenia - i tak zaczął powstawać filmowy przewodnik "Kierunek Albania".

Agness Walewinder

1 opublikowany artykuł

Pasjonatka podróży, która od sierpnia 2011 roku powoli, ale pewnie podróżuje dookoła świata, żyjąc i pracując w każdym z krajów, które odwiedza. Jej dzienny budżet to 25 dolarów, a cecha charakterystyczna to nieznikający z twarzy uśmiech.

Basia Kowalewska

1 opublikowany artykuł

Studentka psychologii, kinomanka, couchsurferka. O tym jak przez pół roku mieszkała i studiowała w Indonezji możecie przeczytać na jej blogu: Where Is Basia

Cezary Rosiński

1 opublikowany artykuł

Rocznik 1988, z wykształcenia i pasji gotowy poświęcić się dla książki. Interesuje mnie starość, w najróżniejszych odsłonach i kompozycjach. Uwielbiam szukać jej w literaturze i temu poświęciłem pracę magisterską. Przyglądam się przezroczystości i znikaniu. Chcę zajmować się tym, czego nie ma. Prowadzę bloga Z tekstu.

Mary

1 opublikowany artykuł

Wielbię kryminały, klasyczną literaturę grozy, książki podróżnicze, reportaże, a nade wszystko literaturę górską. Dobrą obyczajową powieścią też nie pogardzę. Piszę jak umiem, co chcę, często przeklinam, marudzę, wywalam też osobiste frustracje i smutki. Ot, takie tam blogowanie. Zapraszam na Czytaj Od Lewej.

Julia Zabrodzka

1 opublikowany artykuł

Z wykształcenia socjolożka, z zawodu fotografka. Zakochana w Meksyku i Gwatemali. Z Indiankami uczyła się robić tortillę, tkać i lepić garnki. Prowadzi blog Ameryki.

Sylwia Skrzypczyk

1 opublikowany artykuł

Dziewczyna jak inne. Lubi obserwować ludzi biegnących na pociąg, autobus, tramwaj czy samolot. Jest w tym kwintesencja celowości, znacznie mniej oczywistej w życiu w ogóle. Co jeszcze lubi obserwować można przeczytać na Grazka Fraszka.

Anna Moszko

1 opublikowany artykuł

Z wykształcenia tłumacz i językoznawca, z pasji pisze i podróżuje. Właścicielka Agencji Reporter. Obecnie przygotowuje reportaż o współczesnej kulturze Petenu w Gwatemali pod patronatem National Geographic Polska oraz Instytutu Archeologii UJ.

Anna i Jakub Ciężadło

1 opublikowany artykuł

Z gatunku tych, co nie usiedzą w miejscu, miłośnicy gór i podróży, które uwieczniają w obiektywie. Swoją pasję przekazują córce już od pierwszych miesięcy życia. Zapraszają do kibicowania na blogu Nie usiedzę w miejscu.

Anna Burnat

1 opublikowany artykuł

Uzależniła się od podglądania azjatyckiej rzeczywistości z perspektywy wygodnego krawężnika. Na wyprawy zabiera wielką apteczkę, męża Ola (a raczej on zabiera ją) i okazjonalnie rower. Obecnie spotkać można ich w Polsce oraz pod adresem Namaste.recoeg.com.

Anna Kubacka

1 opublikowany artykuł

Molica książkowa. Słuchaczka muzyki. Rusofilka,turkofilka i orientoświr. Czyta, słucha, obserwuje, notuje. Uwielbia czekoladę, kawę i święty spokój. O książkach pisze na Bazgradełku.

Tomek Nowak

1 opublikowany artykuł

Web Designer, backpacker. Od sześciu lat pracuje jako freelance web designer, od dwóch lat łączy swoją pracę z pasją podróżowania po świecie. Prywatnie bardzo wesoły i ambitny człowiek.

Anna Urbańska

1 opublikowany artykuł

Miłośniczka wypraw dużych i małych, najlepiej w doborowym towarzystwie, zapalona kibicka, próbująca swoich sił w koszykówce, tenisie, hokeju, unihokeju i wspinaczkach górskich. Wózek, na którym porusza się od urodzenia nie przeszkadza jej w zdobywaniu szczytów, czy przekraczaniu granic własnych możliwości, jeśli takie gdzieś są…

Anna Goworowska

1 opublikowany artykuł

Z zawodu marketingowiec, prywatnie zapaleniec podróży poza szlakiem. Od 11 lat podróżuje w różne zakątki świata. Fascynują ją nowopoznani ludzie pozytywnie nastawieni do świata oraz odmienne kultury. Od 2 lat wolontariuszka Fundacji Dzieci Afryki. Dzięki jej pierwszej akcji charytatywnej „Budujemy szkołę w Ghanie” w wiosce Bundoli powstała szkoła, studnia i elektryczność.

