Zapraszam do Republiki Południowej Afryki. To kraj olbrzymich kontrastów – są tu najdroższe w Afryce rezydencje, jest afrykańska nędza. Na tych zdjęciach skupiłem się jednak na turystycznych atrakcjach RPA. Zobaczcie sami, po co warto tam jechać.

Kapsztad - jedno z najpiękniejszych miast świata

01. RPA, Kapsztad. Opisywany jako jedno z najpiękniejszych miast świata Kapsztad położony jest na zboczach Góry Stołowej, w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Kapsztad to miasto wielokulturowe

02. RPA, Kapsztad. Centrum miasta to mieszanka budowli w różnych stylach architektonicznych. Kapsztad zamieszkują nie tylko Europejczycy i rodowici mieszkańcy Afryki, ale też m.in. Malajowie. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Kapsztad, wybrzeże Oceanu Atlantyckiego

03. RPA, Kapsztad. Wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego znajdują się apartamentowce i liczne place zabaw, boiska, kawiarnie. To ulubione miejsce spędzania czasu przez wielu mieszkańców Kapsztadu. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Kapsztad w RPA, dzielnica Clifton

04. RPA, Kapsztad. Ekskluzywna dzielnica Clifton położona jest nad pięknym wybrzeżem Atlantyku. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

W Kapsztadzie zbudowano najdroższe rezydencje w Afryce

05. RPA, Kapsztad. W Clifton znajdują się piękne plaże i najdroższe rezydencje w całej Afryce. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Wiele budynków w Kapsztadzie strzegą druty kolczaste.

06. RPA, Kapsztad. W wielu miejscach widzimy druty kolczaste wokoło domów, często pod prądem. Może to groźnie wygląda, jednak podczas dwutygodniowego podbytu nikomu z nas nic się nie stało. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

RPA to kraj kontrastów

07. RPA, Kasztad. Republika Południowej Afryki to najbogatszy kraj w Afryce, mimo tego mieszka tutaj wielu bardzo biednych ludzi. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Góra Stołowa na obrzeżach Kapsztadu

08. RPA, Kapsztad. Góra Stołowa wznosi się na 1087 m. n.p.m. Liczne szlaki zachęcają do wędrówek. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Zdjęcia z Kapsztadu. Widok z Góry Stołowej na wyspę Rubben

09. RPA, Kapsztad. Para czarnych mieszkańców podziwia widok z Góry Stołowej. W tle zarys wyspy Robben, na której znajdowało się więzienie. Tutaj odsiadywał wyrok dożywocia Nelson Mandela. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Widok z Góry Stołowej. Zdjęcia z RPA

10. RPA, Kapsztad. Widoki z Góry Stołowej warte są wspinaczki (lub pieniędzy wydanych za bilet kolejki linowej). (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Zdjęcia z RPA, miasteczko Franschhoek.

11. RPA, Franschhoek. W pobliżu Kapsztadu znajdziemy małe urokliwe miasteczka znane na całym świecie z produkcji doskonałego wina. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Winnica w miasteczku Vergelegen, Republika Południowej Afryki.

12. RPA, Vergelegen. Piękna, zabytkowa rezydencja a zarazem wspaniała winnica. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Mieszkaniec Stellenbosch - centrum wina w RPA

13. RPA, Stellenbosch. Mieszkaniec Stellenbosch – centrum wina w RPA. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

RPA, most Bloukrans, na którym można skoczyć z najwyższego bungee na świecie.

14. RPA, Bloukrans. RPA to królestwo adrenaliny. Skok z mostu Bloukrans, najwyższego bungee na świecie – 216 m. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Nurkowanie z rekinami w RPA

15. RPA, Gansbaai. Oko w oko z żarłaczem białym. Nurkowanie w klatce to turystyczny hit RPA – dostarcza niezapomnianych wrażeń. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Wieloryby u wybrzeży RPA

16. RPA, Hermnaus. To najlepsze miejsce na świecie do obserwowania wielorybów z brzegu morza. Podczas wycieczki łodzią ssaki te podpływają nawet na 2 – 3 metry do statku. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Hodowla strusi w Republice Południowej Afryki, zdjęcie z Oudtshoorn

17. RPA, Oudtshoorn. Stolica strusi w Południowej Afryce. Na licznych farmach możemy poznać sposoby hodowli, zjeść steka ze a nawet pojeździć na strusiu! (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Oudtshoorn - miasteczko w Republice Południowej Afryki

18. RPA, Oudtshoorn. Ciekawa zabudowa tego małego miasteczka to efekt mody na pióra strusi z początku XX wieku – wielu farmerów Oudtshoorn zbiło na nich fortuny. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Przylądek Dobrej Nadziei w RPA

19. RPA, Przylądek Dobrej Nadziei. Odkryty przez portugalskiego żeglarza Bartolomeu Dias’a, ze względu na panujące warunki pierwotnie nazwany Przylądkiem Burz. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Park Narodowy na Przylądku Dobrej Nadziei. Zdjęcia z RPA

20. RPA, Przylądek Dobrej Nadziei. Park Narodowy utworzony na przylądku zaskakuje różnorodnością przyrody. Na zdjęciu: kwiaty rosnące na plaży. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Pingwiny w RPA

21. RPA, Simon’s Town. RPA to nie tylko słonie i lwy. Kolonia pingwinów w pobliżu Kapsztadu. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Słonie w Parku Narodowym Addo

22. RPA, Park Narodowy Addo. Królestwo słoni w Południowej Afryce. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Park Narodowy Tsitsikamma w RPA

23. RPA, Tsitsikamma. Jeden z najciekawszych nabrzeżnych parków narodowych RPA. Tutaj znajduje się słynny trekkingowy „szlak wydry”. Na zdjęciu okolice ujścia rzeki Storm do Oceanu. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Zatoka Coffe Bay

24. RPA, Wild Coast. Zatoka Coffee Bay przyciąga krajobrazami i specyficznym klimatem. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Młody mieszkaniec Coffe Bay w Republice Południowej Afryki

25. RPA, Wild Coast. Sympatyczny mieszkaniec Coffee Bay. Tutaj czuję się już trochę „inną” Afrykę. (Fot. Mariusz Jachimczuk)

Mariusz Jachimczuk

Preferuje miejsca dalekie od masowej turystyki, jest miłośnikiem trekkingów, zarówno tych w Beskidach, jak i w Afryce, czy w Himalajach. Sprawdźcie www.fotopodroze.pl.

Ostatnie posty

Komentarze: 5

Natalia Rożniewska 7 września 2011 o 11:01

Piękne zdjęcia! Aż się nie mogę doczekać kiedy tam będę! Jeszcze tylko 4,5 miesiąca ;)

Odpowiedz

Elemefejka 21 listopada 2011 o 15:56

Wspaniałe zdjęcia! Aż chce się tam jechać !! :)

Odpowiedz

Ela 4 stycznia 2012 o 9:49

zdjęcia super!!

Odpowiedz

Basia Meder 30 listopada 2013 o 5:53

Gratuluje nie tylko swietnie ujetych zdjec ale rowniez bardzo ciekawej obserwacji.

Odpowiedz

ważka 22 grudnia 2013 o 23:30

super zdjęcia.

Odpowiedz