Bierzcie i jedźcie? Oto zapraszam na pokaz przeźroczy z Kurdystanu (a właściwie z trzech, bo prezentowane zdjęcia wykonano w tureckim, irackim i irańskim Kurdystanie) – ale przypadkiem nie jedźcie tam na wczasy, ani tym bardziej w innych celach! A już całkiem powstrzymajcie się od jechania do Kurdystanu rowerami! Góry są za wysokie, przesłaniają widoki, i można się zmęczyć!

Kilka uwag dotyczących podróży do Kurdystanu:

Grobowiec Noego w Cizre, Kurdystan.

1. Nie ma tam wielu zabytków i atrakcyjnych miejsc, a te do których się trafi wyglądają co najmniej podejrzanie… Grobowiec Noego, tego od Arki. Cizre. Kurdystan turecki. Marzec 2015 r. (Fot. Norbert Skrzyński)

Iracki Kurdystan - papa młoda - foto

2. Nie mniej niż zabytki, podejrzanie prezentują się kurdyjskie pary młode. Trzeba przyznać, że są dość specyficzni… Gerd Rahmat. Kurdystan irański. Październik 2012 r. (Fot. Norbert Skrzyński)

Pomnik ptaka kew w Iraku

3. Ptakom stawiane są pomniki. Piranshahr. Kurdystan irański. Marzec 2015 r. (Fot. Norbert Skrzyński)

Odciski palców - staranie się o karte telefoniczna w Iranie

4. Aby kupić kartę telefoniczną trzeba zostawić odciski palców. Piranshahr. Kurdystan irański. Marzec 2015 r. (Fot. Norbert Skrzyński)

Posiłek w kraju muzułmańskim

5. Posiłki jada się na podłodze. Hamzan. Kurdystan iracki. Marzec 2015 r. (Fot. Norbert Skrzyński)

Soran w irackim kurdystanie

6. Infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia. Soran. Kurdystan iracki. Marzec 2015 r. (Fot. Norbert Skrzyński)

 * * * * *

W najbliższą środę, 27 maja, po godzinie 19:30, zapraszam do warszawskiego Sklepu Podróżnika przy ulicy Kaliskiej 8/10 na spotkanie ze zdjęciami i opowieściami z Kurdystanu. Tureckiego, irackiego i irańskiego. Będzie też sporo o sztafecie Rowerowe Jamboree. Dla zachęty jeszcze kilka zdjęć w zamieszczonej niedawno na Peronie galerii: Kurdystan to nie Irak.

 

Norbert Skrzyński

Niespełniony geograf, ciągle dokonujący trudnego wyboru pomiędzy tym co robić lubi, a tym co robić musi. Z zamiłowania rowerzysta, czytelnik, obserwator, wielbiciel map. Radykalny przeciwnik bezmyślności. Ekstremalny zwolennik przemieszczania się.

Komentarze: Bądź pierwsza/y