Marta Alabrudzińska

1 opublikowany artykuł

Studentka biotechnologii zafascynowana nauką, podróżami i malarstwem. Konsekwentnie, realizuje coraz śmielsze pomysły, ze szkicownikiem w ręku poszukuje pięknej przyrody, wartościowych ludzi i przytulnych laboratoriów.

Michał Brzozowski

1 opublikowany artykuł

Uzależniony od komputera informatyk, który czasem wymyka się cywilizacji, żeby rowerem lub pieszo pozwiedzać jakieś dzikie rejony.

Magdalena Ornat

1 opublikowany artykuł

Magda jest absolwentka europeistyki na uniwersytecie w Leiden (Holandia). Od trzynastu lat mieszka poza granicami Polski. Wolny czas wykorzystuje na podróże, pisanie oraz sport. Wegetarianka, z chęcią smakuje dania vege w rożnych miejscach. W swoje podróże zawsze zabiera ze sobą buty do biegania.

Marcin Mossakowski

1 opublikowany artykuł

Student z pasjami, które świetnie współgrają: filmowanie i podróżowanie. Ze swoich wypraw (głównie po Azji) montuje filmy, które można obejrzeć na jego blogu www.livealife.pl.

Joanna Przybylska

1 opublikowany artykuł

Z wykształcenia i pasji etnolog i antropolog kultury. Od zawsze z nosem w książkach i umysłem w mniej lub bardziej odległych krainach. Autorka bloga Niedopisanie.

Etnobazar

1 opublikowany artykuł

Zachwyt obcymi kulturami sprawił, że z czasem zaczęliśmy je wchłaniać. Począwszy od uwielbienia dla azjatyckiej kuchni, popijania yerba mate, czy palenia shishy, aż po przedmioty codziennego użytku. Kiedy każdy z nas wyposażył już swoje mieszkanie w ozdoby z Maroka, Tajlandii czy Kenii przyszło nam do głowy, że może warto dzielić się tą pasją z innymi. I tak powstał Etnobazar.pl.

Karolina Duszka

1 opublikowany artykuł

Poszukiwaczka siebie i przygód, które opisuje na blogu Co ja wyprawiam. Jej ulubione miejsca to daleka północ Europy (im bardziej w górę mapy, tym bardziej zainteresowanie wzrasta) i każde miejsce, z którego widać Alpy.

Justyna Kloc

1 opublikowany artykuł

Podróżniczka z zamiłowania, turystka z wykształcenia. Wraz z mężem są poriomaniakami.

Monika Długa

1 opublikowany artykuł

Urodzona w 1985 roku w Poznaniu. Studiowała polonistykę i pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zawodu (i powołania) bibliotekarka. Publikowała m.in. w „Archipelagu”, „Lekturach Reportera”, „Tytule Ujednoliconym” i w „Bibliotece w Szkole”. Autorka bloga: Good Save The Book.

Karolina Kałamajska

1 opublikowany artykuł

Paradoksalnie, najwięcej świata zwiedziła dzięki swojej mało lubianej pracy. Z przymusu naucza języka angielskiego, a z pasji poznaje obce kultury. Mieszkała w wielu krajach, między innymi w Nepalu, gdzie próbowała znaleźć wspólny język z jego mieszkańcami. Aktualnie naucza w kraju Mozarta i Kafki, ale już planuje kolejne podróże. 

Marek Ambroziński

1 opublikowany artykuł

Polak w nieustannej pogoni za pracą. Sprzedawał lemoniadę w Chile, pamiątki w Yellowstone, sadził drzewa w kanadyjskiej puszczy, ścinał chmiel, naśnieżał hotel z lodu. Marzy o emeryturze. Wspomnienia spisuje na Nie zgub drogi w niebie.

Paweł Zając

1 opublikowany artykuł

Z wykształcenia geograf, z zawodu – redaktor i dziennikarz. Żaden z niego podróżnik. Zachwyca się dopiero po czasie. Słucha, obserwuje, pisze na podroze.onet.pl i mało systematycznie na Zając Podróżny.

