Światowe media już kilka tygodni temu ogłosiły Bangkok miejscem totalnej katastrofy naturalnej. Tak naprawdę jednak dopiero teraz fala powodziowa dociera do miasta zalewając jego północne dzielnice. Nie jest jeszcze przesądzone, czy woda dotrze do ścisłego centrum metropolii. Jednak mieszkańcy Bangkoku starają się przygotować na najgorsze.

Powódź w Bangkoku - galeria zdjęć

1. TAJLANDIA, Bangkok. Choć władze zapewniały, że powódź ominie centrum Bangkoku, jego mieszkańcy na wszelki wypadek zabezpieczyli swoje domy i biznesy workami z piaskiem. W oczekiwaniu na falę, życie toczy się w miarę normalnie. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Bangkoku - zdjęcia

2. TAJLANDIA, Bangkok. Powódź dosięgnęła najpierw północnych dzielnic miasta. Choć ewakuację ogłoszono na kilka dni przed pojawieniem się wody wielu ludzi czekało z ucieczką do ostatniej chwili. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Bangkoku - galeria zdjęć

3. TAJLANDIA, Bangkok. Na czas powodzi wszystkie mosty i estakady w mieście zmieniły się w parkingi. Kierowcy chcąc ochronić swoje samochody przed nadciągającą wodą zostawili je zaparkowane w najwyżej położonych punktach Bangkoku. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Bangkoku

4. TAJLANDIA, Bangkok. Gdy ulice zmieniły się w rzeki, natychmiast pojawiły się na nich łódki, którymi mieszkańcy mogą przemieszczać się między brzegami. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Bangkoku - zdjęcia

5. TAJLANDIA, Bangkok. Miejska policja nadzoruje ruch na kolejnych zalewanych przez powódź ulicach. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Bangkoku - zdjęcia

6. TAJLANDIA, Bangkok. W zalewanych dzielnicach do ostatniej chwili życie płynie normalnie. Sprzedawca naleśników czeka na ostatnich klientów. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Bangkoku - galeria zdjęć

7. TAJLANDIA, Bangkok. Tam gdzie to możliwe, wciąż kursuje transport publiczny. Gdy woda staje się za głęboka w miejsce autobusów pojawiają się wojskowe ciężarówki. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Bangkoku - zdjęcia

8. TAJLANDIA, Bangkok. Na estakadach gromadzą się gapie. Tajowie przyglądają się powodzi równie zdziwieni jak nieliczni w zalanych dzielnicach turyści. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Bangkoku - fotoreportaż

9. TAJLANDIA, Bangkok. Zalane boczne uliczki nie pustoszeją całkowicie. Tu kierowca motocyklowej taksówki z kolegą wybrali się na ryby. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w Tajlandii - zdjęcia

10. TAJLANDIA, Bangkok. Uliczni sprzedawcy Bangkoku błyskawicznie dostosowali swoją ofertę do potrzeb klientów. Kalosze, łódki i kamizelki ratunkowe schodzą na pniu. (Fot. Maciej Klimowicz)

Powódź w stolicy Tajlandii

11. TAJLANDIA, Bangkok. Powódź dociera do najbardziej wysuniętej na północ stacji kolejki nadziemnej Sky Train – Mo Chit. Ruchem zarządza wojsko. (Fot. Maciej Klimowicz)

Stolica Tajlandii zaatakowana przez powódź

12. TAJLANDIA, Bangkok. Powódź to nie tylko zalane domy, we znaki daje się też chaos komunikacyjny. Z ulic miast zniknęło 40% taksówek, wydłużył się też czas oczekiwania na autobusy. (Fot. Maciej Klimowicz)

Bangkok pod wodą

13. TAJLANDIA, Bangkok. Niektóre skutery i motocykle jeżdżą nawet w wodzie sięgającej ramion. Kierowcy mototaksówek przed targowiskiem Chatuchak ciągle czekają na klientów. Dzień później woda przepędzi stąd ostatnich mieszkańców. (Fot. Maciej Klimowicz)

Tajlandia tonie pod wodą

14. TAJLANDIA, Bangkok. Zalane rejony nie są odcięte od świata. Jednak jedynym sposobem by się tam dostać jest transport wojskowy. (Fot. Maciej Klimowicz)

Bangkok pod wodą

15. TAJLANDIA, Bangkok. Ojciec przenosi przez zalaną ulicę swoją córkę. Oboje zanoszą się przy tym śmiechem. (Fot. Maciej Klimowicz)

Zalana stolica Tajlandii

16. TAJLANDIA, Bangkok. Mężczyzna ucina sobie drzemkę mimo szybko rosnącego wokół poziomu wody. (Fot. Maciej Klimowicz)

Parking w stolicy Tajlandii

17. TAJLANDIA, Bangkok. To jeden z najbardziej zapchanych parkingów w Bangkoku. W przededniu powodzi – kompletnie opustoszały. (Fot. Maciej Klimowicz)

Maciej Klimowicz

Blogger, dziennikarz, a od niedawna – nauczyciel angielskiego. Mieszka i pracuje w stolicy Tajlandii, Bangkoku. O życiu w Azji pisze na www.skokwbokblog.com.

Komentarze: Bądź pierwsza/y