Tomek Głuszak

1 opublikowany artykuł

Lubi być w drodze. Poza spontanicznymi podróżami z plecakiem wolny czas zajmują mu wspinaczka, góry, fotografia i perkusja.

Alicja Gołębiowska

1 opublikowany artykuł

Absolwentka mongolistyki i tybetologii z wykształcenia, podróżniczka z zamiłowania.

Aśka Sobkowska i Daniel Skibiński

1 opublikowany artykuł

Marzyciele - o dalekich podróżach, optymiści - że się uda dalej niż się marzy, jeżdżą na moto, chodzą po górach, wspinają się, właściwie prawie nic im do szczęścia nie brakuje.

Ola Dudzińska

1 opublikowany artykuł

Filozofujący antropolog, homo viator, pilotka wycieczek i legalna blondynka. Do niedawna wydawało mi się że 2Pac dalej żyje, skoro wciąż wydawane są jego płyty. Mam za sobą wiele podróży po Europie, Indiach, i póki co siedmiomiesięczny pobyt w Indonezji.

Grzegorz Mojs

1 opublikowany artykuł

Z wykształcenia architekt z wyboru niepoprawny marzyciel, szukający miejsc tak odległych, że aż bliskich. Miłośnik otwartych przestrzeni z dala od cywilizacji. Pasją podróżowania zaraził się nieodwołalnie całe wieki temu. Swoje przeżycia utrwala pisząc i fotografując.

Jacek Jaworski

1 opublikowany artykuł

Z wykształcenia biolog i filozof, z zawodu nauczyciel, fotograf i filmowiec, a także, z pasji, azjatycki włóczęga z wielomiesięcznym stażem, współpracownik OM Studio Film Production.

Ola i Jacek Krzypkowscy

1 opublikowany artykuł

To my. Ola i Jacek. Zimę lubimy spędzać w Azji. Kochamy tez Jamajkę, o której Jackowi zdarza się czasem tu i u ówdzie pisywać.

Aleksander Bartecki

1 opublikowany artykuł

Filozof z wykształcenia, fotograf także z zawodu, podróżnik. To właśnie podróże, podobnie jak fotografia, są dla niego pasją graniczącą z uzależnieniem. Dlatego łącząc obie te fascynacje stale wypatruje okazji do kolejnych wypraw w nieznane. Wykorzystuje zwykle jako sposobność do realizacji kolejnych projektów fotograficznych. Autor bloga barteckiphotography.com.

Jakub Urzoń

1 opublikowany artykuł

Marzyciel, podróżnik, zakochany w Ameryce Łacińskiej. Przyszły tłumacz języka hiszpańskiego. Obecnie mieszka w Diriambii (Nikaragui) gdzie pracuje jako wolontariusz w ramach projektu The Other Way. Autor bloga Kuba w Krainie Wulkanów.

Krzysztof Kropisz

1 opublikowany artykuł

Uwielbia poznawać nowe kraje tak samo jak wracać do tych, które go szczególnie urzekły. Interesuje się głównie Iranem, który poznawał podczas swoich czterech wypraw do tego kraju. Najlepiej czuje się w wielkich metropoliach, a jego ulubionym miastem jest Teheran.

Paweł Młyński i Piotr Mikulski

1 opublikowany artykuł

Uważają, że życie zaczyna się po trzydziestce, dlatego po trzydziestce właśnie zdecydowali się na przerwę w pracy zawodowej i odpoczynek od uporządkowanego życia. Od stycznia 2014 podróżują po Azji i piszą na Nasi Goreng.

Grzegorz Sochań

1 opublikowany artykuł

Grisza tropi zdumienie, żyje zmysłami i odnajduje się w sytuacjach z powietrzem. Podróżuje i zadomawia się, wykonuje ruchy, gwiżdże pod wiatr albo śpi. Rzeźbi w ognisku.

Stanisław Pawełek

1 opublikowany artykuł

Żongler, włóczęga, okazjonalny bezdomny. Pasjonat autostopu i zapalony piechur. Pozwala prowadzić się drodze i czasem nawet gdzieś dotrze. Bloguje jako Kuglarz-Powsinoga.

Beata Woźniak

1 opublikowany artykuł

Orientalista-indolog, indiofilka, miłośniczka kulinariów indyjskich, w Indiach i okolicy spędziłam sześć lat (Azja Południowa i Południowo-wschodnia). Obecnie kura domowa, hobbistycznie pisząca o Indiach Szerokopojętych i przygotowująca książkę kucharsko-podróżniczą.

Małgorzata Rabenda

1 opublikowany artykuł

Ma dwie pasje: słowa i obrazy. Lubi polskie góry, sztukę ludową i kicz. Od kilku lat w Turcji, skąd prowadzi bloga Rodzynki Sułtańskie.

Weronika Majewska

1 opublikowany artykuł

Entuzjastka podróży z plecakiem. Czyta, jeździ na rowerze, a zawodowo - programuje.

Robert Stocki

1 opublikowany artykuł

Od kilkunastu lat mieszkam na przedmieściach Chicago i intensywnie podróżuję głównie po zachodnich stanach. Fotografuję, filmuję, zbieram dokumenty, historie i relacje, te z przeszłości. Obecnie głównym obiektem mojego zainteresowania są dawne kultury indiańskie Ameryki Północnej.

Monika Jarząbek i Paweł Bryniarski

1 opublikowany artykuł

Pasjonaci dalekich i spontanicznych podróży. Ładują akumulatory i łapią natchnienie w górach, na kolejne dni pracy przed komputerem.

Adam Guzowski

1 opublikowany artykuł

Z zawodu specjalista od komputerowych efektów specjalnych. Z zamiłowania od lat podróżuje w ostępy Azji i poznaje kulturę rdzennej ludności.

Katarzyna Dąbkowska

1 opublikowany artykuł

Reżyser, autorka reportaży, krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. "Gorączka polarna" oraz "Między światami", za który otrzymała nagrodę "Człowiek przezwyciężający zagrożenie" na Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu" w Lodzi.

Mirosław Wlekły

1 opublikowany artykuł

Reporter "Dużego Formatu" i "Wysokich Obcasów", współpracownik miesięcznika "Traveler", nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej za reportaż "Zabawa w króla ciszy", autor e-booka "Skąd się wziąłeś, Franciszku. Reportaże z kraju papieża", uczestnik dwuletniej sztafety "Afryka Nowaka".

Oliwia Papatanasis

1 opublikowany artykuł

Lubi przygody i miejsca, o których najpierw dużo czyta i zapala się do podróży, a następnie kombinuje jak tam dotrzeć. Pewnego dnia dostała do ręki aparat i odważyła się dokumentować otaczające ją podczas podróży widoki, co okazało się być fascynującym zajęciem. Postanowiła rozwijać swój warsztat i na blogu the-ollie.com pokazywać miejsca, które odwiedza. Dokładnie tak jak ona je widzi, pamięta, wspomina.

Tony

1 opublikowany artykuł

Autor kontrowersyjnego bloga Bunkrów Nie Ma. Nie lubi zwiedzania zabytków. Uwielbia słuchać i opowiadać historie.

Ewelina Boczkala i Marek Gawełda

1 opublikowany artykuł

Głodni nowych miejsc oraz wrażeń, z uśmiechem na twarzy podążamy przed siebie. Emigrujemy, pracujemy, a przede wszystkim żyjemy naszą pasją podróżowania.

Olek Ostrowski

1 opublikowany artykuł

Chłopak z Bieszczad, całe życie związany z górami. Ratownik GOPR, członek KW Kraków, instruktor narciarstwa PZN. Zaginął podczas wyprawy na Gasherbruma 1.

Łukasz Romanowski

1 opublikowany artykuł

Kocha góry i tam też czuje się najlepiej. Poza górami nurkował w Morzu Czerwonym, żeglował po Morzu Śródziemnym, szukał śladów Polaków w Tajdze, przejechał Kanadę wszerz autostopem i wsiadł na rower w Rowerowym Jamboree. Zdjęcia na Instagramie:Roman

Sebastian Szczawiński

1 opublikowany artykuł

Rocznik ‘90. Z wykształcenia prawnik. Lubi podróże, piwo i mapy, muzykę i kinematografię. Od jakiegoś czasu w wolnych chwilach stopuje po Europie. Niedawno wrócił z kilkunastotygodniowej podróży po Meksyku i Ameryce Centralnej, która odbył wraz ze swoją dziewczyną. Niedługo wybiera się do Włoch, Grecji i cholera wie gdzie jeszcze.

Agata Roszczka

1 opublikowany artykuł

Podobno optymistka. Pyra wielkopolska, w bliższych kręgach znana również jako Ogórek. Bakcyla podróżowania złapała na pierwszym roku studiowania, po pierwszym autostopie nad polskie morze. Od tego czasu włóczy się kiedy tylko może, a na rowerze była już w kilku miejscach.

Anna Żak

1 opublikowany artykuł

Podróżniczka i fotograf z zamiłowania. Preferuje podróże poza utartym szlakiem najchętniej pieszo lub na dwóch kolach. Najczęściej spędza czas w górach lub jadąc gdzieś w nieznane na motocyklu. Obiera coraz dalsze kierunki. Wracając z jednej wyprawy, ma w głowie już kolejne. Więcej zdjęć i relacji na feeltheworld.pl.

Aśka Woś

1 opublikowany artykuł

Podróżuje to tu, to tam, ale przeważnie na Wschód. Marzy jej się długa ekspedycja przez wszystkie byłe republiki radzieckie. Nepal odwiedziła pierwszy raz w życiu w marcu 2015 roku – mieszkała dwa tygodnie na plantacji herbaty w Ilamie, a potem brała udział w treku w dolinie Langtang.

Marta Bajtler

1 opublikowany artykuł

Zamiłowanie do podróży pojawiło się równolegle z miłością do archeologii i jest to już miłość do grobowej deski. Od kilku lat przemierza rowerowo kolejne kraje. Wiecznie w drodze i w niedoczasie.

Aleksandra Połączak

1 opublikowany artykuł

Bakcyla do wędrowania i przygód zawdzięcza harcerstwu. Dawno temu wraz z drużyną wędrowniczek pojechała na Kresy i od tego czasu stara się jak najczęściej przekraczać wschodnią granicę. W życiu i w podróży ma być nie za łatwo, nie za trudno, ale pięknie, minimalnie i niedrogo.

Karolina Romanow

1 opublikowany artykuł

Z wykształcenia filolog, z zamiłowania odkrywca siebie poprzez podróże. Ukochała sobie Włochy, kraj w którym mieszka i o którym pisze na blogu Pora Arbuza. Podróżuje za „wołaniem” , głosem serca i zapachem powietrza. Uwielbia salsę kubańską, brzmienie hiszpańskiej gitary i ma w planach odwiedzić wszystkie hiszpańskojęzyczne kraje (i oczywiście je opisać).

Tomasz Jaraczewski

1 opublikowany artykuł

Romanista z wykształcenia, z zawodu nauczyciel, a z zamiłowania wielbiciel górskich wędrówek i miłośnik odpoczynku na łonie natury. Stanął na szczycie Mont Blanc i Elbrusa, przemierzał bezdroża Mongolii i bezkresne obszary Państwa Środka miejscową koleją, a ostatnio wraz z żoną i córką odkrywał uroki południowej Tajlandii oraz poznawał Reunion, Mauritius i Rodrigues. Więcej: tomaszjaraczewski.com.

Ula Ziober

1 opublikowany artykuł

Pani magister sztuki ze specjalizacją projektowanie produktu i głową pełną pomysłów, za którymi czasami sama nie umie nadążyć. Podróżuje w czasie i przestrzeni. Odwiedziła Maroko, Indie i większość krajów europejskich. Od zawsze zakochana w dwudziestoleciu międzywojennym, trzeszczących winylach, niemym kinie i Eugeniuszu Bodo. Żyje i próbuje z życia wycisnąć jak najwięcej.

Bartek Sabela

1 opublikowany artykuł

Łodzianin z urodzenia, warszawiak z wykształcenia, zakopiański ceper z wyboru. Zawodowo architekt, a z zamiłowania malarz, fotograf, snowboardzista i przede wszystkim wspinacz. Napisał "Może (morze) wróci" i "Wszystkie ziarna piasku".

Mihai Barbu

1 opublikowany artykuł

Jestem niezależnym fotografem z Bukaresztu w Rumunii. Jeżdżę motocyklem od 2004 roku, i mogę śmiało powiedzieć, że motocykle są najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek mi się przytrafiła.

Stasia Budzisz

1 opublikowany artykuł

Kiedyśœ chciałam zostać archeologiem, ale wybili mi to z głowy. Zostałam więc filologiem i powsinogą. Uwielbiam obserwować, słuchać i gadać. Kiedy nie ma mnie w Polsce - szukać na Kaukazie.

Marysia Złonkiewicz

1 opublikowany artykuł

Współtwórczyni inicjatyw post-turysta.pl – największego projektu dotyczącego odpowiedzialnego i świadomego podróżowania w Polsce - oraz wspierającej uchodźców Chlebem i Solą.

Adam Miklasz

1 opublikowany artykuł

Prozaik, dziennikarz, scenarzysta. Autor powieści: Polska szkoła boksu, Ostatni mecz oraz współautorem antologii Bękarty Wołgi.

Joanna Szreder

1 opublikowany artykuł

Pochodzi z Łeby. Po dziesięciu latach spędzonych w Londynie postanowiła ruszyć na podbój Tajlandii. Przez trzy lata mieszkała w Chiang Mai, gdzie pracowała w lokalnym college'u. Dzisiaj podróżuje i na swoim blogu The Blond Travels pomaga ludziom spełniać podróżnicze marzenia. Ostatnio wydała również ebooka Jak zamieszkać w Tajlandii - poradnik praktyczny, gdzie znajdziecie mnóstwo innych, przydatnych informacji.

Marcin Piekałkiewicz

1 opublikowany artykuł

Łucznik z puszką farby w zanadrzu. Specjalizuje się w podróżach do punktów – na mapie i w życiu – które okazują się celem dopiero po dotarciu na miejsce. Najpierw wypuszcza strzałę, a dopiero potem maluje tarczę: grot zawsze trafia w dziesiątkę. Mieszkał w Warszawie, Sienie, Trieście i Luksemburgu, aż w końcu wywiało go na jakiś czas za ocean, do Los Angeles. Potem wiatr zmienił kierunek i strzały zaczęły lecieć w kierunku wschodnim. Przeleciały przez Meksyk, Nowy Orlean, Kubę, nowojorski Greenpoint, Europę, Chiny. Doleciały aż do Tokio. Wróciły do Europy. Wrócił do Europy bogatszy o kilka celnych strzałów. Mieszka w Brukseli. Moje strony: Archer Shots, Dzienniki łucznika

Daniel Kordan

1 opublikowany artykuł

Po studiach fizyki kwantowej wrócił do fascynacji z dzieciństwa: fotografii. Łącząc ją z pasją do sztuki i aktywności, przekuł w fotografię krajobrazową. Przewodnik, redaktor naczelny Continent Expedition. Listę publikacji i nagród w dziedzinie fotografii, którą ma na koncie możecie znaleźć na danielkordan.com.

Agnieszka Sztandera

1 opublikowany artykuł

W dzieciństwie chciała być "panią zapowiadającą pociągi na dworcach". Los chciał inaczej, ale dworce i pociągi pozostały jej bliskie. Lubi być tam, gdzie skały łączą się z wodą. Gdy nie jest w drodze, czyta o niej i pisze. Aktualnie, razem z mężem i synem poszerza swoją mapę: www.nakoniecmapy.com

Natalia Jastrzębska

1 opublikowany artykuł

Zbieracz historii i opowieści, tymi z podróży dzieli się na blogu AntyPodróże.

Piotr Milewski

1 opublikowany artykuł

Urodził się w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Autor dwóch książek: Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (2014) oraz Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (2015). piotrmilewski.com / kolejtranssyberyjska.com

Julia Wizowska i Grzegorz Szymanik

1 opublikowany artykuł

Małżeństwo pisarzy i dziennikarzy. Grzegorz od 2013 roku jest reporterem „Dużego Formatu”. Zdobył, m.in. Nagrodę Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrodę im. Teresy Torańskiej. Jest autorem zbioru reportaży „Motory rewolucji”. Julia urodziła się w ZSRR, a wychowywała w Kazachstanie - jest repatriantką, od 13 lat mieszkającą w Polsce. Była nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej.

Natalia Gałązka

1 opublikowany artykuł

Nie umie usiedzieć w miejscu. W podróży notuje, rysuje i robi zdjęcia. Uwielbia próbować potraw kuchni lokalnej - po każdej wyprawie ma lodówkę pełną egzotycznych produktów.

Magdalena Marciniak

1 opublikowany artykuł

Wielbicielka wina, długich rozmów i poznawania œświata na wszelkie możliwe i niemożliwe sposoby. Wiecznie ciekawa, co jest za następnym zakrętem i czy po drugiej stronie góry trawa rzeczywiœście jest bardziej zielona.

Martyna Piasecka

1 opublikowany artykuł

Skończona turystka ;), miłośniczka podróży bez planu, spełniająca swoje marzenia, nosząca cały swój dobytek na plecach i wożąca się głównie autostopem. Aparat towarzyszy mi w każdej sekundzie podróży. Fotograf w Martyna Piasecka Photography i autorka bloga Catching Dreams.